Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel vehetném rá 14 éves...

Mivel vehetném rá 14 éves fiamat, hogy tanuljon, legyen udvarias, tisztelje a tanárait, szüleit. Stb?

Figyelt kérdés
Sosem volt mintagyerek a fiam de mostanában elképesztően hanyag,agresszív,tiszteletlen mindenkivel szemben és egyáltalán nem érdekli a tanulás.Nagyon értelmes,jó képességű gyerek de nem foglalkozik semmivel,mindent félvárról vesz.Csak ígérget nekem is és a tanároknak is de 1-2 nap múlva ugyanúgy folytatja az ő "kis életét".Megvan arról győződve, hogy minden úgy jó ahogy ő csinálja!Mit tegyek, hogy ráébredjen arra, hogy tanulnia kellene,felelősségteljesebb életet kéne élnie?
2011. jan. 19. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Vidd el pszichológushoz. Lehet, hogy valami syndromája van.
2011. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok. Nézd meg a google-ban az aspergens syndrómát, hátha rá illik.
2011. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hamarabb kellett volna"meg nevelni".De most a kitartás a fontos!Az ö jövöjéröl van szó,nem kis gyerek már,ezt megérti gondolom.
2011. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tini! Feszegeti a határokat, és ha eddig nem voltál vele elég határozott és következetes akkor most a fejedre nő.

És nem szigorúnak kell lenni, és tiltani mindentől, mert akkor csak jobban fogja csinálni. Érdekes, h a mi családunkban sosem volt ilyen probléma, én már kis koromban tudtam a "dolgom" sosem próbáltam kitörni. Ez csupán nevelés kérdése. Az asperger meg egy tök más dolog. Aki írta sosem látott még autistát közelről.

2011. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ne fogjunk már rá minden ökörséget a gyerekre, mert lusta és kamaszodik! Ha kiskorában jól nevelted, jó esetben elmúlik 1-2 év múlva ez nála (velem is így volt, bukdácsoltam, aztán kitűnőre érettségiztem, és egyetemre járok:D), szóval reménykedj, és azért túl engedékeny se legyél vele. Illetve ha szeretne valamit, kösd feltételekhez, ha pl szeretne elmenni billiárdozni, mondd, hogy csak ha 4-esre (vagy, amilyenek a képességei) sikerül a matek doga. És tényleg csak akkor engedd el!
2011. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Asperger?! Szindróma?! Ugyan már! Ez a fiú kamaszodik. Sajnos általában annál jobban lázad, minél kevésbé volt keményen fogva előtte, és minél inkább rá volt hagyva pár dolog (viselkedésben, stb). Így én csak azt a megoldást látom, hogy ezt az időszakot túl kell élni, mert az a jó benne, hogy elmúlik :) A tanulásra, tiszteletre most is nevelhetitek, ha kemény kézzel fogjátok, de ha túl sok a tiltás, a szigor, akkor az olaj a tűzre... Úgyhogy sajnos elég nehéz helyzet az, amikor a kamaszság közepén kell szembenézni a kamasszal. Bizonyos kötelességei kora ellenére vannak, ezt megbeszélhetitek vele: pl járjon különtanárhoz, viselkedjen tisztelettudóan, amellett meg nyugostan kamaszodhat :)
2011. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lázadás!Semmi "egyébb" pont, mint a fiam.Hanyag lusta stb...

Jó képességű, tanulni még nem láttam..Ennek ellenére 4-5 tanuló.Gondold el, ha még tanulna is....

Én azt szoktam neki mondani, ha nem tudnám, hogy milyen nevelést kaptál, nem ismernélek, azt mondanám, istenm, ezt a gyereket nem volt aki meg nevelse, se anyja, se apja...

Türelem, türelem, és türelem!

Kitartást neketek!

2011. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Beszélgess el vele időnként, hogy mit tervez a jövőre nézve. Mi lesz, ha nagy lesz, mit szeretne elérni, mennyit akar keresni.

Akar-e barátnőt, mit gondol, bejön-e a lányoknak, ha udvariatlan, műveletlen, illetve milyen lányoknak.

Szerinte jó-e neki, ha elkönyvelik a tanárai, hogy lusta, udvariatlan, ha később meg szeretne változni, ez mennyire lesz nehéz, ha még meg is kell győznie erről a környezetét.

Megismertetni azzal, hogy mindennek van következménye, ha most végez, akkor tré jegyekkel csak szakmunkásba mehet, soha nem lesz belőle jól kereső középvezető, csak max. gyári rabszolga.

Ha már elsős, akkor megbeszélni vele, hogy ilyen eredményekkel nem fog tudni később sem elhelyezkedni, sem továbbtanulni, ergo nem lesz belőle semmi.

Gondolom, nem úgy képzeli el magát öt év múlva, hogy három szakban dolgozik egy gyár szalagja mellett, nincs barátnője, és tőletek kunyerál egy ötszázast, hogy el tudjon menni "bulizni", nem azt szeretné, ha a legjobb hely, ahová valaha eljut, a sarki kocsma, hanem külföldön nyaralna, egy jó nővel, a klassz fizetéséből.

Márpedig az így nem fog menni.


Ha nem akar tanulni, viselkedni, akkor sehogy se fogod elérni nála. Amíg nem látja be, hogy az ő érdeke mindez, addig nem lesz motivált, hogy megcsinálja.

2011. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első ha nem tudod mi az az asperger szindróma légyszi kímélj másokat a hülyeségtől....



Igaza van annak aki azt írta, hogy nevelni eddig kellett volna. Az értékeket fokozatosan kell a gyerekbe nevelni, nem úgy hogy mától vagy holnaptól kezdve, egész kicsi korától...Szerintem nem hülyeség kérd ki egy pszichológus tanácsát a témában, hogy hogyan hathatsz rá hatékonyabban. Esetleg ajánlom Thomas Gordon P.E.T. könyvét (a szülői eredményesség tanulása). Vagy van a T.E.T Neveld gyermeked ÖNfegyelemre. Ezek hatékony könyvek lehet belőlük tanulni. Nyilván kikérném szakember segítségét és az ő utasításaival beleolvasnék.

Ajánlom neked mint pszichológus!

2011. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!