Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem bírom tovább...

Mit tegyek? Nem bírom tovább ebben a kapcsolatban? Hosszú lesz, de kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
29 éves lány vagyok. A problémám, hogy van egy 8 éves kapcsolatom,ami úgy kezdődött, hogy azért kezdtem vele el, mert elegem lett ,hogy mindig én sírtam a férfiak miatt és így gondoltam most olyan valakivel leszek együtt, aki jobban szeret engem, mint én, aki miatt nem kell sírnom. Az első 3-4 év jó volt, szinte semmi probléma, még főiskolára jártam, néha diákmunkákat vállaltam, elvoltunk, szépen lassan beleszerettem. Viszont 2 éve az ő vállalkozásában dolgozom, szinte 100 %-ban tőle függök, és körülbelül fél éve a munkahelyünkön egész nap együtt vagyunk, csak ketten, együtt is élünk, tehát az egész napot együtt töltjük. A problémám, hogy már nem bírom elviselni, már szinte az is idegesít, ha megszólal, közben pedig szeretem. Már többször próbáltunk szakítani, a sok probléma miatt (unalom, még együtt lakunk a szüleimmel, veszekedések stb.) de nem ment, mert szeretjük egymást, viszont nem is tudunk többé így együtt lenni, legalábbis én. Nem tudom mi a problémám, néha úgy érzem, elutaznék valahova távolra, a barátom nélkül, új életet kezdeni, másfelől viszont szeretem őt. Alapvetően rendes ember, de mostanában elhanyagol, szólok hozzá és néha meg sem hallja, amit mondok, elhanyagoltnak érzem magam. Lehet, hogy ő is unatkozik vagy megunt engem? Lehet, hogy érdekesebb voltam, amíg nem függtem tőle, főiskolára jártam, dolgoztam, nagyon sokat buliztam, sok barátom volt. Mára pedig nincs munkám, csak az amit ő ad nekem, befejeztem a főiskolát, de nem találtam munkát, az összes barátomat elveszítettem, mert minden időmet a barátommal töltöttem. Mivel az ő vállalkozásában dolgozom, így nem tudok változtatni, de ezt a helyzetet sem tudom elviselni, beleőrülök. Félek, hogy nem találok más munkát. Az összes barátságomat is feladtam miatta, tehát szinte ő és a családom van nekem. Nem tudok mással programot sem csinálni, hogy kicsit kikapcsolódjak nélküle. Teljesen feladtam a függetlenségemet, megpróbálnék végre a saját lábamra állni, új ismeretség, új munkahely, de olyan reménytelen a helyzetem. (közgazdász végzettség, nulla tapasztalat, lakhely egy kis falu, távol a nagyvárosoktól, jogsi, pénz nélkül.)Más is kerül ilyen helyzetben a kapcsolatai során, hogy régóta együtt van a másikkal és már unatkozik, már sokszor nem tudja elviselni a partnerét, de mégis szereti? Ez másoknál is természetes? Majd megoldódik ez is vagy csak nálunk vannak ilyen problémák? Megoldjuk őket, vagy inkább szakítsunk? Nem tőletek várom, hogy megoldjátok a problémám, csak tanácsot szeretnék és tudni, hogy más is van-e vajon ilyen vagy hasonló helyzetben?
2011. jan. 23. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A nap 24 órájából nem jó együtt lenni 24-et, még a legnagyobb szerelem idején sem. Így semmi magánélete nem lehet se neked, se neki. Én is dolgoztam a férjemmel együtt, válás lett a vége, de a barátnőmék is állandóan veszekednek. A munkahelyi gondokat nem tudják kizárni a magánéletükből. Én mégis csak azt javasolnám, próbálj meg más munkahely után nézni, ha meg akarod menteni ezt a kapcsolatot.
2011. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az utóbbi években jól kihasználtad a barátodat.Az elején lehet hogy szeretted meg minden,de ez átment érdekkapcsolatba és amit érzel az csak függés.Tőle függ az anyagi helyzeted.Neked jó érzés hogy biztonságot nyújt és csak emiatt a biztonság miatt érzed azt hogy szereted,ami valójában nem igaz.Ez az én véleményem.
2011. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy úgy tűnik kihasználom, de nem így van, egyszerűen nem érzem, hogy lenne más lehetőségem (munka terén), már régebben nagyon sokszor próbáltam munkát találni, de nem jött össze, biztosan bennem van a hiba. Nagy kedvem lenne más munkahelyen dolgozni, és nem az lenne az első gondolatom, hogy elhagyjam a párom. Tehát nem használom ki őt, kedves kommentelő.
2011. jan. 23. 13:06
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ismerős, nekem akkor esett le a tantusz, amikor a férjem megkérdezte, hogy "nem akarsz végre elmenni kávézni Jucival vagy mással? már nem tudlak hazavárni, mert mindig látlak".

