Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nem enged el a barátnő...

Anyukám nem enged el a barátnőmhöz! Szerintetek ilyen indokkal, ebben a helyzetben ez normális dolog?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, tisztelettudó, udvarias, jó tanuló, nincsenek különösebb igényeim. A szüleim soha nem engednek el sehova. Ma például a legjobb barátnőmmel akartam találkozni (4-kor jöttek volna értem kocsival, 8-ig lettem volna ott náluk, majd haza is hoztak volna), akit mellesleg nagyon ritkán látok, mert kollégista vagyok, erre anyukám közölte, hogy nem, mert előbb szóljak neki, ne mondjak igent a telefonba.

Ez egyébként csak egy eset a sokból. Soha nem engednek el.


2011. jan. 15. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért nem enged el, de abban igaza van, hogy ha elhívnak, akkor mondd azt, hogy először anyukámtól elkéretőzöm, aztán válaszolok. Lehet, hogy akkor elengedett volna. Mondjuk más okot én sem látok rá, hogy miért nem engedett el, csak azt, hogy szeretné, ha először tőle kéretőznél el, és csak utána mondanál igent.
2011. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ez azért már túlzás, a barátnődhöz 4 órára fuvarral simán elengedhetnének. Esetleg az jobban hatna, ha barátnőd anyukája beszélne vele, és biztosítaná, hogy vigyáz rátok, házig hoz, stb.
2011. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ebből ekkora gond lesz, hiszen sok ideje nem láttam őt, szüleit is ismeri, gondoltam csak elenged...
2011. jan. 15. 14:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én helyzetem is ilyen volt. Teljesen megértelek. Mindig megcsináltam a feladataimat, mind a sulisat, mind az otthonit. Engem sem engedett el sehova. Nagyon nehéz ez 15 évesen, tőle függsz. Nem értem miért jó az egy anyának, ha élvezi, hogy tőle függsz, megmondhatja mit csinálsz. De azt nem látják sosem, hogy te mindent megteszel, megbízhatna benned. Én teljesen stresszes voltam már amikor kiderült, hogy lesz valami buli. Gyomorgörccsel álltam elé, hogy elmehetek-e. Néha elengedett. Este 10-ig :S Én meg már el se mentem, mert akkor kezdődik a buli. Próbálj beszélgetni vele, ha tudsz. Mondd el neki, hogy érett gondolkodásod van, megbízhat benned. Talán ez tényleg segít, mert én még beszélni se mertem vele, annyira féltem már tőle. Nem akarlak elkeseríteni, de nekem sose lett jobb. Most 26 vagyok, és nem igazán szórakoztam ki magam az életben. Most már nem is fogom sose, neki köszönhetően. A helyzetem akkor lett jobb, amikor elmentem fősulira koliba. Onnantól kezdve nem tudott beleszólni, hogy hova mehetek. De a mai napig tartok tőle, amikor csak tud próbál érzelmileg irányítani. Tényleg próbálj leülni vele beszélni. Kérdezd meg, hogy milyennek lát téged, miért gondolja, hogy ilyen szigorúnak kell lennie veled. Oké, ha félt, de mi történhet veled 4-től 8-ig a barátnődnél? Hajrá! Szurkolok, hogy neked jobban alakuljon az életed.
2011. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Anyád nem téged szeret, hanem azt, hogy uralkodhat rajtad.

Három év múlva elfelejtheted.

2011. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat... hát a bulis-görcsös dolog nekem is ismerős, sajnos... sok barátom van hál'Isten, és mindig hívnak, de őszintén szólva én már meg sem merem kérdezni. Csak az bánt, hogy nem látja, a más gyereke milyen.
2011. jan. 15. 14:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is egy pont ennyi idős lányom van mint te. Én csak arra vagyok allergiás ha megkérem, hogy ha valamit szeretne előbb beszélje meg velem. Ennek ellenére volt néhány próbálkozása amikor odaállt elém a barátnővel, és helyben ott rögtön valahova el akart kéredzkedni. Na ez elég kellemetlen nekem is. Megbeszéltük, hogy ezentúl evvel ne próbálkozzon többet mert mielőtt még bármit is akarna, nemleges választ fog kapni! Egyébként amúgy nincs evvel semmi baj:kamasz tehát" bepróbálta". Ez az időszak elmúlt már. Azóta megbeszéljük, elmehet. De ami még fontos, hogy tartsa be az előre megszabott időt. Tehát ha 8 óra, akkor az 8 óra legyen és ne 8.30. Szerintem ez nálad is működni fog. Mondd meg anyudnak, hogy elnézést kérsz amiért előre nem közölted, ez többet nem fordul elő. Szeretnéd ezeket a dolgokat ezután vele megbeszélni. Nem tudom elképzelni, hogy ezek után is ilyen szigorú marad!
2011. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az én anyukámat ez nem hiszem, hogy meghatná... :(
2011. jan. 15. 14:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ésszerű indoka van,hanem csak az, hogy "mert nem." Ha előre elkéretszkedsz, és akkor is ilyen, akkor vagy "fellázadsz" (ésszerűség keretein belül, nem éjszakai diszkóra gondoltam), vagy tűröd 20 éves korodig.
2011. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az is benne lehet, hogy "elkényeztetted a szüleidet" azzal, hogy nincsenek igényeid.

Így kényelmes nekik, hogy mindig otthon ülsz, nincs veled gond, nem kell miattad aggódni, stb.

2011. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!