Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romokban hever az életünk!...

Romokban hever az életünk! Mihez is kezdjünk? Történetem úgy kezdődik, hogy mint átlag kezdő házaspár elindultunk egy gyerekkel a nagyvilágba!

Figyelt kérdés

Lett egy kicsinyke házikónk! Lassan megszületett második gyermekünk is! Gyerekek iskolába, óvodába kezdtek járni! Elmentem dolgozni, férjem is dolgozott! Munkám megszűnt!Tele voltunk hitelekkel, nem luxusra költöttük a felvett pénzt, hanem a házunkat tettük komfortossá, sem fürdő, sem W.c., de még víz sem volt bent! Bankkal felvettük a kapcsolatot, hogy átmenetileg csökkentsük a részleteket, mert nincs miből fizetni! Fizessek be ennyit, fizessek be annyit és akkor szóba állnak velem! Én mondtam, ha ezeket be is tudnám fizetni akkor már a részletet is tudnám fizetni! Vége az lett, hogy kölcsöneinket felmondták! Végrehajtásra került a sor! Utcára kerültünk két gyerekkel! Most egy albérletben tengődünk! Sokszor még az is gondot okoz mit tegyek le az asztalra a gyerekek elé! Nekem munkám továbbra sincs! Férjem dolgozik látástól vakulásig! Már teljesen tönkrement lefogyott! Ha beteg lesz még nehezebb lesz! Sokszor gondolkodtam azon, hogy eldobom az életem, csak a két gyereket nézem, így is nyomorult szegény életük, hát még ha a szüleikkel valami történik! Persze adósságunk még mindig van a bankok felé, mert potom pénzért árverezték el a házunkat és az autónkat is!

Én nem azt kérem, hogy valaki anyagi támogatást ajánljon fel! Csak segítséget kérek, hogy ebből a csapdából hogyan tudnánk kimászni! Köszönöm! <Megkeseredett Édesanya>


2010. okt. 13. 08:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
45%

Nehez helyzet, de : probald a jo dolgokat nezni. Tudom ez nehez, de probald meg. Egeszsegesek vagytok, tudtok alberletet fizetni.Ha nincs sajat haz meg kocsi, nem baj, legalabb a bank fele nem tartoztok, ez is nagy szo am. Ha majd lesz munkad, egy kicsivel tobbre fogja futni a penzbol. Ha szeretitek egymast, ki fogtok labalni ebbol, hidd el. Alberletben is lehet elni, ez nem olyan nagy tragedia. Ha valamelyik gyerek kronikus beteg lenne vagy ilyesmi, akkor bizony bajban lennetek.


Nezd a jo dolgokat, a rosszakkal meg probalj nem foglalkozni annyit. Tudom ez nagyon nehez, de nem lehetetlen.

2010. okt. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%

Az első válaszoló nem olvasta elég figyelmesen a történetet. Még mindíg tartonak a bank felé. Sajnos tartok tőle, hogy az esetetek nem egyedi és szörnyen sajnálom és átérzem a dolgot. Bár nem vagyok ilyen helyzetben, igen nehéz anyagi körülmények közt nőttem fel és most is hitelekből tudtunk csak a párommal elindulni.

Csak az marad a jelen helyzetben, hogy valamilyen fórumon segélyért folyamodsz. Milyen munkához értesz?

A helyedben nem zárkóznék el attól, hogy idegenek anyagi segítségét kérjem. Bár eléggé elvadult világban élünk, szerintem vannak olyan jószándékú emberek, akik segítenek a rászorulóknak!

2010. okt. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
34%

"Csak segítséget kérek, hogy ebből a csapdából hogyan tudnánk kimászni!"


Gyorsan sehogy. Lassan apránként építkezve viszont ki lehet.

Először a kiadásaitokat kell csökkenteni. Le kell szokni a dohányzásról, nem szabad költeni üdítőre, alkoholra, ásványvízre.

