Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tizenévesként, vagy felnőttkén...

Tizenévesként, vagy felnőttként nehezebb megélni egy szülő elvesztését?

Figyelt kérdés

17 éves voltam, mikor meghalt az édesapám.Nehéz időszak volt, bár viszonylag hamar elengedtem, és belenyugodtam.Azóta jó pár év eltelt,férjhez mentem és van egy gyönyörű kisbabánk.Édesanyám mindig azt mondta,ha lesz saját családom, másként élem meg, ha ő meg fog halni.Könnyebb lesz.Hát most eljött az az időszak, amikor anyu nagyon beteg lett, és sajnos nem túl jók a kilátások...Nem tudom elfogadni, hogy bármikor meghalhat, nem tudom feldolgozni a betegségét.Egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy könnyebb lesz, hiába nem függök már tőle, hiába repültem ki a családi fészekből.

Kérem aki tudja, írja le a véleményét!Köszönöm!


2011. jan. 22. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanúgy fájdalmas mindkét életszakaszban, bár tizenévesként a szüleidre vagy utalva, gyerek vagy, tehetetlen, védelemre szoruló, így akkor egyfajta kiszolgáltatottságot eredményez, ha elveszted a szülődet. Ha felnőttként, akkor inkább érzelmileg függsz tőlük, de ugyanúgy a gyerekük vagy és ez szerintem annak is fáj, aki idős korában veszti el a még idősebb szülőjét. Pl. mama 66 éves volt, mikor meghalt az apja, aki 91 éves volt és nagyon megviselte szegényt, le is bénult egy időre.
2011. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám 19 éves koromban halt meg, én belebetegedtem, szó szerint. Szerintem ha 30-40 éves koromban történik mindez, akkor is nehezen élném meg, bár akkorra már valószínűleg lenne családom és ők valamennyire enyhítenének a fájdalmon. Szerintem ez nem korfüggő, egy szülő elvesztése mindig nagy fájdalommal jár, de ha van melletted valaki aki támogat akkor túl lehet élni. Mellettem 19 évesen nem volt senki, azért történt mindez!
2011. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is nagyon sajnálom, nagyon sok erőt kívánok!


Én az anyukámat 15 éves koromban vesztettem el. Borzalmasan nehéz időszak volt, a mai napig nem találom a helyem a világban. Rengeteg olyan dolog van, amiben szívesen kikérném egy családtag véleményét és nincs kihez fordulni és talán szerethiányom is van. Bár vannak szerencsére jó barátaim, de egy anyát nem lehet pótolni, mint ahogy neked sem fogja a családod őt pótolni.


Úgy gondolom, hogy minden életszakaszban nehéz egy halálesetet feldolgozni de mindegy, hogy abban a szakaszban van-e támaszod vagy sincs. Ez pedig nem életkor függő.


L/19

2011. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerekként nehezebb. Igaz, én mindkét szülőm elvesztésekor még 20 éves kor alatti voltam: anyunál 13, apunál 19. Amikor anyu halt meg, 2-3 év kellett mire feldolgoztam nagyjából, mikor apu, akkor max 3-4 hónap. De ez is h*lyeség, mert ezzel úgy hangzik mintha ripsz-ropsz elfelejtettem volna 3 hónap után, illetve 2 év után őket...De nem. Azóta eltelt 9 és 3 év, de még most fáj, nincs olyan nap hogy ne jutnának eszembe többször is. Este elalvás előtt rájuk szoktam gondolni, napközben is sokszor van, hogy arra gondolok ők hogyan csinálták a mindennapi dolgokat pl.


De a válasz: bár nincs gyerekem még, de sztem felnőttként sokkal könnyebb, főleg ha már van gyerek+ férj.

2011. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek meghalnak. Szerintem egyik korban sem kellene hogy nehezebb legyen, ez egy természetes dolog, felesleges túl sokat foglalkozni vele.
2011. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző, érzéketlen vagy.
2011. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon sajnállak,nem lehetsz könnyű helyzetben!Nekem még élnek a szüleim valamint külön családom van,van egy 5 éves kislányom is.Mégis az utóbbi időben minden nap eszembe jut,hogy bizony az én szüleim is öregednek,rettegek az elvesztésüktől,pedig egészségesek mindketten.Nem tudok nem gondolni erre :-S!!!Sajnos én késői gyerek vagyok,és tesóm sincs....Szóval gáz mindenképpen ez a helyzet.Még jó,hogy már külön családod van,rájuk biztosan számithatsz!!!Megkérdezhetem,hogy mi a baja édesanyádnak?(Nem akartam tolakodó lenni!)Sok erőt kivánok neked!!!!!!
2011. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom de én már csak a gondolatától is majdnem könnyezek ha arra gondolok, hogy elvesztem valamelyik szülőmet. (pedig fiú vagyok :D)Valószínűleg azért mert rajtam kívülálló okokból sose tudok elég időt tölteni velük.

Felnőtt korban jobb elveszteni talán, mert akkor természetesebb a dolog. Ha a szülőd 60-70 évesen hal meg az egy átlag életkor, ha meg 40 évesen autóbalesetben az sajnos nagy szerencsétlenség. Úgy értem, hogy ha 70 évesen meghal valakid akkor mégis csak mondhatod, hogy volt 70 szép éve, ha emg 40 évesen akkor tudod, hogy lehetett volna neki még 30...

2011. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hello!

Szerintem tizenéves korban rosszabb elveszteni egy szülőt mint felnőttkorban. Igaz én még hamarabb elveszítettem az anyukámat csak 6 éves voltam mikor meghalt. Minden nap rá gondolok és nagyon rossz, hogy nincs velem. Az életben eddig sokszor jó lett volna ha mellettem van. Őszinte részvétem aki elvesztette akár fiatalon akár felnőttként valamelyik szülőjét.

2011. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kamaszként belegondolni is szörnyű volt, hogy meghalhatnak a szüleim. Több szempontból is sokkal nehezebb ebben a korban az elvesztésük. Ekkor még a szülő is túl fiatal, hogy eltemessük, a gyerek is nehezebben dolgozza fel, hiszen még nagyon nagy szükség van a szülők támogatására - különösen lelkiekben. Felnőttként természetesen a szülők is már idősebbek és egyre természetesebbé válik, hogy előbb-utóbb el kell őket engedni, még ha ez nagyon fájdalmas ebben a korban is.
2011. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!