Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni, a...

Hogyan tudnék segíteni, a barátnőmnek, illetve az édesanyjának?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátnőmnek az édesanyja, alkohol problémákkal küzd...sajnos az elvonókúrák nem jöttek be, és sajnos már az akarata is gyenge és rettentő könnyen elcsábul...a lányától kér segítséget a leszokáshoz, de mivel csak szándék van, de akarat nincs és a barátnőm nem szeretné cserben hagyni...úgy érzem ebből kifolyólag sok probléma lesz, és az a kérdésem felétek, hogy Én így "kívülállóként", hogy tudnék segíteni, azon kívül, hogy meghallgatom a barátnőmet és vigasztalom...Szeretnék segíteni, könnyíteni páromnak...mit tanácsoltok, miben tudnék segíteni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm


2011. jan. 18. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
A barátnöd költözön hozzád, csak kikésziti idegileg az anyuka. Az alkeszok nem gyogyúlnak az a nő se gyogyulni akkar csak maga melett akkarja tartani a lányt hogy anyagilag támogasa az italozást.
2011. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a barátnőmnek nincs saját keresete, még nekem sincs, szóval az összeköltözés még odébb van.

Sajnos tudom, hogy szinte lehetetlenség lenne, de azt nem tudja megtenni, hogy nem tesz semmit az édesanyjáért, de azt is tudja, hogy egyedül kevés.

2011. jan. 18. 23:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szándék van de akarat már nem igazán akkor a drasztikus megoldást választanám: a környéketekben lévő összes boltba bemennék és megmondanám az ottani eladóknak hogy ha jön a nő(fénykép) akkor nem szolgálhatják ki szeszes itallal mert olyan gyógyszereket szed-ez a füllentés az egészben, és a szomszédokat is megkérnétek ugyanerre.otthon a létező összes olyan szeszes italt mellőzném, hogy kotyvasztani se tudjon, plusz pénzt sem tartanék otthon, mert még kitalálja hogy elküld valakit a boltba.És mivel az elvonó sem segített kellene nyugtatókat szednie ha dührohamot kapna mert nem kapta meg, vagy nem itta meg a napi adagját!

Egy kérdés: az sem izgatja ha pészmékert kap, mert annyit iszik hogy egyszer csak rövidebb lesz az élete???ez elég borzasztó látvány lehet nap mint nap a barátnődnek: őszintén sajnálom!

2011. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A legtobb amit tehetsz, hogy kezen fogod a baratnodet es elmentek egy orvoshoz, aki segiteni fog, tanacsot ad.
2011. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommentet, jó ötlet és könnyű kivitelezni, mivel faluban laknak, és max 2 bolt van a közelben...a gond csak az, hogy dolgozni a városba jár ahol nem lehet "megfogni"...az egészségi állapota érdekli, azért is kér segítséget, de ha van alkalma venni pl egy doboz sört nem tudja megállni.
2011. jan. 18. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:

azt gondolom, egy alkoholista otthon a lánya segítségével nem tud leszokni. ez egy betegség, orvoshoz, elvonóra kell küldeni!

van egy olyan chip amit beültetnek így ha iszik akár egy kortyot is, nagyon rosszul lesz. ennek esetleg utána járhatnál, sajnos nem tudom a nevét :(

nagybátyám így "szokott" le. nem 100%-os mert évente cserélik és közte 6 hét szünetet kell tartani és azalatt mindig visszaesik de nekik pl. még így is ezerszer jobb lett az életük!


de ott van apósom is, esze ágában nincs felhagyni ezzel a szokásával, az orvosok már csak hónapokat adnak neki mégis szentül hiszi, hogy a pia tartósít o.O

én mint "kívülálló" nem szólok egy szót se, férjemet bántja a dolog, anyósom haza hordja a sört, így inkább befogom a számat :S

kitartás a barátnődnek!

