Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy Anyuka számára kudarc, ha...

Egy Anyuka számára kudarc, ha a lányának többszöri vizsgalehetősége sem sikerül? Pedig államvizsga előtt áll? Erre most hogy reagálják?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy ha nem sikerül neki irjon egy sms-t. Tudom hogy hirtelen haragu vagyok. és még nem hivtam fel. Kicsit próbálok megnyugodni, mert félek olyant mondok neki, hogy én is megbánom.
2011. jan. 11. 12:14
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
95%
Hehe meg mit szolnak a máriarötyögei józsibácsik meg marinénik... Ez nevetséges... Jó volt ércelődni vele mikor sikerültek a vizsgái mi? Meg az ÉN lányom így meg úgy mi??? Tipikus paraszt szokás amit csinálsz, a lányod meg elbasz valamit akkor meg rögtön bűnbak nem? Mocsadékvagy tudtad??
2011. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem a lányod felnőtt nő. Nem hiszem hogy neked kellene cseszegetni a vizsgája miatt. Az meg hogy mit mond a falu le van eltve magasról. Ez tipikus begyepesedett falusi felfogás, hogy ezt kell figyelgetni. Légy büszke rá hogy eddig eljutott és támogasd. Főleg ha eddig ilyen jól ment neki. Tudod mindenkinek van gyenge pontja talán még neked is. Basszus, ha esetleg nemm lenne diplomája kitagadnád, mert mit szól a falu!
2011. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Igor26 ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy szégyellheted magad, de ezt nem fejtem ki, szépen leírták miért.


Másrészt építő javaslatom is van. Ha nem sikerül (véglegesen) valamelyik tárgy, elvileg át lehet menni másik egyetemre és ott lezárni a tanulmányokat. Végül mégis diplomával fog végezni. Esetleg meg lehet nézni, hol lehet megcsinálni a tárgyat, és elismertetni az adott egyetemen. Van néhány "trükk", de ahhoz körbe kell nézni. Biztos van megoldás.


Mindenesetre a gond az, hogy ilyen a hozzáállásod! Te sem a megoldást keresed, hanem hisztizel és másokat cs.sztetsz, ahelyett, hogy a saját portádon söprögetnél először. Remélem, túléli a lányod a veled töltött időt.

2011. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%
"Rajta kívül még több ezer ilyen diák van ebben az országban, aki hasonlóan járt". Pont, mint én. Egy dög vizsga miatt nem mehettem államvizsgázni
2011. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan a falubeli lámák miatt izgulsz?

Meg a munkatársak miatt?

Ember, legyen már önállóságod és saját életed! Nehogy már pár falubeli és munkatársa mondja meg, hogy mi jó és mi nem! Nehogy már ők értékeljék a lányodat, mert halálra röhögöm magam! Ők milyen jogon is ítélnek el bárkit? Sz*rd le a véleményüket!

Vagy ha beszólnak, akkor nyugodtan mond, hogy: És ehhez úgy tulajdonképpen mi a retek közöd is van? Van gyereked? Ha igen, akkor foglalkozz vele, hanem, akkor meg csinálj egyet, vagy kezdj el pasziánszozni és bingózni, de ne más problémáin sipítozz!

Ha egy munkatárs, akkor neadj'Isten elkezdhetne dolgozni is, és abbahagyhatná a pofázást!


Bocs a stílusért, de az ilyen emberektől felmegy bennem a pumpa. Akik lesz*rják a lányuk érzéseit, mert a legeslegfontosabb dolog, hogy a szomszéd Józsi bácsi mit fog szólni. De nehogy már az ő véleménye legyen mérvadó!

A lányoddal törődj, és ne mások véleményével!

2011. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Anyuka!


Ne tedd ezt a gyerekeddel! Ne azt tartsd fontosnak, hogy mit mondanak a falubeliek, vagy a kollégáid. Minden csoda három napig tart. Az igaz barátok nem fognak ellene/ellenetek fordulni. Az én anyukám is ilyen volt, hogy mindig az volt neki a fontos, hogy mit mond a család, a barátok, de most, mikor mindenki elfordult tőle, mert már nincs rá szükségük rájött, hogy kár volt rájuk hallgatni. Én is az államvizsga előtt adtam fel a harcot, mert egy vizsgám nem akart sikerülni, erre mit tett az anyám, nem mondta el senkinek, hogy baj van, hanem leült mellém és ott ült mellettem, amíg tanultam és biztatott, segített, ahogy tudott és eljött velem vizsgázni, és micsoda csoda, amikor nem attól rettegtem, hogy sikerülnie kell, mert most fog mondani az anyám, meg a család, meg a falu 5-ösre sikerült az egyetem legnehezebb vizsgája.


Szóval hidd el semmi sem olyan fontos, mint a gyereked, mert ő a te jövőd és nem család, nem a falu, nem a kollégák. Ezen felül neki is csak te számítol. Mint ahogy gyerekként felkaptad, ha elesett, akkor most is ez a feladatod, mert semmi más csak egy esés, ami nem a térdén okoz sebet, hanem a lelkén. Azt is hidd el, hogy aki a legjobban mutogat rátok annak van a legnagyobb takargatni valója!

2011. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Falun nevelkedtem én is... anyám nagy ívbe elhajtotta a "jóbarátokat", nem is szerettek soha minket... azért ehhez hozzá tartozik: nem is lett soha mondogatva, hogy én mit hol és hogyan csinálok.. :D:D
2011. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
77%

szia!


3 dolog:

- Én nem tudom milyen fősulira vagy egyetemre jár, de akkor jól is lesz elgondolkodnia, hogy érdemes-e ott leállamvizsgáznia, mert én úgy tudtam, hogy első 2 év a rosta, és államviszga előtt már nem nagyon bacnak ki senkivel, max. ha teljesen buta (Ami ez esetben nem áll fent). Azt a kis kettest vhogy össze lehet kaparni a leggázabb tanárnál is (tapasztalat)

- Mit kell foglalkozni mások véleményével?? És ha megtudja a falu? Nevetséges....

- A lányod lehet nem is szeretné elvégezni ezt az iskolát, nem is neki való. Vagy ha pl. mégis ezt akarja, még ilyenkor is át tud lépni más, hasonló főiskolai intézménybe.

Inkább beszélgess el vele higgadtan és kérdezd meg, hogy ő ezt hogy látja? Miben tudsz neki segíteni?

Akármi, csak ne szúrd le, mert azzal nem fog előrelépni a dolog.

2011. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
55%

jaj a munkatársak jaj a látszat neked ez a fontos hoyg rólad mit fognak mondani és nem a lányod...

28N

2011. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
41%
Szia anya.Nem is gondoltam hogy te is ide feljárx.De milyen anya vagy te ha jobban számit a kolegáid véleménye?Engem meg sem halgatál egyből nekem rontotál(még most is sebes a szám).Álandóan 4es 5ös tanulo voltam és akkor is lecsesztél mindig mert nem voltál megelégedve velem.Amikor kértem egy új mobilt azt mondtad hogy menyek el dolgozni,nyári szünetben el is mentem dolgozni de azt a pénzt mindet elveted azt mondtad hogy karácsonyra meg kapom de a kárácsony már elmúlt.Ezek után örülhetsz ha haza mék. ;-( ;-(
2011. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!