Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kell...

Mennyi gyerektartást kell fizetni jogilag, ha született egy házasságon kivüli gyerek és az apának nincs bejelentett munkahelye?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1.ha meg tudtok egyezni, akkor megegyezés szerinti összeg

2.ha nem tudtok, akkor a bíróság állapitja meg

3. a jövedelmed 20%-a lenne jogilag

2009. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Tudtommal is van a százalékos határ, de úgy tudom, hogy van minimum összeg is, ami 30 ezer forint körüli összeg.


Tehát ha 80-at keres valaki, akkor nem 20%, hanem 30 e.

2009. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartás összege jogilag a fizetés 20%-a körüli összeg gyerekenként,maximum a fizetés 50%-át teheti ki.

De milyen kérdés ez,hogy"ha az apának nincs munkahelye"?Miért,akkor talán nem is kell gondoskodnia a gyerekéről?Hát legyen munkahelye,vállaljon alkalmi munkát,mindegy de minden embernek kutya kötelessége gondoskodni eltartani a gyerekét.És ha az anya sem akarja?Akkor mi lesz szerencsétlen gyerekkel?Megcsinálni meg tudta?Hát akkor vállalja a következményeit.A gyerektartás megfizetése a saját fenntartása rovására is kötelező,ezt mondja ki a törvény.És ez így helyes.És nagyon elítélendő az olyan aljas ember aki ez alól a kötelessége alól szeretne kibújni.Remélem megszorongatja a bíróság,és az anya nem hagyja a gyerekét.

2009. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és üzenem a felháborodott válaszadónak,h szó sincs semmiféle kibújásról és nem kis összeget adok a gyerekemnek havonta csak az anyának a csillagos ég is kevés.dolgozom nem büdös a melo,csak nem vagyok bejelentve. csak kiváncsiságból kérdeztem h jogilag mennyi járna.

imádom a gyerekemet és mindene megvan és meg is lesz.

azon gondolkodom h amennyit jogilag kell fizetem az anyának a többit amennyit szánok pedig kártyára fizetem a gyerekem nevére..érted,remélem megnyugodtál és nem kell leharapni a másik fejét azonnal!!!!!!!!!!!!

2009. febr. 3. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Oké,bocs:)))

Nem leharapni akartam a fejed,de annyi aljas szemét apuka van,vagyis annak akarják nevezni magukat miközben a gyerekük az utolsó aki érdekli őket.

De ezek szerint Te nem ezt a tábort erősíted.

Ha arra gondolsz,hogy nem a gyerekre költi az anyja amit neki szánsz,lehet kérni azt is,hogy közösen gondoskodjatok a gyereketekről,mondjuk nem gyerektartást fizetsz,hanem megveszed neki a szükséges dolgokat,fizeted az ovit,v sulit...stb..Meg lehet így is egyezni.

Ha anyuka a pénzhez ragaszkodik,akkor 20% körüli összeg a fizuból.Természetesen Te azon felül rakhatsz félre a gyerekednek.Nyithatsz neki számlát,vagy ahogy akarod,és majd a nagykorúságát elérve férhet hozzá.Vagy próbálj vele megegyezni fix összegbe,mondjuk 20ezer,ha még úgyis vásárolgatsz neki,meg sokat van veled megelégedhet ezzel az anyja.

Mégegyszer bocs,hogy rólad is ezt feltételeztem,de olvasd el a sok hasonló kérdést,mennyi díszapuka van.

2009. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elfogadom a bocsánat kérésedet és köszönöm az infot.
2009. febr. 3. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Az senkinek soha nem jut eszébe,mennyi az aljas,szemét "anya",aki az apából+állami támogatásból akar profitálni anélkül,hogy egy fillérrel is hozzájárulna a gyermeke felneveléséhez?A párom is azért van minilmálbérrel bejelentve,mert különben a volt barátnő irreális gyt-t követelne.A gyermekre természetesen azon felül is költünk!Mégis mi védi azokat a férfiakat,akiket csőbehúztak egy gyerekkel?A gyt. ok.,de nehogy már a volt barátnőt is mi tartsuk el!!!A kérdezőt abszolut megértem!Így legalább csak az alapot kell fizetnie.Kb. 14000+az állam is ad kb. ennyit+ha a kedves anyuka is hozzátesz ennyit-mert ugye az ő gyereke is-már 42000-nél járunk.Kérem,a mai világban hol kerül ennyibe havonta egy gyerek???Term.en,ha nincs extra költség,pld. súlyos betegség.Vagy ezek szerint a minimálbérből tengődő nagyrész,két gyerekre elkölt havi 82000-et???A másik oldalt is meg kellene érteni!
2009. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előző apukának válaszolva: kerül ennyibe egy gyerek, ovodai étkezés, vagy iskolai étkezés, tankönyv, ruházat, külön órák, napi kiadások, bérlet, stb...ha kicsi akkor pelenka, popsitörlő, tápszer, gyógyszerek...nem sok 42000 ft egyáltalán. Nem számoltam össze mennyibe is kerül, de nem kevésbe.
2009. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 11,34-es nem egy apuka,hanem egy apuka nője.

Na az ilyenekkel nem tudom mit kellene csinálni!!!

Gyereke nincs,de azt tudja mennyit kell rá költeni,sajnál mindent attól a szerencsétlen gyerektől.Sajátmagadtól biztosan nem.Felhívom a figyelmedet,hogy a gyerektartás nem az anyának,hanem a gyereknek jár,és nem szívesség,hanem kötelesség.Miért kezdesz olyan pasival akinek gyereke van,ha ennyire magadnak való vagy?Nem elég annak a gyereknek,hogy hétvégi apukája van(ha van)de még te is mérgezed az életét?Rád illik a gonosz mostoha.De jó nagy hülye a pasid,ha ezt hagyja,akkor meg sem érdemli,hogy láthassa a gyerekét.Gondolom majd te is"behúzod a csőbe",hogy még több okod legyen kérni a gyerektartás csökkentését.Kívánom,hogy járj úgy te is,hogy hagyjon el a pasid egy másikért,és egyedülálló anya legyél.Akkor majd megtudod mennyiből lehet eltartani egy gyereket.

2009. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok és szeretném ha mindenki lehiggadna.

Nem akartam h ez legyen és vitázzatok ,csak egy kérdést tettem fel.

Kérem mindenki nyugodjon meg.

2009. febr. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!