Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek ezek a mai...

Miért ilyenek ezek a mai szülők, hogy lelkileg bántják a gyermekeiket, szinte elűzik őket otthonról?

Figyelt kérdés
Szinte összeszorul a szívem egyik-másikat olvasva. Nem a hisztisekre gondolok, hanem pl. akik bármit csinálnak az sose jó, megalázzák őket, nem állnak mellettük. Szülői kudarc, kilátástalanság? 38/N és 13,11 éves lányok anyukája.
2011. júl. 24. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
A munkahelyi, meg az "élettel járó" stresszt(nincs elég pénz, stbstb) a gyereken vezetik le.
2011. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

sajnos sok ilyen szülő van, de azért nem mind. Az én szüleim sem ilyenek voltak, én sem vagyok ilyen szülő...

Hogy miért ilyenek szerintem még ők sem tudják de elég szomorú dolog.

2011. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nem csak a mai szülőkre jellemző, illetve nem több, mint régen. Csak szerencsére van egy újfajta lehetőség (internet) a kibeszélésre, esetleg segítség- és tanácskérésre.
2011. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én is értetlenül állok az ilyesmi előtt... Nekem minden a gyerekem. Nekem az apám, páromnak az anyja volt olyan, mint amire a kérdésedben is utaltál... Ma sem értem hogyan éltem túl azokat a napokat. Most már saját gyerekem van. Lezártam a múltat és nem keresek miérteket.Az én módszerem, ha valami rossz történik(főleg lelki, akkor ültetek egy virágot, eltemetem vele a rosszat, és próbálom átfordítani valami széppé és jóvá...lehet hülyeség, nekem bevált, segít elszenvedni, meg felejteni a fájdalmakat és megaláztatottságokat)Remélem a többi sorstársam is így-úgy túlteszi magát valahogy a dolgon....


27/N (egy 6 hónapos baba és egy 4 hónapot élt angyalka anyukája)

2011. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán velük is így bántak anno otthon, szóval eleve rossz minta lebeg a szemük előtt. Önértékelési gondjaik vannak, nem tudnak megbírkózni a saját gondjaikkal, így a feszültségüket a gyerekeikre testálják. Ilyesmik vezethetnek efféle gondokhoz, sajnos:(
2011. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak a mai szülők ilyenek. Az én szüleim is ilyenek voltak, csak épp akkor még fel sem merült bennem, hogy az nem normális, amit művelnek. 13 éves voltam, amikor egy barátnőmnél alhattam és megdöbbentem, milyen más náluk az élet. 15 évesen elköltöztem.

Nem kell mindig a maiakat szidni, régen sem volt jobb. Nagymamám mesélte egyszer, hogy őt az apja szabályos lelki terrorban tartotta, és ha valamit nem úgy csinált, ahogy elvárta tőle, az egész falu előtt porig alázta. Pedig ennek már lassan száz éve...

2011. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Lehet csak azért esett teherbe, hogy megfogja az adott pasit, a gyerekét meg nem szereti, vagy teherbe esett, de elvetetni már nem merte a magzatot, de foglalkozni sem vele, ahogy megszült, mégis a nyakán maradt a baba.

Tudom ez így leírva durva, senkit nem akartam vele megbántani.

2011. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Annyira frusztraltak, hogy maximalisan akarjak bantani a gyerekuket. Miert pont oket? Onekik "muszaj" lenyelni, egy felnott nem turne, odacsapna nekik.

A szavak sokkal tobbet, hosszabban bantanak mint egy szuloi pofon. Ezert. Depis, frusztalt, utolsoban kapaszkodo szulok.

2011. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem az volt, hogy gondok voltak a családban, nem is a pénz, hanem minden nézeteltérések voltak. meg feszültség. mindegy is. ezt mégis rajtunk (is) vezették le, és én "ittam meg a levét" olyan formában hogy nem törődtek eleget velem úgy érzem, sosem alakult ki közöttünk egy igazi "lelkizős" viszony.. csak idősebb koromba jöttem rá, hogy ez nem normális! szal jól el lett cseszve, haragszom is rájuk érte magamban! de már nincs mit tenni. előttem nincs egy normális család példa, nem is akarok ilyet tovább adni másnak... :L
2011. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

azért mert túl stresszesek és a gyereken vezetik le..:))))

én biztos megmondanám neki hogy ne rajtam vezesse le az ö bajait.

2011. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!