Egyszerű és tápláló ételeket kell enni, amiket lehetőleg te készíts el.

Üzleti tervet kell írni: mennyi a bevételetek egy hónapban és ebből mennyi a kiadás, mire futja?

Ha nem elég a bevétel, el kell gondolkozni, hogyan lehet növelni, (például eljárhatsz valahová takarítani/vasalni...) vagy a kiadásokat hogyan lehet tovább csökkenteni.


Akkor lesztek jó úton, ha legalább 5000Ft-ot meg tudsz spórolni havonta.


Hajrá!

2010. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Tudod az a baj, hogy annak ellenére, hogy elveszítettünk mindenünket, adósságunk még megmaradt, mert nagyon kevés ment le a hitelből, még árverés útján is! És a hitelt is fizetni kell, meg az albérletet is! A jó dogokat nézem, de az, hogy nem veszem figyelembe a rosszat a helyzeten nem javít! Ha mindent kifizetek marad 20ezer ft. abból kell megoldani a kaját egész hónapra! Bérletet a nagyobbnak, az is 5ezer, mert vidékre jár suliba! Eleinte kollégiumban volt, csak az is 11ezer volt így olcsóbb, ha bejár! Ruházkodást is úgy oldom meg, hogy a régieket igyekszem átalakítani! Karitas-nál kuncsorgok ingyen ruháért és cipőért!
2010. okt. 13. 08:31
 5/45 anonim ***** válasza:
Nehéz erre megnyugtató dolgokat írni. Sajnos nem vagy egyedül, nagyon sokan vannak hasonló cipőben. Nem tudom hol éltek, nagyváros vagy vidék, igaz mindenhol nehéz munkát találni. Most például honnan netezel? Keress fel pozitiv gondolkodással kapcsolatos honlapokat, és próbálj meg erőt meríteni, mert az embernek vannak olyan "titkos" erőforrásai, hogy mindig képes talpra állni, hidd el!!! Most pillanatnyilag nem tudom mit tegyél, csak azt tudom, hogy mit NE! öngyilkosságba menekülni. Ne tedd a férjedet és a gyerekeidet még nyomorultabbá!!! Ééééééébresztő! Mint családanya tartsd a lelket a szeretteidben, még úgy is, hogy közben szétszakad a lelked. Ez az ANYA!
2010. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, de csatlakozva az előttem szólóhoz, ezek "csak" anyagi gondok. Az első és legfontosabb az, hogy munkát találj. Bármit! Nem tudom hol laktok, de ha albérletben vagytok akkor akár oda is költözhettek ahol mindkettőtöknek van álláslehetősége. A bármi alatt azt értem, hogy ha csak 10 forintot is keresel még mindíg több mint otthon ülni. Sokszor az a gond, hogy az otthon ülésben (ezt nem bántásból írom) túl sokat agyal az ember és ilyen marhaságok jutnak az eszébe mint az öngyilkosság. A lényeg az, hogy nem szabad feladni, hanem menni kell minden nap munkát keresni. Ha nem gond írdd le légy szíves, hogy hol laktok és milyen végzetségetek van.

2010. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
elso vagyok, bocsi, tenyleg nem lattam jol hogy van meg adossagotok. mindenkeppen probalj valami munkat szerezni, akarmit. es tenyleg kerjetek valami segelyt , nem szegyen az, ha nincs, sak rosszul esik.
2010. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk alkoholisták, nem dohányzunk, nem kávézunk! Csapvizet iszunk! Milyen költségből faragjak le! Nem titok elmondom, hogy kimentem a helyi szőlőhegyre kuncsorogni, hogy egy kis kapálásért cserébe zöldségfélét és gyümölcsöt vihessek haza!
2010. okt. 13. 08:35
 9/45 anonim ***** válasza:
melyik megyében laktok?
2010. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
Talan probaljatok Budapestre koltozni, ott mindig van valami munka, megha vacak is, de munka.
2010. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!