Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyumat vagy apumat válasszam?

Anyumat vagy apumat válasszam?

Figyelt kérdés

1 éve elváltak a szüleim, és csak most kezdtem azon gondolkozni, hogy kinél lenne jobb lakni. Anyumnál vagyok egyelőre, de eszembejutott hogy esetleg lakhatnék apumnál... Anyumat is szeretem, apumat is ugyanúgy, ezért nehéz dönteni. Anyum szokott velem kiabálni, nem ritka hogy káromkodik is. :S Ez még nem ok arra, hogy apumhoz költözzek, szóval simán tudnék ezzel együtt élni. Csak az a baj, hogy anyumnak van férje (már féltesóm is van), akit ki nem állhatok. Viccesnek érzi magát, amikor beszól nekem, ha hozzámszól inkább csak kötöszködik. Még akkor is, ha nem szóltam hozzá. Pl. megkérdeztem a múltkor anyumtól, hogy ehetek-e málnás csokit, erre beleszólt a férje, hogy inákbb egyek teasütit (barátnőim nálunk Szilvesztereztek és hoztak), mert az romlandóbb (márcsak kb. a fele volt meg). Ha anyummal veszekedünk valamin, elkezdi, hogy megérthetném anyum helyzetét, neki is nagyon rossz (nem a válás, mert ő vált el, valami egészen más, de ezt hagyjuk), igazán megérthetném a helyzetét. Ő könnyen beszél, neki nem váltak el a szülei és nem toppant be az életébe kamaszként egy idegen idegesítő férfi... Nem is értem honnan veszi a bátorságot, hogy úgy viselkedjen velem, mint egy rossz apa, ha nem is csinál semmit, ami minket érint, ugyanis anya kitalálta, hogy a pasi nem köteles minket eltartani, csak apum és ő (anyum), szóval inkább csak egymás mellett élünk. Vagyis még azt se. Élni tud, csak engem (meg a bátyáimat) élni hagyni nem.

Egyszer még a múlthéten nem ébresztett a mobilom (pedig be volt állítva, a hangot is majdnem max.ra tettem), ő meg már 6kor felkelt, és 7:20kor bejön a szobámba, hogy esetleg fel kéne kelni.. És az nem igaz, hogy nem tűnt fel neki hogy nem készülődök, mert a szomszéd szobában vagyok.

Na de ennyit arról hogy mi az, amiért eszembejutott hogy apumhoz költözzek.

Ami visszatart az az, hogy 1 éves korom óta ebben a városban lakom, megszoktam a sulit, a barátokat, a környezetet, nehéz lenne innen elmenni. Ha apumhoz költöznék, akkor jobb gimi várna, töb lehetőség, ugyanúgy folytathatnám a táncot, a ju-jitsut és a lovaglást, viszont nem járhatnék színjátszóra, mert nincs rá lehetőség. Meg azért oké, hogy folytathatnék mindent, de mégse ugyanaz, mint a régi, megszokott környezetben...

Ha apumhoz meg az ő feleségéhez költöznék, akkor nem igazán tudnék ismerkedni a szomszédokkal (csak felnőttek, ráadásul a szembeszomszodokról meséltek egyet s mást, és Kennynek nevezték el ott a pasit...), suli után csak otthon ülnék és gépeznék, játszótér sincs a környéken (nem érdekel, ki mit gondol, én imádom a játszótereket, főleg a hintát :D), csak sok-sok étterem, meg egy tó. Apum meg a felesége 8től 7ig dolgoznak, szóval velük is csak este lehetnék.

Ja és azért ekkora dilemma ez az egész, mert apum 3/4 órára lakik innen, szóval nem tudunk hetente többször találkozni, csak minden 2. hétvégén.

Ti kit választanátok?


2011. jan. 10. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján maradnék az anyunál, és a nyári szünetet az apámnál tölteném.
2011. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nos, mivel nem telt még el 2 év, max akkor költözhetsz el, ha a jelenleg gondozó szülőd ebbe beleegyezik.

Amúgy meg a bíróság nem véletlenül döntött úgy, ahogy.

2011. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer még a múlthéten nem ébresztett a mobilom (pedig be volt állítva, a hangot is majdnem max.ra tettem), ő meg már 6kor felkelt, és 7:20kor bejön a szobámba, hogy esetleg fel kéne kelni.. És az nem igaz, hogy nem tűnt fel neki hogy nem készülődök, mert a szomszéd szobában vagyok. "


Mi van? :D


Amúgy a málnás sütiről a teakekszre való átirányítást nem érzem akkora offenzív helyzetnek.

