Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy Anyuka számára kudarc, ha...

Egy Anyuka számára kudarc, ha a lányának többszöri vizsgalehetősége sem sikerül? Pedig államvizsga előtt áll? Erre most hogy reagálják?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy ha nem sikerül neki irjon egy sms-t. Tudom hogy hirtelen haragu vagyok. és még nem hivtam fel. Kicsit próbálok megnyugodni, mert félek olyant mondok neki, hogy én is megbánom.
2011. jan. 11. 12:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Na bumm. Akkor most nem sikerült. Rajta kívül még több ezer ilyen diák van ebben az országban, aki hasonlóan járt. Van aki 10 év alatt végez el egy egyetemet. Ha kiabálsz, ordítasz vele, azzal előrébb egy centit sem juttok. Az én anyám pont ilyen volt, mint te, csak én még középiskolás koromban rövidre zártam a dolgot és 17 évesen elköltöztem. Azóta rájött, hogy a kevesebb kritika a kapcsolatunkat jó irányba mozdítja. Nem belerugni kell még egyet, hanem támogatni.

Szerintem az én anyám sem bánta meg. Lediplomáztam, dolgozok, van egy saját életem, amit saját magamnak finanszírozok.

Több élettér a lányodnak és egyszerűbb lesz mindkettőtök helyzete. Elég vacakul van már attól is, hogy ha rágondol, hogy mi várja otthon, ha hazamegy. Önállóságra neveld, ne félelemre.

2011. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Most ez komoly kérdés??? A lányod problémája helyett azon gondolkodsz mit fognak szólni a kollégák? Nevetséges.

Én biztatnám a lányomat, hogy legközelebb biztos sikerül, ha rendesen felkészül, de nem nyaggatnám folyton hogy tanuljon, mert ez az ő dolga, nem az enyém.

2011. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Hozzászólásaid alapján, tényleg nagy a hasonlóság az én anyukámmal. Szintén az érdekelte a legjobban, vajon mit is szólnak mások. Csoda, hogy a te lányod még otthon van.
2011. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim válasza:
81%
Próbáld számára az értékeit kiemelni. Fontos tudnia, hogy mennyire jó, hogy idáig is eljutott. A mai világban nem olyan nagy tragédia, ha nem sikerül rögtön elsőre minden. Van érettségije, a munka lehetősége nem feltétlenül a diplomától függ. Kinek fontos ez a diploma, és mi múlik azon, ha most nem sikerül?
2011. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
86%

*Dehogyis nem, ez az én kudarcom is. Tudom, hogy nem kell foglalkozni másokkal hogy mit mondanak a falubeliek, de már tavasszal is megszólták szegényt hogy nem tudod levizsgázni. MEg itt vannak a munkatársak is.. Jaj istenem..


Ja, innen fúj a szél. Ha te szégyelled magad a lányod tetteiért, kvázi a lányodért, az valóban a te bajod, de ez kb. azt jelenti, hogy mindenki más (véleménye) fontosabb a lányodnál. Na gratulálok.

Egyrészt nem vagy felelős mások tetteiért, a felnőtt lányod bukásáért sem. És kik szólják meg a faluban? Akik 8 általánossal kapálgatnak a kertükben? Vagy akiknek szintén "csak" érettségijük van?

A szeretet feltétel nélküli és elfogadó. Ahol pedig szégyen van, ott nincs szeretet. Ezen gondolkozz kicsit.

2011. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
3%
egy nyakas mindig segít.Jólbevált módszer.Régebben sokat alkalmazták, és nem voltak ilyen gondok.Ma már akkoris ápolgatnátok a gyereket, ha megöl valakit.Mutasd meg neki, mi vár rá, ha nem sikerül legközelebb.Annak lesz eredménye, de ennek a tiszitosziságnak, amit itt a vizsga előtt álló suhancok írnak, na annak semmi.
2011. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok szólják le az embert, mert nem sikerült a vizsgája, akik nem nagyon képzettek, vagy van egy könnyen szerzett papírjuk. (ne törődj az emberek véleményével)

Engem is oltogatott már olyan, aki egy idegen nyelven sem beszél, hogy mi az, hogy még csak egy felsőfokúm van, legalább még két nyelven kellene beszélnem.

Szerintem egy sorozatban nem sikerült vizsga őt frusztrálja a legjobban. Olyan is lehet, hogy már egyszerűen leblokkol, hiába tanult.

Semmiképpen ne ess neki, azzal csak rontasz a helyzeten. Nagy dolgok akkor történnek az emberrel, ha van olyan, aki hisz benne. Hülye vagy fiam!-oltogatásokkal az ember tényleg hülye lesz.

2011. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Kedves szülő!


Én Gépészmérnökit csinálom, több mint 2 évvel le vok maradva. Az elején beszabadultam az egyetemre lébecoltam stb.. el is úszott 1-2 félév, 0 kredit hasonló.. Azt amit megcsináltam, azt már csak becsületből csináltam, anyám kedvéért és mert pénzelt... tudtam én valahol hogy, gépész akartam lenni... de anyám meg jobban tudta ő csak elindított rajta...

1 kulcsmondat van, a lányod magáért tanul vagy a szülői terrornak?? Mert ha szülői terror akkor ha el is végzi soha nem fog szakmájában dolgozni. Én rádöbbentem van értelme tanulni, sőt nem is utálom a szakomat... láss csodát most megy is annak rendje módja szerint.

1 Dologban hibás vagy, nem bízol a saját véredben, ha a lányod csúszik 1 félévet?? akkor kitagadod? Meg megvered? Szánalom a köbön...Most nézz magadba mit csinálsz?, Bízz már a porontyodba.. Máskülönben a nagy szülői útmutatásban rájöhettél volna, lehet a lányodat nem is érdekli az egész.. és pont ez az a vizsga amihez szív és lélek kell... nem elég a tudatos magolás...

2011. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
85%

Milyen vizsga volt? Hányadik alkalommal nem sikerült??

A munkatársaknak nem kell mindent tudni.

2011. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim válasza:
59%
Lehet hogy tudat alatt nem akar végezni. Fél a munkától,hogy vége a diákéveknek,hogy hogy fog megélni..erről esetleg beszélgethettek.
2011. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!