Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szólnátok bele ha...

Mennyire szólnátok bele ha látjátok hogy kihasználják párotokat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elmondanám a véleményem a többi meg az ő döntése lenne
2011. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De mégis ki?A családja vagy a munkahelyén?
2011. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A családjától elkezdve a barátokig akkor hívják ha segítség kell ebben, abban, menni kell valahová, stb.

Azért hogy: Hogy vagy? vagy hasonló nem nagyon.

Pedig nagyon jó ember, barátkozós, igazi társasági lény. Talán ezért is huny szemet az felett hogy így kihasználják. Nemrég elmondtam ezt neki, és be is látja hogy igazam van, mégis inkább mindig az egy utolsó lehetőséget, hogy hátha jobb lesz, ha segít.

Ismerem annyira hogy tudjam, inkább segít, csak legyen minél több "jó"(nak tünő) kapcsolata.

2011. jan. 18. 11:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi idős?De én is ilyen voltam mint ő!Mindenkinek segítettem akinek csak tudtam még egy 4-5 évvel ezelött,de én időben rájöttem hogy nem kell mindenkinek segítteni mert nem az hogy elvártam volna,de oda vissza nem működött.Szoval ha nekem kellett segitség,akkor nem nagyon kaptam,az elején még nem nagon zavart,csak amikor nagyon nagy szarban voltam,akkor senki nem segített.És akkor megfogattam hogy nem fogok mindenkinek segítteni,mert sokan kihasználtak ezmiatt,főleg barátok!Mondjuk nekem mondta is a párom és sokszor felhívta rá a figyelmemet,hogy pár barátom csak kihasznál,mert ha nekem kellett volna segítség én nem kaptam meg,pedig nem kértem nagy dolgokat.Azóta azokkal a barátokkal megszakitottam a kapcsolatot!A kérdésre a válasz az hogy igen felhívhatod rá a figyelmét,de beleszólni ne szólj bele,csak figyelmeztesd!
2011. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

eléggé beleszólok

De ez nekünk igy jó,én is beleszólok ha ő túlzottan segitőkész olyannak aki nem érdemli meg,és ő is beleszól ha én...

Egy kivétel van,a szűk család,abba nem szólok,szerencsére nem is kell

2011. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Párommal is ezt csinálják a "barátai", csak akkor hívják ha kell valami, amúgy le se sz.rják. Elmondtam róla a véleményemet, neki meggyőződése, hogy én csak rosszat akarok, így kívülállóként már nem tehetek mást, minthogy jókat mulatok az egészen.
2011. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hm...kicsit olyan mintha a párom tette volna fel a kérdést. Én is egyszerűen olyan vagyok, hogy segítek másoknak, még akkor is, ha tudom, hogy azzal kilövök magammal, mert egyszerűen olyan vagyok. Ha valakinek segíthetek akkor segítek. Mondjuk mostanában megütöttem a bokámat párszor ezen a téren, úgyhogy most már csak óvatosan nagylelkűsködök.

Régebb a párom azt mondta, hogy én csak akkor érzem jól magam ha "kib.szhatok saját magammal".:))

Azonban olyan szinten nem szökök mindenkinek, hogy minden esetben de azért mégis segítek...lassan megtalálom az egyensúlyt.


Viszont ha a páromat kihasználná valaki akkor a páromnak tuti elmondanám a véleményemet és nem hagynám h kihasználják. Minket ez nem fenyeget, mert ő nem annyira önzetlen, hogy fűnek fának segítesen, csak akkor önzetlen ha rólam van szó vagy közeli családtagokról:D


Nekem meg segítségre van szükségem ahhoz, hogy néha visszafogjon adakozás és jóindulat terén:D

2011. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 11:12-es vagyok


Még annyi hogy én szerettem segítteni embereknek,most is segíttek,de már meg nézem hogy kinek és mikor.Én mindig azt mondtam hogy segítteni vagy rendesnek lenni művészet ebben a világban,de van egy határ amit nem érdemes átlépni mert az emberek észre veszik és kihasználnak,erre én is késöbb jöttem rá.Párod is nyugodtan megmondhatja ha éppen nincs kedve,én is úgy csináltam mintha kötelező lenne segítteni mindenkinek.Aztán ráeszméltem a valóságra,hogy nem kell mindig.Az már más kérdés hogy jó érzéssel töltött el és én ettől jól éreztem magam!

2011. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az, hogy segít, még nem kihasználás

én örülök, hogy a párom segítőkész, megbízható és lehet számítani rá - ezért választottam

attól, hogy a férjem, még szabad ember, szabadon dönthet, mit és kinek segít

ha arra gondolsz, hogy tőled vesz el az időt, azt egyszerű önzés, de ha mindenki másnak segít, csak rád nem marad energiája, az viszont azt jelenti, hogy gond van a kapcsolattal (nem a pasi barátaival és családjával! A kapcsolattal!)

2011. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Segítsünk másokon ha ezt megtehetjük, hiszen sosem tudni, mi mikor szorulunk rá. Azt viszont valóban el kell tudni dönteni, hogy kinek, miben, mikor tesszük ezt. Azt hiszem erre viszonylag hamar rá lehet érezni, kitapasztalni, hogy az illető mennyiben akarja viszonozni ezt, ha nekünk lesz segítségre szükségünk.
2011. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!