Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, aki egyszerr...

Van itt olyan nő, aki egyszerre orvos és anya?

Figyelt kérdés
Hogy tudod összeegyeztetni a munkát a családdal?
2011. jan. 14. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok orvos, de szerintem úgy, mint bárki más. Mások is dolgoznak, van, aki napi 10-12 órát, mások is dolgoznak hétvégén, mások is ügyelnek. Nem ideális nekik sem, de megoldják, mert muszáj.
2011. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Akit hasonló helyzetben ismerek, úgy oldja meg, hogy a férj egyenlően kiveszi mindenből a részét. Szerintem ez a normális, és ha a párod tisztel és büszke Rád, amiért elvégeztél egy orvosi egyetemet, feléri ésszel, hogy nem mosogathatsz Te egymagad.
2011. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
91%
az én anyukám az, illetve annak tanult, és el is kezdett dolgozni, de nem ment neki 2 gyerekkel, mert le kellett volna mondania a magánéletről. itt most a klinikai orvosokról beszélek, magánrendelőben dolgozni mondjuk háziorvosként vagy bőrgyógyászként, szemorvosként, fogorvosként, az még összeegyeztethető, mert nem kell ügyelni, meg nem dolgoztatnak halálra. ja mellesleg apukám is orvos, neurológus, szóval kiskorunkban ő is alig volt itthon, úgyhogy ha anyu is marad az orvosi szakmánál, akkor kb szülő nélkül töltjük a gyerekkorunkat:D ugyanez volt a nagybátyáméknál, ott is orvosnak tanult nagybátyám és nagynéném is, mára mindketten gyógyszercégeknél dolgoznak. de ez tényleg attól függ, hogy milyen orvos vagy. a klinikai orvoslást, mondjuk mittudomén, neurológiát vagy kardiológiát vagy sebészetet és a jó anyaságot együtt nagyon nehezen tudom elképzelni.
2011. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Én onkológus vagyok, de még nincs gyerekem és őszintén megvallom, hogy elképzelésem sincs, hogy fogom megoldani, ha lesz..
2011. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de még pocaklakó a pici. Úgy fogom összeegyeztetni, hogy gyerekbarátabb munkahelyre megyek, ha ilyen nem lesz, akkor 4 órás állsba, félállásba. A férjem el tud tartani, de szeretnék mindenképpen dolgozni és nem egész életemben itthon lenni. Nem baj, ha nem leszek főorvos vagy atyaúristen a szakmában.
2011. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Én sem értem,hogy miért pont orvos! Sok munka van ezen kívül, ahol szintén van ügyelet, meg éjszakázás! Sajnos nehéz, de meg kell oldani! Sőt vannak ennél húzósabb állások, és ismerek egy-két embert, aki meg tudta oldani. Egyszerűen muszáj volt, vagy feldobhatta volna a karrierjét már 32 évesen, amiért tanult kb. 10 évet és nem is keresett rosszul. Ügyeskedni kellett, de meg lehetett oldani!
2011. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Anyum orvos, szülész-nőgyógyász. Sokat dolgozik, délelőtt a kórházban rendel, délután magánrendelés van,közben ha kell levezeti a szüléseket. Sokszor van, hogy szó szerint 24 órázik, de neki ez az élete. Én tanulok, ezért jóval többet vagyok otthon, mint ő. Mivel csak ketten vagyunk,én végzem az összes házimunkát: főzés,mosás,takarítás stb. Úgy gondolom, ez az én dolgom, mivel ő keresi meg a pénzt arra, hogy legyen mit ennem,ruházkodhassak,tanulhassak és szórakozni is járhassak, úgy gondolom, hogy ez a minimum,amivel cserében segítem őt.

19/L

2011. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Jaj, de jó volt ezt olvasni :-) Rendes lány vagy.
2011. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Egyetértek. Nem gondolom, hogy külön figyelmet kell szentelni az orvosoknak. Rengeteg állás van, ahol munkaidőn kívül is behívják az embereket (akár éjszaka) és ha nem mész, simán kirúgnak.


Meg lehet oldani. Ha más nem, baby sitter, nagyszülők, apuka segítségével.

2011. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Általában az emberek olyan állásokért áldozzák fel részben a magánéletüket, amivel jól keresnek, nos az orvos nem ilyen. Ez lehet különbség.
2011. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!