Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromat kihasználják a szülei....

Páromat kihasználják a szülei. Ezt ő is tudja, de nem tud mit csinálni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Hatan vannak testvérek (nem kisebbség), a két legidősebbnek már családja van, így barátom a legnagyobb gyerek.


Egy hónapja állandóan dolgozik, nem volt egy szabadnapja, hétvégén is bent van, akkor feketén. A hétvégéért kapott 10.000 forintot le kell adnia az anyjának, hogy legyen mit enniük. Konkrétan ő tartja el a családot, a szülei b-nak dolgozni, mert betegek, de a marhaságra van energiája.

A heti 10.000-n kívül a fizetése fele még megy az anyjához, a többit is úgy költheti el, ahogy anyuci mondja... Biztos meg fogom kapni, hogy az a bajom, hogy nem rám költi, de nem. Ne rám költse, azt sem engedem neki, hogy ha moziba megyünk, akkor kifizesse a jegyemet.


De azért úgy gondolom, hogy ez felháborító. Az öccse kap pénzt a suliban, egy hónapban kb 50-et, neki semmit sem kell leadnia.


Ráadásul a héten párom már kétszer késett el, mert neki kell elmennie reggel boltba. Fél 6kor nyit, ő 6ra jár. Az anyja nem képes elmenni, engem meg az ideg vág szét.


Megkérdeztem, hogy szerinte normális-e ez, hogy ő tartja el a családot, hogy ő gürizik azért, hogy az öccsei ne éhezzenek. Volt olyan is, hogy tőlünk vitt ennivalót, mert otthonról nem, mert "Nem viszi el a kicsik elől." Az anyja meg egyetért...

Múlt hónapban bérlete sem volt, mert nem lett volna pénz akkor dohányra.


Segítsetek, mit csináljunk???


2011. okt. 1. 06:22
 1/5 A kérdező kommentje:

A beteget úgy kell érteni, hogy az apja tényleg beteg, rokkantnyugdíjas, de az anyja simán elmehetne dolgozni, pl takarítani. Ja, a tanulás hülyeség, nem is erőlteti nekik, merthogy mire mennek vele...


Az anyja annyira beteg, hogy arra van ereje, hogy bemenjen a Polgármesteri Hivatalba bejelentéseket tenni, hogy a tér felújítására megszavazott építőanyagot lopják, de - mint írtam - a boltig képtelen elmenni.

2011. okt. 1. 06:25
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Két különböző felfogású család gyermeke találkozik, akkor bizony nehéz lehet elfogadni a másik család szokásait. A barátodnak természetes volt, hogy anyagilag támaszkodtak rá, s adott is a kisebbek miatt. Most más rendszabályokat felállítani már nehéz lesz. Ha otthon étkezik, lakik, mosnak rá...akkor természetes, hogy neki is hozzá kell járulnia a büdzséhez.

Két dolgot tehet: vagy újrafelosztást javasol: mivel járul hozzá a közöshöz, mennyit tart meg magának, a túlóra az a saját plusz jövedelme.

Vagy elköltözik, s akkor néha ajándékoz 5 kiló lisztet, 3 liter olajat...

Nem könnyű ám anyőspajtásnak elhelyezkedni. A takarításhoz is végzettséget, tanfolyamot kérne most már. Meg aki évekig nem dolgozott, nem is fűlik hozzá a foga, hogy hajnalban keljen. Én is utálom az ilyen embereket. Könnyebb a rokkantnyugdíjat várni, közben cigi, pia, internet, kifirc, ilyenkor nem sajog a derék, csak ha dolgozni kellene. Ismerem a témát: kisfiam, tölts egy kis pénzt a telefonomra.Aztán hív mindenkit ok nélkül, csak trécselni. Phí...

2011. okt. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismeros helyzet. Parom tartotta el az anyjat (aki havi 2 hajlakk arat kereste meg) meg a 3 testveret. Az egyetem mellett folyamatosan dolgozott, es o vasarolt be nekik, o fozott a testvereinek. Az anyja semmit sem csinalt. A vege az lett, hogy parom elkoltozott az apjahoz. (A szulok koran elvaltak.) A testverei elmentek kollegiumba.

Szerintem tenyleg csak annyit lehet tenni, hogy elmennek es max hetvegente jarnak haza. A parod testverei ha tudnak diakmunkat vallalni, akkor mar rogton jobb a helyzetuk. Az szep dolog a parodtol, hogy a testvereit tamogatja, de az anyjat, ha tenyleg igy viselkedik, nem kellene. Lehet, hogy csak egyszer kellene megmutatni neki, hogy nem fogjak tamogatni, es akkor ''megjavul''. Nalunk szerencsere egy kisse igy tortent, persze az adossagait soha nem fizeti/fizette vissza a paromnak.

Egyebkent az apuka mit szol ehhez a helyzethez?

2011. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Én is azon a véleményen vagyok, hogy igenis adjon haza, mert ott eszik-fürdik stb. Mondtam neki is, hogy nem ez a baj, hanem az, ahogy az anyja viselkedik.


A legidősebb öccse az sz.rik rá mindenre, ő is keres, de semmit sem ad haza.

A két kisebb öccse meg 11-12 évesek...


Múltkor volt egy kisebb vitánk párommal a munkahelyről. Ugyebár én pályakezdő vagyok és nincs rendes munkám, csak alkalmi, mint pl. takarítás, szórólap, stb. Engem ez nem zavar, mert ez is munka.

És az anyja beszólt, hogy majd ha én elmegyek dolgozni, akkor megtudom....Rögtön visszavágtam, hogy diákként 3 hónapot voltam a kereskedelemben, ugyanis decemberre diák munkaerőt keresnek egy üzletbe, és igenis tudom milyen. Iskola ÉS gyakorlat mellett jártam dolgozni, és volt, hogy hetekig 4 órát aludtam, úgyhogy nekem nem kell bemutatni....


Az apja az papucs. Amúgy ő tényleg beteg, szerencsétlen ember van kb 40 kg és ehhez 180 magas. De ő egy szót nem szól, mindent anyuci csinál...

2011. okt. 1. 10:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a szülei engem mindig szeretettel fogadtak. Soha nem éreztem azt, hogy nem fogadnak el, mint a fiuk párját, és az anyja kiáll mellettem, ha arról van szó. Ezzel nincs baj, csak amit leírtam, az bánt.
2011. okt. 1. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!