Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem unokaöccse tönkretesz...

A férjem unokaöccse tönkreteszi az életünket, kikezd velem, anyagilag lehúz minket, mi a fenét tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem nővére családjával Franciaországban élt, de a férjével elváltak, és a nő ott maradt a pasijával, a "gyerek" meg hazajött Magyarországra, beiratkozott egy felsőfokú művészeti magániskolába, és nálunk lakik 5 hónapja. Az Isten nem látott még ilyen ravasz, fondorlatos kölyköt. A viselkedése kritikán aluli, nem ismeri az illemet, azt teszi, amit jónak lát. Már az elején éreztem, hogy nincs minden rendben vele, a tekintetéből sugárzik a ravaszság, mindig valami rossz dolgon töri a fejét. A férjem imádja, fiaként tekint rá, és egy rossz szót nem lehet rá mondani emiatt. Kezdődött azzal, hogy "véletlenül" feldúlta a nappalit, összetört 3 drága dolgot, a férjemnek azt mondta, csak megbotlott és leverte őket, nekem pedig azt, hogy ezek a szobrok vallásosak, és ő ateista, ezért nem tud együttélni velük. Kénye kedve szerint megrendel mindenféle eszközt, ami szükséges a festéshez (festőnek tanul), a legdrágább festékeket, állványt stb, és a férjemmel fizetteti ki, a férjem pedig a közös kasszából simán kivesz 50-100 ezreket, hogy a kölyöknek meglegyen, amit akar. A srác teljes mértékben otthon érzi magát, berendezkedett, idehív mindenféle embert, azt kell csinálni, amit ő akar. Ha nem a saját szememmel látnám, hogy mi történik, azt hinném, ilyen csak a filmekben van. Ha ez még nem lenne elég, akkor fokozza az, hogy a srác odavan értem, ha a férjem nincs itthon, egyfolytában kétértelmű megjegyzéseket tesz, bámul, vigyorog, flörtölni próbál, egyik délelőtt pedig lefestett. Ezeket is elmondtam a férjemnek, aki azt mondta, képzelődöm, az unokaöccse nem rossz gyerek, sosem tenne semmi rosszat. Már megőrülök! Egyre durvább dolgokat csinál, hazudozik, rajtunk élősködik, a férjem jóindulatát kihasználja, a múlt héten elmentünk volna egy hétvégi kirándulásra ketten, de a srác azt színlelte, hogy nagyon rosszul van, és sunyi módon rávette a férjemet, hogy mondja le, de a férjem a kirándulás miatt elutasított volna egy munkát, és így mégis elvállalta, nekem kellett "vigyáznom" a srácra. Mikor a férjem elment 1 egész napra, akkor a srác vigyorgott, utána pedig felállt és ment a dolgára, mintha semmi baja nem lenne, közben erőteljesen nyomult rám. A férjem nem hisz nekem, mert az unokaöccse a szent, a fejem tetejére állhatok, akkor sem hiszi el, hogy a srác kihasznál minket. Én már nem tudom, meddig fog ez menni, minden körülötte forog, egy nyugodt napom nincs, teljesen felforgatta az életünket. Mi a fenét tehetnék? Már teljesen tanácstalan vagyok,nem tudom, hova fog ez vezetni. Kérem Önöket, segítsenek!
2011. jún. 12. 14:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem kíméletlenül állítsd a férjedet válaszút elé.
2011. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
költözz haza anyádékhoz, ha számítasz neki valamit, akkor kidobja a kölyköt, ha nem akkor meg úgyis a fene ette meg az egész házasságot már...
2011. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Kuld a kolykot vissza anyjahoz. sZerintem dilis a "muvesz ur". Ferjednek add ki az ultimatumot, vagy a kolyok, vagy Te.
2011. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
szépen befészkelte magát.Szerintem beszélj még a férjeddel,vész esetén fenyegesd meg,hogy válasszon köztetek.Ennyire nem lehet bunkó a férjed,hogy nem veszi észre.
2011. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%

Választás elé állítod szépen a párodat.

Hidd el, abban az esetben, ha a kis kedvencét választja te csak jól járhatsz, hiszen ebben az esetben csak jobb van nála

2011. jún. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben véletlenül összepakolnám a cuccait, és kidobnám a ház elé.

Az a lakás feltételezhetően nem csak a férjedé, a tiéd is.

A közös kassza pedig KÖZÖS kassza. Tehát van neked is beleszólásod, hova vándorol a pénz belőle. Tessék talpra állni és megmondani az embernek hogy vagy a kölyök megy, vagy te. Esetleg te is kezdj el mindenféle hülyeséget venni, aztán ha szól érte, nyugodtan bedobhatod hogy akkor a drágalátos unokaöccsnek miért lehet, ha te a saját pénzedből nem vásárolhatsz.

2011. jún. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek anyjával kell beszélni és a férjeddel. Én ezt kb az első hónap után elrendezte volna...

Ne akard kivégezni saját magadat...:-S

2011. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolok jókat írtak. Vagy másik megoldás,hogy bebizonyítod az igazadat. Készíts hangfelvételt vagy rejtett kamerát szereltess fel. Esetleg beszélj a srác anyjával.

Bár igaz,hogy ha a férjed nem akar hinni neked az már régen rossz,de én tuti bossszút állnék a kis taknyoson.

Ja és nyugi,ne idegesítsd magad rajta.

2011. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Nem állíthatom választás elé, mert a kölyök nem tud hova menni, és a férjem megígérte az anyjának, hogy gondoskodik róla. Megjegyzem, egy 19 éves srácról van szó, aki már elmehetne dolgozni, de ő azt mondja, hogy akkor nem tud koncentrálni az alkotásra. Ehhez mit szóltok? Így ha ki is vennénk neki egy albérletet, akkor is nekünk kéne fizetni a költségeit, a kaját, mindent, amire szüksége van, mert a férjem a nővérével úgy egyezett meg, hogy befogadjuk, közben a nővére azért küld neki némi pénzt erre-arra (ami hozzáteszem, semmire nem elég szinte). Ez azért van, mert a férjemet a nővére nevelte fel szinte, mert az anyjuk alkoholista volt és most a férjem viszonozza ezeket a dolgokat. De a kis művész, ahogy az egyik válaszadó írta, nem hálás azért, amit teszünk érte, hanem visszaél vele, én nem tudom, de olyan, mintha nem ebben a világban élne, vagy alami eldugott civilizációból került volna ide közénk a viselkedése alapján.
2011. jún. 12. 14:27
 10/31 anonim ***** válasza:
81%
Lazára venném a figurát, hiszen kutyaharapást szőrével gyógyítják. Legyél te is ravasz és fondorlatos! Taposd ki a festékeit, tedd tönkre "véletlenül" a műveit, kicsit azonosulj vele és akkor tudni fogod, hogyan lépj fel ellene, tehát fáraszd ki, vegye észre, hogy emberére akadt! Ha meggyanusít a férjed előtt, add az ártatlant. Előbb utóbb megunja a művész úr a bohém életet.
2011. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!