Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, aki egyszerr...

Van itt olyan nő, aki egyszerre orvos és anya?

Figyelt kérdés
Hogy tudod összeegyeztetni a munkát a családdal?
2011. jan. 14. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom azért az orvost hozta fel példának, mert róluk tudja,hogy se karácsony, se szilveszter, az eü folyamatos. Nem értem miért baj, hogy ezt emelte ki, a lényegére gondolom rájött mindenki, időbeosztás és család összeegyeztethetősége. A másik verzió, hogy ő maga orvos és várandós, akkor pedig nem értem miért kellett volna másik munkát felhoznia azt pedig végképp nem értem miért lázadni kezdtetek értelmes válaszok helyett.


Kérdező! Segítséggel össze lehet egyeztetni, nem egyszerű, de ahol vannak nagyszülők,vagy egy fix munkaidős apu, ott meg lehet oldani, más esetben pedig babysitter.

2011. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azért nem értettem,mert aki egy kicsit is nyitott szemmel jár, az tudja,hogy rengeteg állás van még ezen kívül, ami ennyire húzós, vagy még jobban. És olyat is tudnék kapásból még vagy 3-at mondani, ahol szintén se karácsony, se szilveszter. Nyilván én ezt tudom, meg még elég sokan, ezért nem emelném ki speciel azt,hogy orvos!
2011. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Miért ezt a szakmát hoztam fel? Nyilván azért, mert orvos vagyok:) Vagyis még csak rezidens.

Azért kérdeztem, mert egyszer szeretnék gyereket(imádom a gyerekeket), de ugyanakkor munkamániás vagyok, ez az életem.

És fogalmam sincs, hogyan tudnám a kettőt összeegyeztetni, mivel mindent 100%-osan szeretek csinálni.De mindkettőt párhuzamosan - gyereknevelés és munka - el sem tudom képzelni, hogy lehet maximálisan teljesíteni.


Persze egy olyan gyerekkel, mint a 13:08-as válaszoló nyilván sokkal egyszerűbb:)) Én is gratulálok a szemléletedért:D Remélem anyukád fel tudja fogni, mekkora kincs egy ilyen gyerek:D

De nekem például gimiben volt egy osztálytársam, hiperaktív volt, lázadó típus és nagyon nehezen lehetett vele bánni. Amúgy ő fiú volt. Mindkét szülője agysebész volt, a srác jóformán egyedül nőtt fel (vagyis hát nagyanyjával, de ő nem tudott vele bánni). Nem ment tovább tanulni, ilyen semmilyen munkákat csinál, füvezik, piál, szórakozik. Ebből áll az élete, pedig tök okos srác volt.

Szóval sajnos ilyen is van:S Pláne, ha egyik szülő sem hajlandó ott hagyni az állását.

A családban is van egy orvos(nő), ráadásul ő főorvos volt Fül-orr-gégészeten. Két gyereke van(már felnőttek), az egyik fiú, ő szintén orvosnak tanul, a lány viszont teljesen elzüllött. Ő nem volt olyan határozott jellemű, szüksége lett volna az anyjára, akinek viszont(annak ellenére, hogy nagyon szerette a gyerekeit) a munkája volt az élete, nem akarta ott hagyni a kórházat. A csaj elkezdett drogozni, örökké bulizott, anorexiás, később bulímiás lett, soha nem jött teljesen rendbe.

2011. jan. 14. 16:28
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
Halihó! Én is rezidens vagyok Pesten :-) Vagy te vagy a 2. éves anesztrezidens megint?
2011. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
milyen aneszterezidens? És milyen megintxD Először írok ide, mármint először árultam el kérdésben/válaszban, hogy orvos vagyok. Szóval nem valószínű:))
2011. jan. 14. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!