Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vélekedtek azokról, akik...

Hogy vélekedtek azokról, akik normális házasságban élnek, de a születendő gyerek az anyja vezetéknevét viseli és nem az apáét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 08:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
sehogy, ez az ő döntésük, én nem ítélkezem felettük
2011. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Furcsa. Totális nőuralom. Mondom ezt nőként.
2011. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
miért ne? pláne, ha Ondó Bélának vagy Geczi Józsefnek hívják az apukát
2011. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek én is ilyen családot.Az ő esetükben egy nagyon szép gesztusnak tartom,ugyanis a nő bátyja meghalt egy autóbalesetben és így nem volt,aki tovább vigye a nevet.Rá emlékezve is,a család nő tagja pedig megbeszélte férjével,hogy akkor az ő gyerekeik fogják örökíteni ezt a nevet.Mondanom sem kell,hogy ezen a nagypapa mennyire meghatódott.
2011. jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Három esetet is el tudok képzelni.

1. Ha valami nagyon gáz neve van az apának. Van egy (Homoszexuális" János nevű ismerősöm:) (A szűrő nem engedte át az igazi nevét)

2. Ha különleges, történelmi nevet visel az anya.

3. Ha az anya családjában nincs, aki továbbvigye a nevet, és itt nem a Kovácsokra, vagy Szabókra gondolok. És ez mondjuk nagyon fontos a nagypapának.

Persze ezt a döntést mindig a párnak kell együtt meghoznia.

2011. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
Azért Ondó apukából viszonylag kevés van e honban. Én például nem szeretek évezredes hagyományokat felrúgni. Nem azért, mert gyöpös vagyok, vagy korlátolt; aki meg felrúgja az meg baromi trendi meg korszerű. Csak gondoljátok meg, hogy mi lehet annak a valódi, őszinte, mélylélektani oka, hogy apuka nevét elhárítom, nehogy valami emlékeztessen rá, ha a gyerekemre /!/ nézek. Ott van valami egyéb bibi is.
2011. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sincs vele semmi baj. :)

Teljesen a szülők döntése, és ha ők így látják jónak, akkor szívük joga ennek megfelelően keresztelni a gyerkőcöt.

2011. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
Az első válaszadónak azt üzenem, hogy nevezzük el a gyereket zöldségfélékről. Mi rossz van abban? Én nem ítélkezem felettük. Karalábé Péter, Paprika Milán, Brokkoli Cintia.
2011. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Ezt csakis a szulok donthetik el, de semmi akadalya nincs ennek.

Az mindig is szokas volt, hogy termeszetesen az Edesapjanak a csaladi nevet viseli a gyermek, de ez egy szokas volt mindig, de mindig lehetett ezen valtoztatni mar regen is.

2011. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez mindkét szülő egyértelmű beleegyezésével történik, és nincs "kényszer", vagy akárcsak erős ráhatás egyik részről sem, akkor szerintem nincs ebben semmikivetnivaló. Mindamellett én ilyenbe nem mennék bele, de ha másoknak így jó, azt tiszteletben tartom.
2011. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!