Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom ajándékozásban egy...

A barátom ajándékozásban egy két lábon járó katasztrófa. A többi problémánkat meg tudtuk oldani, de ez elég idegesítő. Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Az anyagiak nem érdekelnek, egyikünk sem gazdag. Szóval nem az a problémám, hogy nem kapok drága ajándékokat!!!


Hanem az, hogy leginkább semmilyet. Ha mégis, az is borzasztó rosszul jön ki.

Egyébként minden jel arra mutat, hogy szeret, de ez nem akar összejönni...

Azt mondja, nem tudja, mit vegyen nekem.

De ez nem magyarázza meg, hogy akkor miért nem kapok egy szál virágot, vagy valami.

Olyan is volt már, hogy vett virágot, de aztán képes volt nem ideadni (!!), mert úgy találta, hogy nem szép!

Ezen azóta se tettem túl magam,inkább hagyta, hogy elszáradjon?! És nem hiszem el, hogy ez volt az indoka. Úgy érzem, mintha viszolyogna a szituációtól, hogy megajándékozzon. Tavaly nőnapra vett virágot, és addig halogatta, amíg 3 naposan hervadtan adta ide. Mert hogy nem volt rá megfelelő alkalom stb.


Meg azt is mondja, hogy gyerekkorában a szüleinek sem vett semmit, és ők elnézték neki, nevettek rajta, hogy nekik ő a legnagyobb ajándék, így nem alakult ki ez a szokása. És hogy ez előző kapcsolatában is problémát jelentett, de ott a csaj nem igényelte ennyire ezt a fajta "romantikát".


Már eljutottunk odáig, hogy előre utálom, ha valami ünnep jön, mert ajándékozás szempontjából úgyis csalódás lesz.


Most is mi volt karácsonykor? Én rendesen megajándékoztam egy könyvvel, aminek nagyon örült, én meg mit kaptam, semmit. Azt mondta megrendelt egy könyvet, és késik, de mint kiderült, nem volt rendelhető, így hiába vár. De ezzel el van intézve. És a végtelenségig tudnám sorolni az ilyen sztorikat. Legjobb az volt, hogy ő vetette fel, hogy ajándékozzuk meg egymást Valentin-napon, és akkor sem kaptam semmit. Ahogy a névnapomra sem. Érdekes mindig történt valami akadály.


2011. jan. 21. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy nincs pénze?:/
2011. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem gazdag, tudom, hogy nincs pénze, és ez nem is zavar, nem vagyok az a típus. Itt a gesztusról van szó. Azért annyi lenne neki, hogy megerőltesse magát, és egy pár száz, egy ezer forintos valamit vegyen. Cigarettája, dohánya pl. mindig van, buliban sörre mindig van pénze, szóval azért nem nullán van.
2011. jan. 21. 11:39
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes ebben az emberben megbíznod? Hazudik az ajándékot illetően, akkor másban sem mondd igazat. Ilyen unintelligens pasira én nem pazarolnám az időmet. Ez csak rosszabb lesz, jobb nem. Erre számíts.
2011. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És a pénztelenség nem magyarázza meg pl. hogy a már valahogy megvett virágot miért nem adta ide...
2011. jan. 21. 11:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ó, hát elég ügyetlenkének tűnik a párod ilyen téren, de nem rosszindulatból csinálja, vagy mert nem szeret téged, hanem csak bénáskodik.

Egy kérdésem lenne: neki elmondtad már mindezt? Lehet, hogy nem is tudja, hogy ez neked milyen rosszul esik.

Az is lehet, hogy nem tud ajándékot választani, mert akaratlanul is olyat adna, ami neki tetszik, és olyat nem szívesen, ami neked tetszene, de neki nem.

Próbáld meg érthetőbben a tudtára adni, hogy milyen ajándékot szeretnél, (vagy konkrétan mit, ez még jobb). Tudom, hogy nehéz, én a meglepetést szeretem, de az neki még túl magas szint...

Ja!

És ha ad valamit (sikerül átadnia, stb), akkor nehogy elvedd a kedvét azzal, hogy nem örülsz neki, csak mert hervdt, vagy ilyesmi. Ezzel még kevésbé fog szívesen ajándékozni, hiszen mire ráveszi magát, már nem is örülsz, úgy meg nem jó.

Remélem, tudtam segíteni.

2011. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
ha igazat mondott egyáltalán..hagyd ott.
2011. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves az ipse és mi a foglalkozása?
2011. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen barátom, aki boldogan elfogadta az én ajándékaimat, de én pl. semmit sem kaptam tőle, soha. Nem is tartott sokáig a kapcsolatunk.
2011. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén én pasi vagyok, és az ajándékozás nekem se az erősségem. Utálok vásárolgatni, meg minden de az, hogy soha semmit nem vesz arra utal, hogy nem szeret igazán. Van az a szeretet mikor azért szereted mert nincs más. Tényleg van, jártam már ebben a cipőben. Én se adok minden alakalommal ajándékot de sokszor pótolom akkor mikor egyáltalán nem számít rá. Akkor sokkal nagyobb az öröm, és meglepetés.

Véleményem szerint már nem szeret. Ne nekem legyen igazam....

2011. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is ilyen. Nekem se vett semmit soha. Kivétel volt ha külföldre ment. Ő ilyen és kész. ez nem jelenti hogy kevésbé szeret. csak nem szeret vásárolni, és nem is tudja hogy mit vegyen. Viszont mindig mindenben segít, ha megkérem.


Amikor a cigit meg a sört veszi a buliban, meghív téged is? ha igen, akkor rendben, ha nem, akkor csak smucig, ezért nem vesz neked semmmit.

2011. jan. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!