Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoljak neki? Összeves...

Mit tanácsoljak neki? Összeveszett a lányával.

Figyelt kérdés

Férjemnek a lányával alapvetően jó a kapcsolata, néha szoktak csak összeveszni (pl. a képességeihez képest romlik valamiből a jegye, stb).

Két ünnep között elkérte buli címén a férjem lakását. Azzal a feltétellel adta oda neki, hogy kitakarítva kéri vissza. Másnap reggel felhívta a lányát, aki mondta, hogy éppen takarítanak, most ne zavarja.

Visszaérkezéskor férjem felment megnézni a lakást, állítólag koszosabb, mint volt, sáros cipőnyomok, kupac fűrészpor, stb Tehát nemhogy nem takarított ki a lánya, de hazudott is.

Pár napig nem kereste, majd felhívta és letolta (normális hangnemben, nem kiabált, csak közölte vele, hogy valótlant állított, ezért haragszik rá). A lánya csak nagyokat hallgatott.

Ennek már bő egy hete, a lánya azóta nem jelentkezik, pedig eddig naponta-kétnaponta beszéltek és hetente 2-3 alkalommal találkoztak is.

Férjem most ott tart,hogy hátha megbántotta a lányát, felhívja, bocsánatot kér... Pedig szerintem jogosan haragudott rá.

Nem merem beleszólni, mert nem az én gyerekem, de nem is tartom jó nevelési elvnek, hogy jogosan letolja, majd még ő kér elnézést?

A lánya 18 éves.


2011. jan. 12. 10:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*merem=merek
2011. jan. 12. 10:59
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem semmiféleképp nem kell bocsánatot kérnie. Sőt! A lánynak kellene. Kamasz, és azt hiszi neki mindent lehet ilyenkor. Neki kell bocsánatot kérnie az apukájától, mert ha fordítva lesz, akkor azt hiszi majd, hogy minden megtehet büntetlenül.
2011. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én azért tanácsként vagy csak apró betűs megjegyzésként beleszólnék/hozzátenném hogy ne kérjen a férjed bocsánatot azért amit nem neki kéne megtennie..maximum ha fel is hívja akkor kérdezzen rá a lányára hogy nem-e akar mondani neki valamit(pl. bocsánatot nem akar-e kérni tőle, amiért hazudott neki).Ne hagyd hogy bocsánatot kérjen tőle a férjed, hiszen felnőtt korú-vagyis legalább ha a férjed nem is legalább az anyja akivel együtt él mesélje el neki hogy ez ilyenkor hogy is van!

Vagy ha ez segíthet akkor próbálj meg te a lányra jótékonyan hatni!

2011. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Exnej eléggé "hülye", vele minimális a kapcsolat, mert a saját érdekeinél nem lát tovább. Őt jobb nem bevonni ebbe.


Egy olyan ötletem lett volna még, hogy egyik hétvégén, amikor nincs tanulnivalója a lánynak, akkor ültesse kocsiba, vigye fel a lakásba és takaríttassa ki vele, amolyan jóvátételként.


De nem merek beleszólni, mert bár én is jóban vagyok a lánnyal, nem vagyok a szülője, nem akarom nevelni.


A férjemnek annyit mondtam, hogy ha pl én csinálnék ilyet (megígérek valamit, nem csinálom meg, de hazudok, hgoy megtettem), akkor az én szememben se venné jól ki magát, ha "női praktikákkal" meglágyíthatnám. Igenis haragudni kell ilyenkor. Rám is, ha én csinálom.

2011. jan. 12. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Nehogy már a férjed alázkodjon meg egy szaros 18 éves tini előtt, aki ráadásul egy semmirekellő!!! Én biztos nem hívnám, ha kell valami a lánynak, aminek úgyis eljön az ideje, biztos,hogy nem adnám neki oda a lakást máskor, de feltételekhez kötném a többi dolgot is.
2011. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért ne túlozzunk. Nem semmirekellő a lány, ebben az egy dologban sáros.
2011. jan. 12. 11:23
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez az amiből neked ki kell maradnod.


Egyébként miért kéne bocsánatot kérnie, milyen nevetséges. Ha a haverod hagyja úgy a lakásodat, akkor is még te kérnél bocsánatot? nem ár


Persze hogy nem hívja a kisasszony mert lapít.

A pasi helyében én felhívnám, hogy mégis mikor óhajt kitakarítani. ha nem takarít ki, akkor nem kap zsebpénzt, mert megmondom hogy takarítót hívtam azon a pénzen hogy eltüntessem a kupit amit csinált. A következő havit majd megkapja. És le van tudva.


Az meg hogy hazudott, mégis mit várt a pasi? hogy majd elé áll a lánya és bevallja, hogy jaj jaj hát nem fogok takarítani? ugyan már, ez teljesen normális tini viselkedés. megpróbál lapítani, de ezen nem megharagudni kell, hanem kezelni, úgy hogy ha nem takarít ki, akkor nem lesz zsebénz, mert másra kell az a pénz. legközelebb majd máshogy oldja meg a kislány. Aztán túl kell lépni a dolgon. A csaj tudja hogy hibás, felesleges rá emlékeztetni, és emiatt leszidni megint.

2011. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is pont azt kell tenni, mint amit az előttem szóló írt. Kiegészítem a véleményemmel: Szerintem se te oldd meg a problémát, de attól még a véleményedet elmondhatod neki, hogy te a helyében ezt és azt csinálnád. Aztán vagy megfogadja, vagy nem.
2011. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A ferjed csak ott kovetett el hibat, hogy nem volt hatarido, mikorra kell a lanynak kitakaritani, visszadni a lakast, tisztan, karmentesen. Apuka megjelent a lakasban varatlanul, felhaborodott hogy meg nincs kitakaritva, lanya hazudott. Igen, lany hazudott, de csak nem igazan gondoltatok, hogy lany takaritani fog, rogton masnap reggel, buli utan. Egy teenager? Most mar lany ugy van vele," apa latta a koszt, rajott hogy hazudtam, hat most miert eroltessem meg magam." Lehet lany szegyenli is magat, vagy fel a megszidastol, nem akar vitatkozni. Termeszetesen, apja ne kerjen bocsanatot, es legkozelebb nem odaadni a lakast. SZerencse, hogy csak piszkos volt, nem osszetorve-zuzva.
2011. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a lány csak próbálgatja a határait, hogy meddig mehet el. Szerintem sem kellene a férjednek bocsánatot kérnie tőle, sőt kitakarítani sem.


Én így ismeretlenként, és kívülállóként azt tudnám neked tanácsolni - ha megkérdezi a véleményedet a férjed - hogy ebben legyetek következetesek: a férjed hívja fel a lányát és mondja azt neki (kerek perec), hogy pl elfelejtette kitakarítani a lakást és hogy jövő hét hétfőre legyen kitakarítva a pecó (amit megígért és nem tartotta magát hozzá), különben máskor nem adja oda a kérót. És ennyi.


Ha kitakarítja, akkor szemet kell hunyni a dolog felett és elfelejteni, ha nem hát akkor nem kell odaadni neki a kulcsot többször (legalábbis jó hosszú időre nem)


Amúgy csak akkor mondj valamit ha tényleg rákérdez a férjed, hogy mi a véleményed, mit csináljatok...bár akkor is eldöntheted, hogy megosztod- e vele az gondolataidat vagy sem . :)

2011. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!