Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a ValóVilágról?...

Mit gondoltok a ValóVilágról? Tönkreteszi az emberi értékeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írom, mert a kérdésem az emberi értékekre vonatkozik.


Szörnyű azt látni, hogy most, illetve amikor még csak elkezdődött a ValóVilág, az eddig okosnak és műveltnek hitt barátaim a képernyő elé szegeződtek, és mindig ezt nézik.

Persze ettől a barátaim még ugyanazok maradnak, de (és ezzel nem akarok senkit se megbántani) értelmes ember nézi ezt?

Jó, persze én is néha-néha belenézek, hiszen ez egy aktualitás, mindenki erre figyel mostanában... De hogy a napi rutin részét ez tegye ki?!...


2011. jan. 17. 06:57
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
62%

ÉN sem értem, pláne azt nem aki előtte nagyban hangoztatja, hogy ez mekkora hülyeség, de mióta elkezdődött azért minden nap nézi. fogalmam sincs, őszintén milyen emberek nézik ezt, nekem 1 ismerősöm és egy rokonom nézi (de ő meg a nagyanyám aki egész nap otthon ül és halálra unja magát, szóval őt talán megértem, az ilyen embert bármilyen hülyeség tudja szórakoztatni..).

De szerintem értelmes ember, akinek rendben az élete, nem néz ilyet...

2011. jan. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
64%

Diplomás vagyok és nézem. Nem az érdekel, hogy kinek melyik testrészét fogom este látni, vagy, hogy hogyan részegednek le.

Azért nézem, mert érdekelnek, hogy ilyen extrém körülmények között hogyan működnek az emberek. Ki hogyan reagál a bezártságra, arra, hogy 1 hónap után milyen érzés látni a szeretteit, hogy hogyan generálják maguk között a konfliktusokat és hogyan oldják meg azokat (nem tudja elkerülni). Rá vannak utalva a másikra (tényleg olyanok, mintha család lennének, mert azokkal élsz együtt általában). Viszont hiába kötődik valakihez, a végén úgyis ellenfelei lesznek egymásnak. Érdekes nézni, ahogy Olivér pl. elveszítette a biztonságérzetét. Vagy, ahogy Alekosz taktikázik.

Itt van egy médiaszociológus blogja pont erről:

[link]

Engem ezért érdekel.

2011. jan. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
61%
Második: Ez így világos, amit leírsz, tök jó is lenne ha értelmes embereket tettek volna be a műsorba. Idiótákra viszont nem vagyok kíváncsi semmilyen szinten.
2011. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
48%

Én is azt nézem, sőt, a Big Brother amerikai változatát is előszeretettel figyelem. Ettől agyilag hulla vagyok? Dehogy. Szerintem nagyon érdekesek ezek a műsorok, mert látni, hogy nemzetiségtől függetlenül ugyanúgy alakulnak a zárt közösségek emberi kapcsolatai. Ugyanezeket lehet megfigyelni egy kis faluban, egy munkahelyen, egy baráti társaságban.

Ezúttal viszont a néző hátradőlhet, úgy figyelheti ezt a kis burkot. Meg lehet figyelni, hogy hogyan fordul át a látszólagos barátság ellenségeskedésbe, hogyan válnak szerelmesek civakodókká, és hogyan kovácsolja egybe az embereket a másik iránti gyűlölet, hogy aztán ugyanez a szövetség felbomoljon és másokkal alakuljon meg.

Nagyszerűen példázza az önző emberi természetet, visszavezet az emberi lét olyan szakaszába, amikor még állatias ösztönök vezéreltek minket, ahol csak az egyén boldogulása számított. Nos, itt mindkettőre szükségük van a lakóknak: együttműködésre és hideg számításra is.

Mindez a nézőt minősíti? Minősíteni azt lehet, aki beskatulyázza magát egy szerepbe. Aki csak Operába megy, aki csak régi filmeket néz, akinek nincs is otthon TV-je(ugyanis ezen kifogásokat hallani, ha ilyen műsorokról van szó).

Nem annak kell szégyellnie magát, aki nézi a Való Világot, hanem annak, aki ezért ítéletet alkot ezért a másikról.

"De hogy a napi rutin részét ez tegye ki?!"

Te úgy nézel filmet, hogy csak ránézel néhány jelenetre, vagy végigülöd rendesen? Mert a Való Világot és társait is azért nézzük minden nap, mert a részek összege az egész.

A kérdés az, miért van bajod azzal, ha valaki minden nap nézi? Mi a magyarázatod, mennyiben árt ez valakinek?

2011. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
42%

Egyetértek az előttem szólokkal.

Szerintem inkább az nem értelmes ember,aki ha valaki nézi a műsort agyilag zokninak tartja. Az egyik kémia doktor ismerősöm is mindig nézni és nem mondanám rá,hogy agyilag zokni.

2011. jan. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
39%
7.14-es: A második válaszoló vagyok. Téged csak és kizárólag kedves, normális, intelligens, tisztelettudó emberek vesznek körül? Ugye, hogy nem. Nem véletlenül lettek ilyen karakterek beválogatva ebbe a műsorba.
2011. jan. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
58%
Nem olvastam el a válaszokat, a magam nevében ez a véleményem: a birkásítható emberek saját döntése, hogy hagyják magukat tovább butítani. Sajnos a média igyekszik mindenkit befolyásolni, ezekkel a valóságsókkal is egy új értékrendet sulykolnak a fejekbe, De ez NEM KÖTELEZŐ!!! Van távkapcsoló is és sokféle eszköz, hogy elkerüljük. Én pl szisztematikusan kerülöm a vala gság sókat is, de még a reklámokat is. Pedig még diplomám sincs. Csak fejlett egóm és nem hagyom, hogy bárki megmondja, hogy mi jó nekem.
2011. jan. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
66%

Én is ízlésrombolónak tartom. Nem nézem,még az is sok,amit a híradó előtt látok belőle. Az emberek többsége pedig nem pszichológiai szempontból nézi. Bár ezen is vitatkoznék.

Amikor régen a rádióban elindult az első szappanopera,a Szabó-család,újdonság volt. De ott a szereplőket a hétköznapi ember beazonosíthatta önmagával és az ismerőseivel is.

Ebben a műsorban (és a hasonlókban) művi helyzeteket teremtenek,a szereplők sem olyanok,mint a hétköznapi emberek. Gátlástalanok,hiányzik belőlik minden erkölcsi érzék.

Sajnálatos,hogy a műsor ilyen "példaképeket" állít a nézők elé.

2011. jan. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
38%

Azt nem értem kérdező, miért a családi rovatban tetted fel költői kérdésedet?Mert amióta elindult a műsor minden második ember ezen agonizál ebben a hülye országban.

Azon nem vagy kiakadva, hogy szappanoperákkal árasztják el a csatornákat a mai napig, amik szintén nem a valóságot tükrözik?Sőt,pontosan hogy ezek a negédes Hozé- Armando-Rodolfo-Espositos baromságok adnak totál ferde és eltorzított világképet a nézők elé, hogy lám csak a szerelem, meg a pénz meg a hatalom.

Ezen még nem gondolkoztál?

Ilyesmiken kéne, nem állandó jelleggel fikázódni.

Mellesleg az, akinek a műsor által kicsavarodik az értékrendje, arról én magam is elismerem, hogy klinikai eset - én magam nem sorolom magam közéjük......

2011. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
59%
Senki se mondta, hogy kell nézni...
2011. jan. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!