Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is ennyire bánt ha...

Titeket is ennyire bánt ha nem támogat valamiben a férjed/barátod?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok 1,5 éve együtt a barátommal. Három éve meghalt az édesanyám rákban, nagyon nehéz volt feldolgozni, sőt nem is tudtam, maximum elnyomni magamban az érzéseket, nem gondolni rá.


Mindig is írói vénám volt, már egészen kicsi koromtól verseket, meséket írtam. Az osztályfőnököm biztatott hogy jelentkezzek író versenyre, de azelőtt annyi más versenyen besültem hogy inkább ráhagytam. Azután úgy alakult hogy iskolát váltottam és mindenki hülyének nézett, dacból beneveztem egy novella író versenyre. A történet édesanyámról szól, meg nyertem a pályázatot.


A barátom nem volt hajlandó elolvasni a novellát, mondván hogy nem szeret olvasni, hosszú, majd elolvassa. Nekem nagyon rosszul esett ez, mindenki más elolvasta akinek engedtem ő mégsem kíváncsi rám...


Nem régen letettem a jogsit is, nagybátyámmal szoktam vezetgetni, hívtam barátomat hogy nézze meg hogy vezetek, de őneki ehhez sincsen kedve, mert minek üljön be, tök fölösleges. Tegnap már beszéltünk róla és azt mondta hogy jönne.


Nektek is rosszul esne? Ha elérnétek valamit és a párotok nem lenne kíváncsi rá?


Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 15. 11:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Az előző barátom sem támogatott, de ő semmiben. Gyakran le is üvöltött, leszart ezért látom a különbséget. De nem akarok senkit sem megbántani, nem tudhattok mindent, szóval mondom, nekem is úgy jönne le hogy nem szeret.
2011. jan. 15. 11:43
 12/27 anonim ***** válasza:

Azt mondta, "majd elolvassa", told az orra alá, hohy most már itt lenne az ideje! :-)

Noszogasd, azt biztos érzi, hogy nem csinálhatja meg, hogy el se olvassa!

2011. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Az én volt barátom is pont ilyen volt, vagy lehet rosszabb. Nem kérdezte meg hogy sikerült a nyelvvizsgám, utána azt is elfelejtette, hogy sikerült, nem érdekelte milyen szakra megyek egyetemre, a jogsim dettó nem érdekelte. De ezenkívül a s.ggem is kinyalta, én voltam neki az első. Volt olyan, hogy anyáékkal voltunk nyaralni, ő eközben a haverjaival ment volna külföldre pár napra. De én meguntam a nyaralást, hazajöttem, és ezért ő inkább itthon maradt velem. Sőt hajnal egyre ért be a vonatom, de ő a vasútállomáson várt pedig egy teljesen más városban lakik, 50kmre tőlem. De nem bírtam azt, hogy nem figyel rám, szakítottam vele, nekem ilyen nem kell. Ez majdnem másfél éve volt, azóta nem ismerkedik, minden nap sír utánam (anyukájától tudom). De ennek ellenére azt mondom hogy nem szeretett. Legalábbis nem engem! Lehet, hogy teljesen belé volt zúgva abba, akit elképzelt, de engem nem szerethetett hisz nem is ismert. Semmi nekem fontos dologra nem volt kíváncsi, úgyhogy ez csak egy álomkép volt a részéről. Egyébként a kapcsolatban ezt én sem voltam hajlandó beismerni. De biztos vagy benne, hogy lesz majd egyszer neki olyan barátnője, akinek minden mozzanata számítani fog. 21/l és 2,5 évig voltunk együtt.
2011. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Gondolj bele ilyen érzéketlen lusta ember képzeled el a jövöd? 10 év múlva is vele akkarsz lenni gyereket szülni neki. Szerinted hányszor fog pelenkát cserélni, segiteni a háztartásban, Egyáltalán veled maradna ha kiderülne hogy terhes lettél?
2011. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Pontosan tudom milyen helyzetben vagy(már ami a barátodat illeti). Engem sem támogat semmiben a párom. Nem részletezem most,hogy pontosan miben nem. Viszont én már annyira padlóra kerültem lelkileg ez miatt,hogy elhatároztam,és a héten neki is elmondtam,hogy elhagyom,mielőtt még az életkedvemet is elvenné. Szerintem az a jó kapcsolat,amiben a felek a legjobbat hozzák ki a másikból,és segítik egymás előrejutását,nem pedig elnyomják. Próbáld vele megbeszélni,hogy neked rosszul esik,ha nem támogat,és ha ez nem változik,akkor talán nincs más kiút,és be kell fejezned vele ezt a kapcsolatot.

Részvétem az anyukád miatt,de kitartás,és fel a fejjel!


25/N

2011. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Igen az én barátom néha elég gyerekesen tud viselkedni. Szerintem fel sem fogta hogy mit jelent ez nekem. Neki semmilyen hobbija nincsen a gépezésen kívül ezért sem tudja nagyon felfogni a dolgot. Ez tényleg inkább lustaság. A vezetést is tudnám még indokolni, például múltkor mentem az anyukája autójával ötven métert, szóval már látott "vezetni". Értésére adtam hogy nagyon rosszul esik. De a lustasága a saját életére is kihat. Mert ( osztálytársak vagyunk), amikor töri tézét írunk és kidolgozom az anyagot ( 25 oldalt 3 oldalra letudok szűkíteni) akkor sem szokta elolvasni, pedig ez a saját kárára megy. Mindent halogat, nem szeret eljárkálni sem, mert fél az ismeretlentől, lehet nagybátyámtól is tart kicsit mert még alig ismerik egymást.
2011. jan. 15. 11:51
 17/27 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig mindenben támogat, de lehet az is volt a baj hogy nem mondtam el neki elégszer hogy olvassa el és egyszerűen elfelejtette.
2011. jan. 15. 11:53
 18/27 A kérdező kommentje:
De persze az éremnek is két oldala van. Mert ha az ő szemszögéből nézzük, én sem szoktam minden füttyre ugrani hogy mondjuk megnézzem az új fegyverét a játékban, és lehet hogy neki ez olyan fontos mint nekem a novella csak én sem tudom felfogni. Sok mindenről én is lebeszélem ( például ezt a játékot rühellem..).
2011. jan. 15. 11:55
 19/27 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos az a baj, hogy akárhogy is érez, a barátnője fontosabb kéne, hogy legyen neki, a saját hülyeségeinél... Ha valaki nagyon szeret valakit az megváltozik, és mindenben az ő érdekeit nézi. Akármilyen hülye kis apróságról van szó, fontosnak kell, hogy legyen neki! És szerintem ezt te is érzed valahol, különben nem tetted volna fel a kérdést.
2011. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
De figyelj, ha mindenben véded miért tetted fel a kérdést? :D
2011. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!