Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal 9-évig voltunk...

Párommal 9-évig voltunk együtt. És nemtudom hogy mi a teendő?

Figyelt kérdés
Édesanyjánál volt egy kiskonyha lebontottuk és az hejébe,építettünk egy szoba,konyha,fürdőszoba,lakást.Van egy gyermekünk is.Külön mentünk és abban állapodtunk meg hogy ő kifizeti a ház felét,de meggondolta magát nem fizet.Ijenkor mi a teendő??Még a lakcím ott van,visszaszeretnék menni,de ő nem enged be,csak a gyereket.Ha rendőrt hívok akkor mit fognak csinálni,visszatudok költözni??Mert hogy nem fizet vissza akarok menni mert az az én lakásom is.Mit csináljaK?Papír nincs arrol hogy az a mi házunk,de mindenki tudja gogy ott laktunk együtt,meg ott van a lakcíeme is bizonyítja?Hogy tudok visszaköltözni?Menjek oda és egyszerűen hívjak rendőrt?Akkor be kell engednie?
2011. jan. 11. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha az az állandó lakcímed, nem zárhat ki! Ha nem vagy kijelentkezve és Te is és a gyerek is oda vagytok bejelentve menj el a rendőrségre, elmegy veled egy rendőr a lakáshoz, hidd el be fog engedni.
2011. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
A rendőr semmit sem tehet,mert a ház az övé,azt enged be akit akar.Papirok nélkül veszett az ügy,pláne hogy az ő vagy anyja nevén van a konyha helyére épített ház.
2011. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az az ő (vagy édesanyja) különvagyonába tartozik (tehát már az előtt is megvolt h ti összeházasodtatok) akkor esélyed sincs, az az ő tulajdonuk. Hiába a gyerek, meg bejelentett lakcím a rendőrség nem fog tudni tenni semmit. A válásnál az egyetlen dolog amire igényt tarthatsz az az általatok közösen elvégzett felújítás értékének a fele, valamint kérhetsz pénzt a lakáselhagyásért.
2011. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

hát, esetleg perelhetsz, de nehéz ügy, ahogy az előző is írta. mivel papírod nincs, a te szavad van az övé ellen. Szinte esélytelen.


konzultálj egy ügyvéddel, hogy mekkora esélyed van nyerni. oszd el kettővel amit mond,és mérlegelj, hogy megéri e a perköltséget.

2011. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha lakcímkártyádon ez a cím szerepel, KÖTELES beengedni, úgyhogy nyugodtan hívj rendőrt! A többi majd akkor tisztázódik.. Szegény gyermeketek is hogy viseli ezt az egészet?:( Kívánom a legjobbakat! Majd ha tudod, írd meg, mi lett a vége ennek a történetnek...
2011. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Házasok vagytok amúgy? Mert akkor úgy tudom, a házasság alatt keletkezett vagyon felére igényt lehet tartani. De ha nincsenek a dolgok lepapírozva (számlák a felújításról), akkor bárki mondhat bármit.
2011. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
NEM, egyáltalán NEM köteles beengedni, akkor sem ha ott van a bejelentett lakcímed, mivel az az ő tulajdona. Egy polgári peres ügyben pár hónap alatt elérheted azt hogy beenged addig amíg elhozod a cuccaid. De indít egy egyszerű kényszerkijelentési eljárást és már nincs is ott a lakcímed. A lakcímkártya semmilyen tulajdonjogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.
2011. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szamóca. ***** válasza:
100%

ha nem vagytok házasok ugy tudom csak akkor tarthatsz igényt a tulajdon felére, ha van bizonyítékodh ogy te is fizettél bele. ha nem írtatok megállapodást, nincsenek számlák eltéve akkor szerintem nem sok esélyed van.

Azt nem tudom hogy emnnyit nyom perpill a altban hogy oda vagy bejelentve, hiszen a ház nem a te neveden van.

viszont ha pert is indítassz, senkit nem fog érdekelni hogy "minneki tudja hogy ott laktok ketten".... sajnálom.

2011. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

Nincs olyan szabályozás, hogy ha két ember házasság nélkül legalább öt (vagy hány) évig együtt él, akkor már automatikusan feleződik a vagyon? hallottam valami hasonlóról.

Vannak helyek, ahol az első ügyvédi tanácsadás ingyenes.

Szerintem minél előbb keress fel egyet.

2011. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Igen, általában minden nagyobb város önkormányzatánál szokott lenni heti 1 nap amikor ingyenes jogsegély szolgálat van.
2011. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!