Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósgyűlölő menyek! Miért...

Anyósgyűlölő menyek! Miért nem engeditek, hogy a férjetek szeresse és tisztelje az édesanyját?

Figyelt kérdés

Ezen a fórumon kb. egymilliószor olvastam, hogy ilyen-olyan szemét anyósa van egyeseknek. Nem lehet, hogy túlreagáljátok néha a helyzetet?

Én is meny vagyok, és az én anyósom is bolond néha, de eszembe nem jutna a férjemet ellene uszítani.


2011. szept. 14. 11:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
Nem uszítom ellene, soha egy rossz szóval nem illettem az anyját (előtte), tudja ő nagyon jól, hogy anyósom nem normális, tenni nem tesz semmit, meg nem is szól, hiszen mégis csak az anyja. Helyette itt puffog nekem mindig.
2011. szept. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%
Ez lehet oda-vissza háború, barátnőm hallotta már ahogy az anyósa szidja őt a fiával való beszélgetés közben skypon...pedig a menye rendes nő, és házias is, a közös kisgyereket neveli, egy szava nem lehetne rá..
2011. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%

Én sem uszítom ellene.

Az már más kérdés, hogy ő más menyet képzelt el, mint én.

Tanárnő volt, folyton nevelne engem.

Én meg nem hagyom, de nem vitázok, inkább kitérek előle.

De ez örök fájdalma, mondván "távol tartom magamtól".

Ez igaz, mert nem szeretem, ha beleszólnak olyanba, ami az én dolgom.

De amúgy jóindulatú, csak ilyen.

Nevelésre van teremtve.:)

De én nem vagyok ovis, hogy nevelni kelljen, úgyhogy megtartjuk a távolságot.

De a párom felőlem akkor megy oda, amikor akar.

Az ő anyja, jó hogy szereti.

2011. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

Én sem uszítottam soha ,de kinem állhatott engem és ezt elégé a tudtomra adta.

Amikor hívott bennünket ebédre és láttam,hogy 1 terítékkel kevesebb van az egyértelműen azt jelentette,hogy én minek mentem oda,,,

Amikor meg szólt a férjem akkor a drága anyósom ,ezzel a szavakkal,,,," ha már eljött akkor,,,,"

Na ezek után a mondja valaki ,hogy szeressem!!

2011. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kérdező! Erre már én is kíváncsi vagyok. Ja, és én sem gyűlölöm az anyósomat, sőt!!! Nagyon is szeretem. :) Kíváncsi leszek a válaszokra.
2011. szept. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Valószínüleg az anyósok (idősebbek lévén)kevesebbet neteznek, mert különben az ellentábor is telítve lenne.
2011. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

Gőzöm sincs. Én se jövök mi minden esetben anyósékkal. Problémák persze az én szüleimmel is vannak, de őket tudom kezelni. Felnőttem mellettük. Kiismertük egymást. Nyilván más a szüleimmel való kapcsolatom. Anyu szavak nélkül is érti, ha fáradt vagyok. Anyósnak mondani kell. Anyu tudja, hogy mi hogyan csinálok a konyhában, mivel a zömét tőle tanultam. Anyósnak mondani kell. Ezt figyelembe kellene venni.


Ha van valami problémám párom szüleivel, még én vagyok felháborodva ha a párom nyilvánosan mellettem áll, és kevésbé tisztelettel beszél a szüleivel. Neki kutya kötelessége szeretni tisztelni őket. Nem kell, dehogy kell köztem és köztük választani. Mindannyian egy család vagyunk. Csak vannak szálak, amik erősebbek.


Mondjuk én a páromtól is elvárom a megfelelő hangnemet a szüleimmel. Ő ugyanúgy nem bánthatja őket. Őt is lehurrognám ha bántaná őket, de a szüleimet is ha a páromat bántanák. És szerintem így van ez jól.

2011. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
55%

Mit szeressek az anyósomban, mikor kérdezés nélkül beállít. A hálószobába. Na, utána legyen kedved bármit folytatni.

Mert nem ilyet képzelt el a fiának.....

2011. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%
Én igenis elvárom, hogy mellettem álljon, ha vita van. Az, hogy utána otthon átbeszéljük az egy másik dolog. Ha nem állna ki mellettem, szerintem elválnék.
2011. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%
A "nem ilyet képzelt a fiának"-ra a megfelelő válasz, hogy "én sem ilyen anyóst képzeltem el"...Volt pasim, akinek egy tündér volt az anyja, reális életfelfogással, de az anyósom, a férjem anyja annyira be van gyepesedve (pl. nem engedi kidobni a rossz mosógépet, hátha jó lesz még valakinek, és így gyűjtöget minden lomot) nem lehet megmagyarázni neki a dolgokat. Beleszól, hogy minek akarok új mikrót (modernet) mikor neki van egy kint a garázsban..és nem érti...Szóval egy rendes anyós vagy befogná a száját, vagy belepótolna egy újba, nemhogy ideadja a régi sz**t..Türelem kell hozzá és sok anyós elgondolkodhatna magán..
2011. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!