Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki mondjon egy JÓ ötletet?...

Valaki mondjon egy JÓ ötletet?!?!? SOS

Figyelt kérdés

Na szóval eddig anyámnak nem beszéltem sokat a jegyeimről, de tettem utalást arra h bukni fogok. Eddig úgy volt h csak 5-ből erre most kaptam meg az értékelést és kiderült h 7-ből. Meg ez úgy van h aki 3-tól felfelé bukik annak adnak póstán egy ajánlást h jobb lenne keresni egy másik sulit stb..

Anyám az olyan h mindenért megver, szóval ha pár percel később érek haza már olyan szinten megver h a földön fekszek. Más mondta is h ha megbukok annyira megver h fel nem kelek többet a földről. Már mondtam neki h ha még 1x megver megyek a gyámügyhöz erre ő lekevert egy akkora pofont h 3 napig lila folt volt a helyén.

Eléggé félek h mi lesz most...


(bocsi ha kicsit hosszú lett)


Van valami tipp/tanács?

15/L


2011. jan. 18. 18:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
79%

szerintem is gondolkodnod kéne. 1. menj oda a tanárodhoz, és mondd el neki (DE CSAK AKKOR HA TÉNYLEG IGY VAN), hogy nem érted az anyagot, és kérj segítséget. 2) kérd meg, hogy ő beszéljen anyudékkal a jegyeidről, és meg fogja kérdezni, hogy miért, hát mond el neki, hogy vernek otthon, mert rosszul tanulsz. biztos vagyok benne, hogyha értelmes a tanárnő, látta rajtad az igyekvést év közben, és amúgy mindig tisztelettudó voltál vele és a társaiddal, akkor kitalálja, hogy miként lehet ezt úgy tálalni a szülőknek, hogy ne legyen ebből gondod. Vagy kitalálja, hogy miként tud másként segíteni (pl. hova mehetnél amig le nem nyugodnak).


Biztos, hogy nem vagy észlény (a dislexia szerintem is legtöbbször kibúvó), és biztos, hogy lusta is voltál, és még segítséget sem kértél... de abban is van valami, hogy én sem tudnék úgy tanulni, hogy közben azt nézem, hogy mikor vernek majd meg legközelebb.

2011. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
31%
7-ből hogy lehet bukni? (Már bocsánat...)
2011. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
0%
19:24 ez tök jó. Szerintem tényleg nem próbálnak tanulni, csak azok a csúnya szülők...
2011. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
70%

megkérdezhetem h hol laksz? mert több nagyobb városban is van olyan iskola amelyikben inditanak speciális osztályokat is. ahol csak diszlexiások vannak. lehet érdemes lenne egy olyat keresned.

a másik az h Te is tehetsz arról, hogy megbuktál.. velemis előfordul h nem értek vmit a suliban és van úgy h egy mondatot kb 1 órán keresztül tanulok mert olyan szakszavak vannak benne.. a lényeg h minden nap tanulj egy kicsit..

2011. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
51%

Ez nekem bűzlik!! Ha ez a 15 éves "kislány" még mindig az első osztályba jár, nem csoda, hogy a mama kezd kiakadni. De gondolom, hogy nem elsős, tehát a korábbi években - betegség ide, betegség oda -, mégiscsak tudott annyit tanulni, hogy elvégezte az előző évfolyamokat. Tehát itt valószínű arról van szó, hogy kamaszként elkezdett mással foglalkozni, a tanulást pedig nagy ívben le... bocs el-kerülte. Azt se mondja nekem senki, hogy - amennyiben ezek a verések mindig ilyen drasztikusak - egyetlen pedagógus sem vette volna észre. A kicsike minket is szépen meg akar etetni.


Drága gyermekem! Le kell ülni tanulni, akár tetszik, akár nem. Akkor nem lesz pofozás. Nem kell hazudozni, hogy miért állsz bukásra. Nézd meg a szüleidet, valószínűleg rengeteget dolgoznak azért hogy mindened meglegyen, miközben neked nincs más dolgod, mint rendesen bejárni az iskolába, és másnapra megcsinálni a leckét. Ha még ez mellett otthon is besegítenél egy kis mosással, takarítással, valószínű édesanyád is másképpen állna a dolgokhoz.

2011. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 A kérdező kommentje:
16 tantárgyam van és tesiből nem buktam -.-"
2011. jan. 18. 19:29
 37/87 anonim ***** válasza:
8%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:11



Legyél reális: gyakorlatilag csak tesiből nem bukott meg.

Ki az a balek, aki a nyakára veszi ingyenélőnek, mikor az életben nem lesz belőle még énekes koldus se??

Te odavennéd magadhoz, hogy etesd, ruházd, és tartsd a hátad, mert nem tanul semmit?


Lehet itt hőbölögni a gyámügyről, annyit ér el vele, hogy kiemelik a családból és mehet állami gondozásba. Gondoljátok, hogy ott olyanok a körülmények, hogy kegyeskedjen leülni tanulni?

Kiskorú bűnözők között tényleg mennyivel jobb lenne neki, a jobbik eset, ha csak megverik.


Lehetne akármelyik rokonom kölyke, én nem venném a nyakamba, tartsa el meg nevelje fel, aki megcsinálta!

2011. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
51%

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:19"


Ember, te nem érted nem azért verik, mert 7 tantárgyból bukott, hanem azért, mert ilyen az anyja!


Am. én is azt tudom állítani, vagyis a következőt!


Régen nálam is olyasmifélén volt a dolog, hogy akartam-akartam(mármint tanulni), de nem értettem megfele, vagy tanulás közben rögtön eljárt az agyam valami máson, és hagytam a fenébe az egészet, ezt a problémát úgy küszöböltem ki, hogy figyeltem az órán, és a tanár mindíg érdekes dolgokat mondd(legyen az történelem, vagy biológia, vagyis személy szerint engem ezek nagyon érdekelnek és szeretem is őket) és leültem tanulni, és meg lehet tanulni!De ha valami nagyon nem érdekel, és fullra nem is értek hozzá az olyat nagyon nehéz megtanulni!De igaza volt egy néhány válaszolónak, hogy csak annyi kell, hogy a tanárok kedvében lenni, meg hogy lássák, hogy igyekszel stb.!

2011. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
83%
Mivel 8.-ban nincs ennyi tárgy, ezért 9.-es lehetsz. Mivel gimnáziumban és szakmunkásban nincs ennyi tárgy, ezért szakközepes lehetsz, 9. évfolyamon. Viszont az eddigi években nem bukhattál, mert akkor még csak 8-as lennél. Tehát igencsak rossz iskolát választottál. Érdemes lenne meggondolnod, hogy más iskolába menjél jövőre.
2011. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
69%

Ha tudod milyen akkor kicsit igyekezni kéne,azért hiába véded magad és pontozol le a 7 tantárgy az kicsit erős.

Ha diszlexiás vagy akkor a tanáraid tudják és gondolom ugy kezelnek,nekem is volt ilyen soztálytársam és ő rajta látszott h akart és ugyanugy levizsgázott.Amúgy ajánlanám h menj egy olyan suliba ami megfelel neked és nem nehéz,mert annak nincs értelme h végigbugdácsold az éveket.mond el anyudnak h tul nehéz neked ez a suli.Ha bánt akkor pedig jelezt vagy az ofönek vagy valakinek akiben megbizol h tudjanak rola.Nem normális h bánt viszont az sem nomrális ha nem teszel smemit és elvárod h ezért ne szidjon meg,persze megverni nem kéne akkor sem.

2011. jan. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!