Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? A rokonaim...

Most mit tegyek? A rokonaim kihasználják édesanyám jóindulatát.

Figyelt kérdés

Nagybátyám súlyos beteg lett, azt mondták, hogy menthetetlen. Az orvos javasolt egy szert, de nagyon drága. Édesanyám eddig fizette, de legutóbb azt beszélték meg, hogy felesben fizetik. Nagybátyám felesége most kapott munkát, 100 fölött keres, de még most sem fizették ki édesanyámnak a szer felét.


Anyukám ma sírt, hogy "Így legyen jószándékú, segítőkész az ember." Annyira sajnálom, mert mindig is kihasználták, de hát ketten voltak testvérek, és ezt nézi...Nagybátyámék is felköltöztek Pestre, hogy hú de jó lesz, van kocsijuk, mégis én vittem el nekik a gyógyszert, jópár óra utazással.


Én nem keresek sokat, a nagyrészét hazaadom, de emiatt is fél évig veszekedtem anyukámmal, mert nem akarta elfogadni...


Mit tegyek? Szólni biztos nem fog nekik, de én meg nem fogom hagyni, hogy legközelebb is ő-mi fizessük...


2011. okt. 13. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem neked kell szólni. De nem könyörögni kell, hanem határozottan megmondani a véleményed és talán a fejükhöz kapnak.
2011. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, hogy eddig szívesen segítettetek, de most már, hogy a feleség is keres, örültök, mert nektek ez már erőn felüli volt, mert sok váratlan kiadás jött.
2011. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként ez kb mindig igaz, hogy b*sznak annak a fejére, aki jószándékúan segít. Apum mindig ugrik, ha valakinek valami gondja van, állandóan őt hívják, de ha neki akad problémája, 10 emberből 9nek biztos valami k*rva sürgős dolga van. Annyiszor mondtam már neki, hogy SZÓLJON nekik, meg ne ugorjon már mindenkinek, de ő ilyen nevelést kapott:/ De én biztos, hogy szólnék a helyedben a rokonoknak, persze csak szolidan, nem így ahogy én írtam:D :)
2011. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg magadnál kellene tartanod a pénzedet, és csak az anyukádnak segíteni, csak azonnali költségekben. Ha rá bízod, csak az élősködői zsebét tömöd vele.
2011. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!