Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni, a...

Hogyan tudnék segíteni, a barátnőmnek, illetve az édesanyjának?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátnőmnek az édesanyja, alkohol problémákkal küzd...sajnos az elvonókúrák nem jöttek be, és sajnos már az akarata is gyenge és rettentő könnyen elcsábul...a lányától kér segítséget a leszokáshoz, de mivel csak szándék van, de akarat nincs és a barátnőm nem szeretné cserben hagyni...úgy érzem ebből kifolyólag sok probléma lesz, és az a kérdésem felétek, hogy Én így "kívülállóként", hogy tudnék segíteni, azon kívül, hogy meghallgatom a barátnőmet és vigasztalom...Szeretnék segíteni, könnyíteni páromnak...mit tanácsoltok, miben tudnék segíteni?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm


2011. jan. 18. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Talán egyfajta érzelmi zsarolással lehet ezen segíteni. Az alkeszokkal az a baj, hogy mindenki úgy áll hozzájuk, hogy le kellene szokniuk, mert árt az egészségüknek. Ha az én szülőm lenne alkoholista, akkor kijelenteném, hogy vagy leszokik az alkoholról, vagy megszakítok vele minden kapcsolatot, nem tekintem többé szülőmnek, és a vezetéknevemet is megváltoztatom.

Ha annyira nem képes, hogy a gyereke szeretetét megtartsa, akkor az égvilágon semmiféle győzködés vagy elvonó nem fog segíteni.

2011. jan. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

dr. Takách Gáspár, Merényi Kórház, Addiktológiai Rehabilitációs Osztály, tel: 347-3831.

Kérhetsz időpontot, vagy hétköznap reggel 7-től odakiséri az anyját. Ha picit is le akar szokni, van szándék, akkor itt segít neki a fenti doki. Nagyon rendes, megértő, nem kell fizetni. Először gyógyszeres leszokás, és ha beleegyezik, vagy kéri, beültetés, ezzel garantált a min. 1 év pia nélkül, utána rajta múlik, vagy megint kér beültetést.

2011. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megpróbálunk a lelkére hatni (főleg, hogy a másik lánya részben ezért is költözött el otthonról) szóval talán ezzel észhez tudjuk téríteni, hogy legalább a szándék mellet akarat is legyen, hogy "igen én most csak azért is leteszem az italt a lányom végett is"...ha már az akarata megvan akkor többet tud segíteni egy elvonókúra is (reméljük)
2011. jan. 19. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!