2011. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a boltos ötltetelő vagyok: a munkahelyén nem lehetne ezt a főnökének is beadni-mármint a füllentés, nehogy aztán még a munkahelyét is elveszítse, vagy bevonni a kolléganőket hogy ne engedjék ki a közeli boltba..ha meg lejár a munkaidő akkor elé menni és hazajönni vele, hogy még véletlenül se tudjon kísértésbe esni.Azzal viszont vigyázzatok hogy nehogy a tanulás rovására menjen a "mentőakció"..sok sikert!
2011. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első körben megpróbálnék hatni rá a lelkére. Hogy mennyire szeretitek, és hogy ha így folytatja, akkor nem lehet részese a lánya jövőbeni életében, mert meghal.. Nem fogja tudni segíteni az utatokat költözködésnél, ellátni tanácsokkal a lányát várandósága idején, és nem fog tudni játszani majd az unokáival, akinek igenis szüksége van a nagymamájára is..


Mivel az alkoholizmus egy menekülés, érdemes egy orvos, pszichológus közreműködésével visszabillenteni az édesanyát az élet napos oldalára, és biztatni, hogy mellette vagytok, és szeretnétek ha meggyógyulna, hisz ez "csak" egy betegség. Persze mindamellett, ha ez megvan, utána megpróbálni egy újabb elvonót, hisz ha a lelke rendben, utána lehet a testét is gyógyítani.


Sajnos tapasztalatból beszélek, csak nekem Anyum sajnos már nincs velünk.. én anno nem tudtam/mertem kihez fordulni, és fel sem fogtam, hogy mekkora baj lehet a vége.. :'(

2011. jan. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Senkit se akarok elkeseríteni, de ez egy borzalmas betegség, ahol sokszor az akarat is nagyon kevés. Jó, hogy minél több módszert vettek be, hátha valamelyikre reagál a hölgy. Tapasztalatból beszélek sajnos, mi is megjártuk a poklot. Ördögi kör: az orvos nem tud segíteni, rendőrség csak ha már vér folyik akkor tud vmit tenni, szóval nem egyszerű. Mi is végigjártunk boltokat, kocsmákat stb de ne hidd, hogy nem lesz egy se közülük, aki nem a potenciális vásárlót látja benne. Kértük, könyörögtünk, balhéztunk, fenyegetőztünk, hogy hagyja abba, mindent bevetettünk, hogy hátha tudunk rá hatni, sok barátunk próbált vele szépen-csúnyán beszélni, de semmi. Nálunk úgy indult be a javulás, hogy apám kórházba került egy elállíthatatlan orrvérzés miatt és ott lettek olyan elvonási tünetei, hogy egy ápolónőt úgy szedtek ki a keze közül, így "hivatalból" beutalták a "sárgaházba". Innen se vezetett egyenes út a gyógyuláshoz. Nagy nehezen úgy rendezgettük apum életét, hogy szigorú menetrendje legyen minden nap. Nyugdíjas, így minden percét be kellett osztanunk, hogy új élete legyen, amiben nem szerepel az alkohol. Készüljetek egy hosszú, kemény időszakra és ne adjátok fel! Amit még nem írtak és segítség lehet, keressetek olyan fórumok, szervezeteket, amik ezzel foglalkoznak, Anoním alkoholisták pl, de neten van rengeteg, hátha ők is tudnak jó ötletekkel szolgálni. És olvassatok rengeteget, hogy tudjátok mivel álltok szembe! Sok erőt és kitartást nektek!
2011. jan. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagynéném 15 éve alkoholista, egy 200 lelkes faluban él. Sajnos ott is kiszolgálják, hiába szólt a család nekik, hogy ne. Ha más nincs, felül a buszra és bemegy a városba.

A kórházi elvonóról kisétált a közeli boltba, mert nincs olyan törvény, hogy bent kötelesek tartani.


Viszont egy ismerősnek Csernus leszoktató csoportja bejött. Talán érdemes azt megpróbálni.

2011. jan. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!