Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik katolikus templomba...

Azok, akik katolikus templomban házasodtak össze, katolikus módon neveleik a gyermekeiket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Bár még nincs gyerek, de igen. Minket is úgy neveltek, mi is úgy fogjuk!
2011. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen függ össze a kettő.
2011. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodtan meg lehet kövezni, de mi nem úgy fogjuk. Csak az anyósom ragaszkodik a templomi esküvőhöz, én sajnos meg sem vagyok keresztelve, így sok felesleges kört futhatok. A párom sem él semmilyen szinten hívő életet, így értelemszerűen a gyerekeink sem fognak.
2011. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
17%
ha a gyerek gondolkozasa ellenkezik a katolikus dogmakkal, nyilvanosan megegetitek a kinzas utan?
2011. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Az esküvő azért volt, mert ÉN HISZEK Istenben. Próbálom ezt majd a gyerekemnek átadni, de kényszeríteni nem fogom.
2011. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nincs még gyerek. Templomban azért házasodtunk, mert én vallásos vagyok, bár templomba már régen nem járok, de hiszek Istenben és a számomra ennek nagy jelentősége volt. A párom kevésbé hisz, de elfogadta, hogy én ilyen módon szeretnék esküt tenni. Ha nem fogadta volna el, természetesen nem lett volna egyházi esküvő, nem kényszerítettem volna.

Ebből kifolyólag, ha lesz gyerekünk, bár valószínűleg meg lesz keresztelve és megpróbálom átadni neki, amit a hitről, vallásról tudok, gondolok, nem hinném, hogy a különösebben templomba járó lesz majd, bár ezt majd később ő dönti el.

2011. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

"ÉN HISZEK Istenben. Próbálom ezt majd a gyerekemnek átadni"


Én azt tartom undorítónak a vallásos nevelésben hogy a gye

rek tanulja az iskolában a föld keletkezését az élet kialakulását az ember fejlődését, majd elmegy hittanra és azt mondják neki valaki intett egyet és mindez csak lett!Így nem csoda hogy rengeteg kémiai fizikai biológiai analfabéta van.

2011. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
hát azért az elég tulzás h azt mondják h csettint isten és lett föld meg midnen és ettől lesz valaki hülye a kémiához...hittanorákon is hangsulyozzák hogy ezek elbeszélések történetek szinte mesék a jobb könyebb megértés érdekébe...ha jártál volna hittanra/templomba és egy kiscit is érdekelne a dolog akkor értenéd...igy viszont nemértem minek szolsz bele ha semi köze az ismereteidnek hozzá:)
2011. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekünk katolikus esküvőnk volt, a férjem református, de így egyeztünk meg. Bár a kislányunkat is katolikus templomban kereszteltettük, nem kifejezetten katolikus hitre neveljük, csak Isten szeretetére. Majd ha nagyobb lesz, eldönti, melyik vallás áll közelebb a szívéhez.
2011. jan. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

12:50

Olyanról vitatkozz, amiről van valami kis tudásod!

Amit te leírtál, azt nem sok vallásos ember értelmezi, vagy mondja így. Ha tényleg komolyan a vallás ellen akarsz beszélni, akkor járj utána ugyanilyen komolyan. Ne csak a katolikus, hanem másmilyen egyházaknak is, az ősi vallásoknak, a köztük levő hasonlóságoknak, különbözőségeknek. Aztán nem bánom. :)

Ha nem érdekel a dolog, akkor ne foglalkozz vele, viszont ebben az esetben hagyd, hogy mindenki élje az életét abban a hitben, amiben szeretné, amíg téged nem bánt vele.

Abban pedig biztos vagyok, ha valaki megismerteti a gyerekével a keresztény hitet és ezt nem vallási fanatikus módjára teszi, akkor semmilyen kára nem fog belőle származni annak a gyereknek. Mint ahogy eddig sem származott egyiknek sem.

A fanatizmus egy más téma, itt erre nem térnék ki.

2011. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!