Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki már a...

Van itt olyan, aki már a 30-hoz közel vágott bele a nagyvilágba az addigi életét hátra hagyva?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, hogy vidékről elment pestre, vagy akár külföldre és itthon hagyta a megszokott kis életét. (akár házat, munkát, kapcsolatot, családot, stb.). mert én erre készülök 28 évesen, a több éves kapcsolatomnak vége lett, a munkámból nem tudok megélni, így külföldre készülök. már van lehetőség is, úgyhogy hamarosan megyek, csak nagyon félek, hogy milyen lesz a megszokott életemet feladni. előre is köszönöm a válaszokat! 28/N
2011. jan. 18. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Hova mész? Csatlakozhatok? :-)

Egyedül nem merek semminek nekivágni. :(

30/N

2011. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én Spanyolországban voltam, de nem jött össze. Most is azon vagyok, hogy kimenjek valahova, de még nem találtam semmit, pedig nap mint nap böngészek. Megkérdezhetem hova mész?
2011. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ismerettség nélkül nehéz kijutni, de nem lehetetlen.


Ha Stuttgart közelében jársz írj és várunk szeretettel egy ebédre:)

2011. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
max ha beszélsz nyelvet... anélkül... hát nem lesz nagy karriered, maximum vécépucolásból.
2011. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly tavasszal jöttem vidékről a fővárosba, 70%-kal keresek többet, szerintem megérte.
2011. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Én egy nőért hagytam ott a gazdag családi hátteret, és költöztem vele össze albérletbe az ország másik végében. Eleinte még munkám sem volt, abból éltünk, amit ő keresett. Végül én is találtam munkát, néhány év alatt összejött az összeg egy építkezés alapjaihoz, a többire hitelt vettünk fel. Ma, 15 évvel később ugyanúgy megvan mindenem, mint anno a szüleim házában, de kiegészültem két gyönyörű gyerekkel és persze a kis feleségemmel. A semmiből sikerült elérnünk mindazt, amire mindig vágytunk, segítség, örökség nélkül. Erre a mai napig büszkék vagyunk.

Külföldre nem mentem volna, hiányzott volna az itthon, a magyarul beszélő emberek. Külföldi munkabérből itthon szuperül meg lehet élni, ott helyben már nem éppen, pláne, ha csak szolgamunkáról van szó.

2011. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. két lehetőségem is van, szerencsére ismerősök által, így egyszerűbb. az egyik pest, a másik anglia, egy kis városkába mosogatni mennék, de barátokhoz, így megvan a melóhely és az albi is, bár csak egy-két hónap mulva jönne össze. pest meg bármikor, mert szintén barátaim munkahelyére keresnek emberkéket, így akár oda is lehetne. és azért tettem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam, hogy ki hogy boldogult, hogyan élte meg az új helyzetet akkor, mikor már nem tizenéves fejjel gondolkodik. én félek, de bízok és remélek. a nyelvet kicsit beszélem, így egyszerűbb, talán hamarabb megtanulom, de bennem van a félsz, hogy mennyire tudom megszokni, érdemes e ezért feladni a munkahelyemet, itt hagyni a családi köteléket, az emlékeket a kapcsolatomról, stb. és ezek a lehetőségek sem 100%-osak, de inkább 70, mint 20 %, ezért is gondolkodom erőteljesen. persze, ha kimegyek, én szivesen segítek, ha tudok. címekben, vagy melókban, vagy hasonló segítségben.
2011. jan. 18. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyet tervezek és pont 30 éves vagyok. Igaz, én férfi, nekünk egy picit könnyebb, mert nem sürget annyira az idő.
2011. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne félj váltani.Az élet örökös változás,és ha az eddigi nem hozta a hozzá fűzött reményeket,jobb lépni.28 évesen még nagyon jó időben vagy a változtatáshoz!
2011. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tervezem, de sokkal messzebb mennék, eladnám a lakást felpakolnék és valahol, Új-Zélandon vagy Brazíliában kötnék ki.

26/l

2011. jan. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!