Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell ahhoz, h...

Mennyi idő kell ahhoz, h eltudjam dönteni melyik a helyes út?

Figyelt kérdés
Nem működő házasságban élek,nincs veszekedés csak kihűlt a kapcsolatunk.12-éve vagyunk együtt van egy gyerek is aki még kicsi.Ha én úgy döntök kilépek ebből a kapcsolatból egy másik miatt akkor mikor tudok biztosan jól dönteni,h ez a helyes?Vagy kinek mennyi idő kellett ahhoz,h eltudta tutira dönteni a legjobb lépést?Mert most még hol így gondolom,hol úgy!!
2011. jan. 16. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog, az fix, de hidd el, ha valami már nem megy, azt kár erőltetni, mert idővel még rosszabb lesz. Lehet, hogy az a bizonyos másik férfi nem a helyes út, de az végképp nem az, ha benne maradsz egy kihűlt házasságban pusztán megszokásból vagy a gyerek miatt.

Ha már gondolkozol azon, hogy valami nem jó, akkor az már eleve rossz, mihamarabb válj el és ne nyugtalanítson, hogy a másik férfi talán nem az igazi. Az is lehet, hogy boldog leszel vele, ha nem vele, hát mással.

Sok erőt! Szükséged van rá.

2011. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Az érzések mindenhol kihűlnek egy idő után. A férjed iránti tisztelet és a gyerek iránti szeretet miatt is megéri megpróbálni felmelegíteni a kapcsolatot.
2011. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha én úgy döntök kilépek ebből a kapcsolatból egy másik miatt akkor mikor tudok biztosan jól dönteni,h ez a helyes?"


Ezek szerint már van is valakid?

2011. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

A kérdésedből számomra az tűnik fel, hogy azt írod "kihűlt". NA ÉS TE TETTÉL MÁR AZÉRT VALAMIT HOGY FELRÁZD A KAPCSOLATOT? Mert ha igen lenne a válasz, akkor nem kérdeznél ilyeneket. Te megerősítést vársz idegenektől,hogy legyen kire fognod, ha balul sülne el a dolog....


Tegyél valamit/valamiket a kapcsolatodért, és ha mindent megtettél amibe 100%-ig beleadtad magad, csak azután dönts.

2011. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az az igazság hogy ennek a kapcsolatnak nincs jövője és ezt te is érzed, nem akarod így, ilyen állapotban leélni a hátralévő életedet. Valóban igaza van annak a válaszolónak aki azt írja, hogy mindegy hogy az a másik férfi az igazi vagy sem, a lényeg hogy az a kapcsolat amiben most vagy az nem jó. A gyerek szempontjából jobb lenne minél előbb elválni (bár nem tudom hány éves), hogy ne a folytonos hidegséget lássa, hanem azt hogy van anyu van apu csak külön élnek de tisztelik és valamilyen szinten szeretik is egymást. Te pedig folytatod az életed onnan ahol abbahagytad a férjed előtt, csak most több a felelősség és ott a gyerek is, viszont több a tapasztalat is. Sok sikert, és ne húzd sokáig!
2011. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen lenne valaki akivel lehetne jobb is vagy esetleg boldogan élnék.Nem tudhatom előre!

A mi kapcsolatunk a férjemmel inkább baráti mint férj és feleség.Szerintem Ő is csak a gyerek miatt van velem már és én sem érzek úgy iránta mint régebben.Csak nem tudom,h ha úgy is lenne ha elhagynám tovább tudnék-e lépni?Nem bánnám-e meg?Mert most nagyon sajnálom egyedül hagyni és elvinni a gyereket is tőle aki még csak 3-éves.

2011. jan. 16. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyereket elvinni valóban a legnagyobb szemétség a világon. Én 22 éves vagyok, felnőtt ember, de ha belegondolok, hogy mi lett volna, ha gyerekkoromban nincs velem apa. Bekönnyezik a szemem. Szörnyű. Ezért is undorodom mélységesen azoktól az emberektől, akik nem engedik bosszúból a gyereknek látni az apját. Őszintén remélem, hogy a sors visszaadja nekik ezt, és a kamasz gyerekük is a pofájukhoz veri a dolgot. Nekem anyukám is azt mondta, hogy ők ha elváltak volna sosem korlátozta volna, mert tudja, hogy egy gyereknek apára és anyára van szüksége. Tudom, hogy te nem ilyen vagy, mert látom a soraidból, hogy te sosem tennél ilyet.

Hidd el nekem, hogy amennyiben az érzések kihűlnek, mert van ilyen képességük, akkor ugyanígy másnál is ki fognak hűlni. Én megpróbálnám még egyszer a férjemmel. Valamiért csak egymásba szerettetek, előhoznám a régi emlékeket stb.

2011. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eldönteni ilyesmit akkor lehet reálisan, mikor már visszafelé nézzük a történteket.Egy házasságban vannak hullámvölgyek, amiket átlehet vészelni. Utána jönnek a kellemes együttlétek.Annál szebbek az idősebb kori emlékek, minél hosszabb együtt töltött idő áll mögöttünk.
2011. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,valahol igazatok van!Talán meg kellene még egyszer próbálni csak sajnos sok próba volt már, egy ideig jó aztán megint minden visszaáll ahogy volt.És most meg nem is igazán tudom,hogy van-e ennek értelme már.Mert mi lesz 5-év múlva?
2011. jan. 16. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lesz öt év múlva? Ha váltasz, lehet, hogy az a kapcsolat is el laposodik.Ugyanezt a kérdést újból felteheted, azzal kiegészítve, amit a kisfiad körüli bonyodalmak okozhatnak.Nem valószínű, hogy az új párod ugyanúgy fogja szeretni, mint a saját apja.Nem biztos, hogy sajnálnád az új párod, ha úgy döntenél őt is otthagyod. Az is lehet őt már nem éreznéd barátodnak.A valós gond nálad az lehet, mástól várod a boldogságod, te nem figyelsz arra, hogyan lehetne feljavítani.
2011. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!