Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » (17 éves fiú vagyok) Az apám...

(17 éves fiú vagyok) Az apám egy alkoholista és tönkreteszi az egész családot, terrorizálja anyámat, mamámat. Az öcsémmel (11éves fiú) már lelkileg nemnagyon bírjuk. Mit tehetnénk? Nagyon kéne a segítség.

Figyelt kérdés
Minden mozdítható tárgyat elad akár 50 forintért is,csak nekünk legyen rossz,nemérdekli őt semmi.Anyámat 8x már minimum megütötte,most legutoljára beszakadt a dobhártyája.A villanyt mindenhol felkapcsolja,mikrót is elindítja 90 percre hogy mennyen a villanyszámla +a vizet is folyatja hogy legyen nagy számla,amit majd mi fizethetünk.Rendőrség sokszor volt itt,de egyszer se vitték el.Nem tudom mit csináljak, megfogunk mindannyian őrülni már,ő uralja az egész házat,mikor nem is az ő nevén van.
2011. aug. 26. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valahogy rakjátok ki, ha nem is az ő nevén van. Ha agresszív kérjetek távoltartásit.Ti fogtok tönkre menni teljesen. Ha nincs más megoldás pár erős emberrel elköltöztetni, vagy adjátok el az ingatlant és ne mondjátok el hová költöztök.
2011. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát ha ő nem fizet semmit, akkor talán anyukád váljon el de előtte cserélje le a zárat.


Ne legyén ilyen kis puhány.


Apu alkoholista volt, de tűrtük, mert rengeteg pénzt keresett ennek ellenére. Alig vártuk, hogy meghaljon a végén.

Az öcsémet annyira megviselte ez, hogy nem tanult tovább, nincs diplomája, és a végén irigységből velem is megszakította a kapcsolatot. Én elvégeztem az iskoláimat pénzt keresek. A testvérem nem akar hasonlítani apura, de pont olyan lett, rohadé.k, pedig nem is alkoholista.

2011. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom:( az én apám is alkoholista volt,igaz hogy ő sose bántott minket csak a szája volt nagy,párszor elvitettük kórházba,sokszor úgy leitta magát, állni se tudott.egy-két hónapig elvonón volt.addig volt egy kis nyugalmunk.beszéljetek erről anyukáddal,de ezzel csak tolnátok a problémát:S

sok erőt kívánok.

2011. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, próbáljátok valahogy távoltartani, meg ha a ház nem is az ő nevén van, akkor esetleg a bíróságnál lehetne valamit csinálni (csak tippelek). Végső esetben pedig elköltöztök, minél messzebb tőle. Bár ez meg nehéz mert kell találni házat, messze, fizethetőt.. :S

Remélem megoldódik a problémátok, ez nagyon rossz így.

2011. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző a szem-ét rendőrökre, bezzeg, amikor a kutyám egyet vakkantott ott szórakoztak velem, mert néhány vén qurva kihívta őket.


Van gyógyszer, amitől apukád megundorodik az alkoholtól, de ezt neki is akarni kell szedni.

Szerintem visszafordíthatatlan stádiumban van, ilyenkor az a megoldás, hogy hajléktalant csináltok belőel, dö-göljön meg.

2011. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kegyetlen dolog ilyet mondani de tényleg dögöljön meg. Ha nem az ő nevén van a ház akkor simán ki lehet tenni tudtommal (az más kérdés hogy az anyád esetleg túl gyáva ahhoz hogy a ti érdekeiteket nézze, szóval akkor ő is ugyanolyan hibás).
2011. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyádnak kellene megoldást keresnie. Kérdezzétek meg tőle, hogy meddig tűri még? Orvossal csináltasson látleletet, és azzal mehet a bíróságra távoltartási határozatot kérni. Adja be a válópert. Nem tudom, hol laktok, de ha minden kötél szakad van egy alapítvány a NANE nézzetek utána, próbálkozzatok bármivel , hátha lesz megoldás. Sajnálom, hogy így kell felnőnötök.
2011. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szerintem ügyvédhez is kéne fordulnotok.


Elmesélek egy történetet erről, hogy miért érdemes ügyvédet keresni. Egy ismerősöm nyár elején elment a bankba intézkedni. A vele foglalkozó alkalmazott elég bunkón viselkedett vele, de közben mindig benyomott egy-egy bocsánatkérést. Az ismerősöm nem haragudott meg rá, mondta is neki, hogy biztos csak a munka stresszeli őt. Erre a nő azt felelte, hogy igazából a férjével van a baja, akitől elvált, és az az alak nem fizetett ki időben valami fogyasztást, emiatt magas lett az összeg. Azt is mondta, keresett is ügyvédet emiatt. Na, az ismerősöm nyár közepén ismét elment abba a bankba, a nő már nagyon kedves volt hozzá és mondta, hogy az ügyvéd igazat adott neki ez ügyben.


Tehát ezért kell ügyvéd, mert ez a munkája, hogy titeket védjen!

2011. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Macerásabb, de hosszú távon ti jártok jobban, ha elköltöztök valahova, ahol apád nem talál meg, akár albétletbe. Az ilyen embereket nem lehet csak úgy kirakni, anyukádak meg már rég el kellett volna válnia tőle, akkor talán kirakhatnátok, de akkor is visszamenne.
2011. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is alkoholista az apám, hál' Istennek én már kirepültem otthonról, és a 7 évvel fiatalabb öcsém is igyekszik minél kevesebbet otthon lenni. Engem 18 éves koromig vert. Érzelmileg, idegileg tönkretett. Volt elvonón, 3 hónapig nem ivott. Úgyhogy nem ez a végső megoldás! Gyógyszer se sokat ér, ahogy ismerjük az ilyeneket! Elválni, kirakni nem tudtuk, mert fenyegetett... Nem tudom ez nálatok sikerülne-e!?

Másik példa: Apósom is alkoholista!! Ők elváltak, az aput kirakták, jelenleg nincs hova mennie, hajléktalan. Nálunk jár fel borotválkozni, nincs hol fürödnie, szülei meghaltak...

Remélem veletek minden rendben lesz!

2011. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!