Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagom stresszes életmódj...

Családtagom stresszes életmódján hogy segíthetek/javíthatok?

Figyelt kérdés

Egyik családtagom állandóan stresszel, ennek következtében szinte mindenen felkapja a vizet, még azokon is amik nem is ellene irányulnak. Elegem van már belőle, unom hallgatni. Hazajön a munkából kapásból leszól mindenkit, elmegyünk valami társaság ott is ha már valaki vele kapcsolatban megszólala valamit egyből el kezdi osztani, teljesen értelmetlen és jogtalan módon.

Hogyan tudnék neki segíteni? Mit tegyek hogy jobban elviselje ezeket a dolgokat? Válaszotokat előre is köszönöm! Remélem jó helyen nyitottam kérdésem!


2011. jan. 22. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezen neki kell változtatni. Kéne neki pár nap pihenőnap, amikor ,,nem csinál semmit" Meg kell tanulnia lazítani, mert a tulzott stressz ölhet (újság, kutatás) Esetleg abban segíthetsz, hogy ha ismered a napirendjét, adhatsz neki tanácsokat, vagy a dolgait, segítesz megoldani. nem tudom melyik családtagod, így elsőre az Anyukád jut eszembe. Pl. segíts a házimunkában.
2011. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Házimunkában való segítés bizonyos napokon sikeres volt, de ha úgy jön haza, hogy munkahelyén idegilek kikészítették akkor általában az sem segít. Munkahelyén folyó dolgokat viszont sajnos nem tudom befolyásolni. Próbáltam utani rá, hogy próbáljon meg lenyugodni, de persze akkor is én lettem kiosztva, hogy mi jogon kéne neki nyugodtnak maradni?! Pedig ez a stresszs dolog egyre jobban kihat itt családon belül is, ezt szeretném elkerülni.
2011. jan. 22. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Ajándékozd meg. Ha engedik az anyagiak, valamikor hétvégére el kellene mennetek valahová. Egyszerűen mond meg neki, hogy nektek, nagyon rossz így látni őt, ettől nektek is rossz kedvetek lesz. Muszáj megmondanod, ha veszekedni kezd veled, hát vesszetek össze, az meg már nem a te hibád.
2011. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!