Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok szülő...

Miért van az, hogy sok szülő szilveszterkor szinte sehová se engedi el a már majdnem felnőtt, vagy már felnőtt gyerekét?

Figyelt kérdés
Pl tegnap egy anya azt írta,h nem engedi aquaparkba a 18 éves gyerekét,vagy 16 éves lányát nem engedi át az utcabeli barátnőjéhez.Nem gáz ez egy kicsit?
2010. dec. 28. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
de, gáz.
2010. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Az a gáz, hogy semmi felelőségtudat nincs a mai fiatalokban.Megbízhatatlanok, és ha a te gyereked jólnevelt is, mindig jön egy hülyegyerek, amiből csak a baj van.
2010. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Gáz, nem gáz, még a szülők felelőssége alatt van a 16 éves lány. Nem csodálom hogy az anyja nem engedi el! Az utcán ilyenkor elég sok a hülye gyerek, akik petárdával szórakoznak. Gondolom az anyja azért tudja, hogy nem azért menne át a gyereke hogy társasozzanak, vagy olvassanak. Az egy kicsit azért fura, hogy a 18 éves lány nem megy el az Aquaparkba. Minek kér a szüleitől rá egyáltalán engedélyt??? Ő már felnőtt, álljon a sarkára! Bújjon ki végre anyuci árnyékából. Nem vagyok " maradi", de szerintem a mai világban azért meg lehet érteni, ha egy anya nem akarja elengedni a gyerekét, főleg télen, főleg szilveszterkor.
2010. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Persze, van egy egészséges szülői féltés, de a túlzásba vitt változata már messze nem egészséges. Engem is elengedtek annak idején a szüleim, aztán semmi bajom nem lett. Tudták hol vagyok, tudták kikkel vagyok, mobilon elérhető voltam mindig, arról nem is beszélve, hogy tudtam magamra vigyázni, még akkor is, ha ittam. Az a szülő, aki túlságosan félti a gyerekét (arra alapozva, hogy nem tud magára vigyázni), az a saját nevelésében nem bízik eléggé. Csak egy példa, úgy 18 éves lehettem, amikor egy haveromnál szilvesztereztünk, a házuktól nem messze pedig volt egy kicsi tó. Be volt fagyva, de látszott, hogy a közepe nagyon vékony, és néhol vizes. Hajnalban kitalálták páran, hogy menjünk rá a jégre, nézzük meg, stb. Éééérdekes, nekem kapásból eszembe jutott, hogy hány olyan sztorit hallottam, amikor valaki alatt beszakad a jég és megfullad (elég nyomorúságos halál lehet, nem kívánnám senkinek), és hogy talán pont az ilyen ötletekre gondoltak a szüleim, amikor azt mondták, vigyázzak magamra. Annyit tettem, hogy az egyik lábammal ráléptem a jégre, aztán vissza is húztam, így megvolt az a "befagyott tavon állok" - érzés, aztán mondtam a többieknek, hogy ők se menjenek rá a jégre ha még élni akarnak. Nem is ment rá senki, inkább azzal szórakoztunk, hogy a lapos kavicsokat ki tudja messzebb csúsztatni a jégen (a partról) :) Talán meglehet, hogy engem a szüleim azért mertek elengedni már 15-16 évesen is szilveszterezni, mert tisztában voltak vele, hogy képesek voltak úgy nevelni, hogy ne csináljak hülyeségeket.


Azzal persze tisztában vagyok, hogy baleset épp úgy történhet mások hibájából is, de sok szülő a saját gyerekében sem bízik meg eléggé, ami azért valahol a szülő nevelését minősíti.

Mellesleg nekem is van már gyerekem, néha nekem is eszembe jut, hogy mi minden történhet vele, ha nem vagyok a közelében, de épp ezért igyekszem úgy nevelni, hogy legalább a saját hibájából ne történhessen baja.

2010. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem elengedtek szilveszterkor. Élveztem, mert akkor 5-re kellett hazaérnem, máskor meg 1-2-re :) 18 éves koromtól pedig sosem szabták meg mikorra jöjjek,nem is okoztam csalódást. Apa néha most is megkérdezi mikor jövök, vagy tévedésből néha én is megkérdezem, hogy mikorra jöjjek, pedig 21 vagyok :D
2010. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően gáz - de ha arról van szó, hogy a 18 éves srác drogozott, vagy annyit ivott, hogy életveszélybe sodorta magát, illetve ha a 16 éves lány (vagy fiú) minden hétvégén mással lefeküdt koton nélkül, talán még érthető is a szülő tiltása. De ha a gyerek korábban semmi okot nem adott a bizalmatlanságra, akkor gáz, álljon a gyerek a sarkára, főleg a 18 éves, vagy idősebb. Mi lesz, ha elmegy? Be van szarva a kiabálástól, vagy a két pofontól, amit hazamenetelkor kap? De ott volt a buliban,nem éri meg? (FIGYELEM! NEM 14 év körüli, felelőtlen csitriknek és kisp.csöknek írom ezt, hanem 18+, felnőtt embereknek, akiket bezárva akarnak tartani!!!!) Meg csak nem ölik.
2010. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ez gáz akkor mit szólsz ahhoz hogy a 10 éves hugomat elengedte egy hétre anyám a barátnőjéhez, engem meg(16 voltam akkor) 10 perce engedett át,pedig pár házzal arébb laknak.
2010. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!