Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem válni akar és nemtudo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem válni akar és nemtudom, hogy kérhetek e tartásdíjjat, mivel nekem csak 27000Ft a jövedelmem? 31 éve vagyunk együtt, sajnos nemtudok dolgozni menni mert nincs hova.

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 22:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%
Magyarországon nincs,csak gyerektartásdíj.Egy jó ügyvéd lehet,hogy tud neked valamilyen juttatást kiharcolni,de ne nagyon számíts erre.
2009. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Első válszoló! Rosszul tudod, mert igenis van asszonytartás a mai napig is. Egy ismerősöm 5 éve vált el és a birónő minden kérés nélkül megkérdezte tőle, hogy igényt tart-e asszonytartásra. Ha ugyanis az egyedül maradt félnek olyan kevés a jövedelme, hogy abból megélni nem tud, a másik fél pedig jóval több jövedelemmel bír, a biróság éppugy megitéli az asszonytartást, mint a gyerektartást. Bátran kérd a biróságon, majd ott eldöntik, mennyit kaphatsz a volt férjedtől!
2009. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Ezt egészen pontosan "Házastársi tartásdíj"-nak hívják (mivel az elvált férj is jogosult rá adott esetben) :


[link]


Itt részletesen elolvashatod, melyek a feltételek, hogyan kell intézned.

2009. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem megírni, hogy a "Kapcsolódó anyagok"-fülre kattintva megtalálod a nyomtatványokat, amivel kérvényezni lehet a tartásdíjat (azért nem ártana egy ügyvéddel megbeszélni az ügyet a kérvény beadása előtt).
2009. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%
Második vagyok. Bocsánat, de ehhez NEM kell ügyvéd. Sima ügy, a válóperen kérd a tartásdij megállapitását. Erre /ügyvédre/ ne pazarold a kicsi kis pénzecskédet!
2009. nov. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
50%
Igen, kérhetsz, és KÉRJ, KÖVETELJ is!!! Rá áldoztad az életd felét, mi az hogy most válni akar? Talán menj ki lakni a híd alá, és kukázz, hogy életben maradj??? Bocs, de ez felkavar. Milyen okot adtál arra, hogy a válás mellett döntsön 31 év után? Sutba dobni a közös éveket, és 27000 ft-vel a sorsára bocsátani egy asszonyt? Mit hibáztál el, ha egyáltalán hibáztál?
2009. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg a legigazságtalanabb dolog ez! Biztos nem véletlenül találta ki, hogy elválik, aztán még pénzelje is utána. Ti mit szólnátok, ha el akarnátok válni, aztán a férjetek elkezdene pampogni, hogy neki ám kevés a pénze és apanázs kell?
2009. nov. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
57%

0:31 azért 30 év 1 fél élet után a beteg leszázalékolt asszonyt otthagyni na az igasságtalanság. Pláne nem ha a férj talált 1 fiatal ribit aki a péztárcáját akkarja.

Igen a forditva történik akkor is ez a véleményem.

2009. nov. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
52%

De nem értem, hogy most miért kellene fizetnie a férjnek?? Most tartsa el egész életén keresztül csak mert a nő szerencsétlen és nem tud dolgozni? Nehogy már ne találjon munkát! Lusta vagy dolgozni vagy mi az, hogy nincs hova menni dolgozni? Mennyire hülyeség lenne, ha válás után a férjnek kötelessége lenne eltartani a volt asszonyt, csak mert annak nincs pénze! Hogy mennyire nőpárti ez a qrva világ!!!!!!! Váláskor a gyereket is mindig a nő kapja, olyankor is amikor a férfi jobban megérdemelné!!! Sőt, a nőnek ez természtes, mert hát ő az anya... Na és?? Ugyanannyira az apá is a gyerek. Annyira utálom a feminista nőket!!!

Ja és mielőtt jönnének a hozzászólások, hogy biztos nem volt még nőm, stb, én is nő vagyok.

2009. nov. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
74%

Beteg leszázalékolt asszony? Hát azt meg honnan vetted?


Akkor is hülyeség. A gyerektartás az egy normális dolog, de a VOLT házastársat pénzelni? A házasságból akkor szoktak kilépni, ha nem működik. Ha utána egy kis ribanc szedi el a pénzét az is a férfi dolga. Mivel jobb az a férfinak, ha a volt asszony szedi el?


Akkor is azért akar kilépni, mert már nem jó. És akkor megszabadul a házasságtól, de azért tartsa már még el a volt nőt.


Se nem a gyereke, se nem a rokona, annak idején összeházasodtak valami miatt, ami már nincs, akkor miért kellene eltartani neki? Úgy is kiveszi a részét az együtt összeszedett dolgokból, gondolom a fele jó lenne, igaz, hogy jövedelem az alig van, de hát akkor is a fél életem, meg izé, meg ha többet kap is, mint amennyit beleölt, még a havi utalás is kéne utána, mi?


És én is nő vagyok.

2009. nov. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!