Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Máshol is így kivételeznek?...

Máshol is így kivételeznek? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Húgom most kezdte más városban a középiskolát, no nem azért mert annyira érdekelte, hanem h elszabaduljon otthonról.

Természetesen fizetik neki szüleim.

Most derült ki, hogy rá jóval többet költenek mint az én egyetememre, és én meg csak úgy tudom fenntartani magam, h nem költök semmi extrára, kaja+szállás+utazás (ruhára se, már nagyon le vannak amortizálódva...)és néha melózok (ami a tanulásomat nem segíti elő)

annyira nem vagyok rossz tanuló, de mindig necces a koliba való felvételem (kb 2x-es túljelentkezés, 4,1 fölötti átlag...)

az a lényeg, hogy nekem nem fizették volna az albérletet, de húgomnak a középiskolára jóval többet kifizetnek mint nekem kellett vna az albérletre. Azt mondták hogy dolgozzak (no de ha az ember 6-7 körül végez, igen nehéz dolgoznia)

Félek h most is ez lesz?

Mit tudok velük kezdeni?


2011. jan. 12. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Őszintén? Semmit.

De ezt a semmit tedd akkor is, amikor nekik kéne majd a segítség, akkor is legyen nekik csak egy kedves gyerekük: a hugicád.

Amikor neked már családod lesz, gyereked, és örülsz, ha kilátsz a fejedből esténként, akkor lesz a húgod fiatal, és menne bulizni, csavarogni, élni az életét, te meg mehetsz a szüleidhez is segíteni, mert szegények már öregek, betegek, stb.

Na akkor kell majd beinteni, hogy lóf..., neked épp elég dolgod van, oldja meg az, akinek nincs családja.


Bocs, amikor egy szülő így kivételez a gyerekeivel, az szerintem egy oltári szemét dolog, mert a másik testvér nem tehet arról, hogy ő a nagyobb, nem kéne érte büntetni.

2011. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában az idősebb testvér a kedvenc a megfigyelésem alapján. (nekem nincs tesóm)


Szerintem beszéld meg velük a dolgot, hogy Te így látod, a dolgot, jogos-e, miért van ez?


Aki nem kommunikál az ne várjon nirvánát.

2011. jan. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én vagyok a legidősebb, 2 húgom van, de csak a középsővel kivételeznek ennyire...

Kommunikálni kommunikálok velük. Amint közlöm h nem igazán bírok annyiból megélni amit kapok (kajára marad egész hónapra max 5000, és nincs időm minden nap főzni...) akkor hozzám vágnak pár kajajegyet...

az a bajuk h szerintük nem tanulok. pedig de. és állítólag nem állunk úgy, h nekem albit fizessenek.

2011. jan. 12. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, neked nem jó a koli, de ha albérletben lakhatnál, akkor nem érdekelne, hogy lerongyoltak a ruháid, hogy nincs mit enned, mert rád többet költenek, mint a hugodra?
2011. jan. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kicsit félreértetted.

az a problémám, h nekem abba kellett vna hagyni az egyetemet, ha nem veszenek újra fel koliba (minden félévben újra kell jelentkezni)

Mert a sok órám miatt suli mellett munka nem megy, és nem lettek volna hajlandóak az albérletbe beszállni.

a bánat se nyivákolna azon, hogy jajj, anyuciapuci nem tol a semmittevő seggem alá albérleet, ha nem az "élete" függ tőle...

Az a bajom h a húgom ,a kis álszent nagyon sok mindenre feleslegesen költekezik, én meg alig élek meg.

2011. jan. 13. 06:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, a legtisztább, ha ezt tárgyilagosan elmondod a szüleidnek, hogy igazságtalannak tartod hogy nem egyformán támogatnak titeket anyagilag. Elmondod hogy miért. Aztán vagy tesznek valamit vagy nem. Ha nem, akkor én meggondolnám hogy viszonyuljak a későbbiekben hozzájuk. Ettől nem kell megszakítani velük a kapcsolatot, de biztos hogy elég hideggé válnék. Tudod nekem volt egy barátom, már rég felnőtt volt a testvérével együtt, de a szülei mindig kínosan ügyeltek arra, hogy ha az egyiküknek vettek valamit akkor a másik is megkapja ugyanazt az értéket, még akkor is amikor az egyiknek már volt családja a másiknak meg nem, mert mindkettő a gyerekük és igazságosan felesben akarták elosztani amit adni akartak. hiába nem szorultak rá már a gyerekek és mindegy lett volna nekik ha nem azonosan kapnak. Szóval van szülő aki ezt így csinálja.


32/N

2011. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy húgod még nem ismeri a dolgok értékét, nem tanulta meg, mi a pénz, honnan jön, és hogy a felesleges költekezésével a többi családtagjától von meg dolgokat.

Én is most kezdtem el megtanulni, mikor fősulira kerültem, koliba, és be kell osztanom, meg keresni is olykor. De kishúgom szintén megvesz minden vackot, mindig kitalál valamit, követelőzik, most mp4-et akar, egy hónap múlva digitális fényképezőt, azután új telefont... Esetleg leülhetnél vele is beszélgetni ezekről. Ha egy önző kis dög, akkor csak fenyítsd be. :)

2011. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!