Nem lehet, hogy csak túlreagálod a dolgokat?

2011. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Elsőnek: A nyáriszünet felében mindenképpen vele vagyok/vagyunk, a többi szünet felében is, ill. minden 2. hétvégén

Másodiknak: Nekem azt mondták a szüleim, hogy nem a bíróság dönti el, szabadon választhatok a tesóimmal, de az egyik pont 8os, a másik meg végzős, így ők mindenképpen maradni akarnak. Amúgy meg apumnak ráadásul sokkal több pénze van, anyum meg a férje egy évig spórolt, hogy beköltözzünk a házunkba (2 hónapja költöztünk át), míg apumék az esküvőjük árát 1 hónap alatt megkeresték.

Harmadiknak: Nem arról van szó, hogy zavar, csak nem őt kérdeztem, mégis beleszól... Nem reagálom túl, ha a helyemben lennél, te se bírnád sokáig mellette.

2011. jan. 10. 14:10
 5/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg apumnak ráadásul sokkal több pénze van, anyum meg a férje egy évig spórolt, hogy beköltözzünk a házunkba (2 hónapja költöztünk át), míg apumék az esküvőjük árát 1 hónap alatt megkeresték."


Na látod épp ezért nem hagyja a bíróság normális esetben, hogy a gyerek döntsön.

2011. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok. És az apukád feleségén nem érzed azt, hogy esetleg "teher" neki, ha ott vagytok?


egyébként meg jó nehéz döntés. Sajnálom, h ilyeneken kell gondolkodnod.

2011. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Negyediknek: Nem a pénz miatt laknék apumnál.. Eleve én választottam anyumat, pedig ők a mostani átlagnak felelnek meg.

5.: Nem hiszem, hogy teher lennénk... Tegnap meg szombaton is náluk voltunk, akkor segítettünk takarítani. Ebédet az egyik bátyámmal főztünk, segítettem függönyt csinálni, sőt, el szokott engem vinni ruhát vásárolni a nő. Ha az teher nekik, hogy amikor nem kérnek meg semmire, XBoxozunk vagy gépezünk, hát az elég furcsa.

2011. jan. 10. 14:14
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy teher vagy, hanem kérdeztem, hogy nem érzed-e rajta? Nem mindegy! :)


De én úgy érzem, hogy mind a két családban van helyed, és ez jó. Akkor döntsél a szíved szerint. Az "észérvek" szerint tök mindegy, melyik családban nevelkedsz.

2011. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én meg csak írtam hogy nem. :D

Azért kellenek nekem észérvek, mert nem tudok dönteni. :/ Nem írom, hogy az lenne a legjobb, ha minden úgy menne mint régen, mert az olyan rossz volt.. Mármint.. Anyum mesélte, hogy apum többször megverte. Meg egyszer tanúja voltam egy nagyon rossz esetnek.. Már anyum kimondta, hogy válni akar. Kitaláltuk, hogy átmegyünk egy barátnőmhöz (anyum nagyon jóban van a barátnőm anyjával), bement anyum a nappaliba a kocsi kulcsáért, de apum nem engedte ki, mert hogy az ő kocsija (fele-fele pedig..), nem adja oda a kulcsot. Elkezdtek kiabálni, anyum végül valahogy kijutott, de kék-zöld volt, mert apum megtépázta. Eltépte anyum táskáját, amiben benne volt a kulcs... Anyum még rendőröket is hívott, de mire kijöttek, már megoldódott minden. Közben meg végig ott bömböltem, olyan volt apum mint egy pszichiopata. Nem tudok mindent, mert felmentem a szobámba és felhívtam a bátyámat, mert ott volt pont annál a barátnőmnél, akihez menni akartunk (a báttya a bátyám oszttársa), elmondtam neki mindent. Közben hallotam, hogy anyum sikít... Azon az éjjelen a barátnőmnél aludtam. Vagyis próbáltam.. Bele se merek gondolni, hogy mit csinálhatott akkor apum anyummal.. Szóval apum szörnyű tud lenni, és ez a történet is eltántorít attól, hogy hozzájuk költözzek, pedig nagyon szeretem apumat is, meg a feleségét is...

2011. jan. 10. 14:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Húha. Hát ebben az esetben az apud rejtett agresszióval is küzd. Figyelj. A pénz nem minden. Ok, hogy szereted Őt is, szeresd őket akkor, mikor náluk vagy. :) De hosszabb távon szerintem jobban jársz az anyukádékkal! Én biztosan maradnék. Megint az első.. meg a nemtudomhanyadik :)
2011. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!