Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feladnátok az addigi életeteke...

Feladnátok az addigi életeteket egy olyanért, aki az igazi számotokra, de a munkája veszélyes és nagyon ritkán tudtok együtt lenni, sőt pár évente újra és újra költöznötök kell?

Figyelt kérdés
Éreznétek azt, hogy a párotok "elnyom", mert ami a karriereteket illeti másodlagos, amit te és ő akartok az szintén másodlagos a munka miatt? Csak azért kérdezem, mert én ilyen kapcsolatban élek és nagyon boldog vagyok, csak más emberek állandóan mondják, hogy "szegény", "nem tudta, mire adta a fejét" (hogyne tudtam volna), "jó nagy fába vágtad a fejszédet" stb. Már kezd idegesíteni, hogy minden nap akad az utamba valaki, aki szánakozik a sorsomon, mikor nekem ez így jó és hülyének néznek, hogy hozzámentem egy katonához (volt, aki mondta, hogy erre hogy voltam képes, ugye nem igaz). Szerintetek is ez ennyire gáz, ha az ember szeret valakit és tudja, hogy jobban kijönnek, mint bárki mással lehetne? Miért ne hozhatnék áldozatot a párom és a saját boldogságomért? Ha nekem így jó, miért kell beszólni csak azért, mert én máshogy élek, mint a legtöbb ember? Hogyan értessem meg az ilyen emberekkel, hogy nekem így jó és köszönöm szépen, de szánalomból nem kérek és a sértő hozzászólásaikat mellőzzék?
2009. márc. 6. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek veled. Tulajdonképpen meg is válaszoltad a kérdésedet, hiszen ha neked így jó, nem érzed áldozatnak, amit teszel a kapcsolatotokért, akkor minden rendben! Nagy dolog rálelni olyan társra (nem is sikerül mindenkinek), akiért olyasmit is megteszünk, amit más esetében önmagunk feladásnak éreznénk. Ez a szerelem, nem:):)?

Légy jóban magaddal, mások (szánakozó, sajnálkozó) véleménye nem a te problémád, azzal kínlódjanak ők!

2009. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj,de miért kellett feladni a karrieredet,meg az életedet?Elég sok katona(rendőr,tűzoltó)feleséget,-barátnőt ismerek,egyse adta fel egyiket sem!
2009. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat Te így boldog vagy, ne törődj a károgókkal. Valószínűleg csak irigykednek.

Az a baj itt nálunk, mindenki a másikkal foglalkozik, semmi köze hozzá pedig.

Naés ha a párod katona? Az én apám is hivatásos katona volt (mondjuk nem volt jó ember, de ehhez semmi köze a katonaságnak), a nagyon jó barátja szintén katona volt, boldogok voltak a feleségével. Az ex apósom szintén katona volt, ő is szereti a családját, a feleségét nem adná semmiért. A volt főnököm is katona vot, teljesen jó fej fazon volt, én imádtam, életemben ő volt eddig a legjobb főnököm, pedig nem volt könnyű természete. SZóval nincs semmi baj azzal, hogy a páod katona, és egyenlőre mindketten a karriert építgetitek.

Hát tudod, ahogy elnézek sok "civil" kismamát ahogy beszélnek a gyerekeikkel, hát szembe köpném, legszívesebben elvenném tőle a gyereket, aztán ők csodálkoznak amikor felnő a gyerek, hogy mirét olyan.... O.K., lehet, hogy eltértem a tárgytól bocsi...

Hát, szóval a mai világban nagyon fontos a munka, hiszen miből élnénk meg? Ha csak kevés időtök is van egymásra, de azt minőségileg megtöltitek, az a lényeg!

Ne hallgass másokra, magasról sz@rd le! Boldog vagy? Az a lényeg!

2009. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekünk annyiból más a helyzet, hogy mi országról országra költözünk elég gyakran (Korea, Olaszország, Németország stb.), mert a férjem nem magyar és őket sokat helyezik át oda, ahová kell és sokat van kiküldetésben háborús helyeken is. Most épp 18 hónapig nem találkoztunk emiatt és ezért sokan kérdezték, hogy most mi van meg jaj de rossz neked stb. Nekem ebből annyira elegem van. Pedig én nem hozom ezt fel nekik.
2009. márc. 6. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, teljes mértékben. Az én páromnak is olyan munkája van, hogy ha szent este kell menni, akkor akkor kell menni, nincs mit tenni. Én így fogadtam el őt. Néha nekem is teszik a megjegyzéseket, de nem törődöm velük. Azt tanácsolom, te se foglalkozz mások hozzáállásával. Nagyon dicséretes és szép dolog, hogy te így is kitartasz a párod mellett, sok nő nem tenné. Én azt mondanám a helyedben a szánakozóknak, hogy "És? Én büszke vagyok a páromra." (Gondolom, így is van.)

Tehát ne foglalkozz velük, jobb dolguk nincs ezek szerint ezeknek az embereknek.

2009. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem választanék ilyen életet, mert ha esetleg tönkre megy a kapcsolat, ott állnék megfürödve egy idegen országban, munka nélkül, ismerősök nélkül. De mindenkinek szíve joga eldönteni, h milyen életet akar, és ha te ezt választottad, senkinek nem kéne téged kéretlenül ostromolnia a véleményével. Mondd meg nekik, h nem vagy rá kíváncsi, h mit gondolnak és kész.
2009. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én csak azért írtam véleményt, mert a vastag betűs részben erre vonatkozik a kérdés..:)
2009. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!