Na akkor esett le, hogy hoppá, régebben sok külön programom volt, feltöltődve jöttem haza, meséltük egymásnak, hogy mi történt aznap, voltak sztorik.

Nem csökkent a szeretet, csak képtelenek voltunk már újat mutatni a másiknak, megújulni, mondhatni untuk egymás pofáját.

Akkor leültünk, megbeszéltük. Azóta jobban odafigyelünk azokra a hobbikra is, ami nem közös, mert a másik nem szereti. Néha elutazunk a másik nélkül (pl ő búvárkodni, ami engem nem köt le, így felesleges lenne kifizetni egy búvárutat nekem is) pár napra, csinálunk külön programokat. Így is sok időt töltünk együtt, de nem az összeset. Viszont az együtt töltött idő minőségi. Talán ez a kulcsa az egésznek.

Nem csaljuk meg egymást, nem azért töltünk külön időt. Vannak férfibarátaim, ő is haveri viszonyban van velük, de őt nem köti le annyira a személyiségük, mint engem. Néha leül ő is az én barátaimmal, én is az övéivel, de nincs gond abból, ha a másik nélkül megyünk el valahová. Egyetlen szabály, hogy előre szólunk, hol, mikor és kivel vagyunk. A bizalom meg megvan, így nem okoz különösebb gondot.


Nálad annyiból nehezebb a helyzet, hogy munka miatt nem tudsz annyira elszakadni. De a baráti kapcsolatokat próbált meg feléleszteni, vagy akár újakat keresni. A közeli városban csak van valami közösségi tevékenység, amibe bekapcsolódhatnál és érdekel. Tánc, kézművesség, vallási csoportok, felolvasóestek, környezetvédelem, művészetek, sport... keress valamit, ami leköt és ismerkedj ott hasonló érdeklődésű emberekkel! Már heti 1-2 óra külön program is csodákat tesz!

2011. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyire laksz távol nagyvárostól? Ha megoldható a bejárás (ez az ország azért nem olyan nagy!), akkor szerintem bátran keress állást városban. Jó végzettséged van, de nulla önbizalmad. Semmiképp nem egészséges, hogy ennyit együtt vagytok. Ha elsőre nem sikerül, ne add fel: keress hónapokig. Senkinek nem sikerül az első öt kiszemelt hirdetésből egyből állást találni. Keress fejvadász cégeket, add le az önéletrajzodat, hátha valahová pont kezdőt keresnek (miért ne, én egy bankban dolgozom, nálunk is időnként van szükség kezdőre).

Próbáld feléleszteni a baráti kapcsolataidat, vagy járj el (a közelebbi városba) tornázni, vagy bármilyen hobbit találj magadnak, és akkor majd könnyebben ismerkedsz.

Nem jó, hogy ilyen fiatalon ennyire be vagy savanyodva és a barátod árnyékában élsz. És (nem kívánom), de mi lenne, ha ő hagyna el? Nem építheted a saját életedet az övére.

2011. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el nem jó egy helyen dolgozni.Próbálj keresni valamit.Azután kiderül,hogy mekkora a kötődés.Vagy,megint "összejöttök",vagy ez lesz a pont az I-re és mindenki megy a másik irányba.
2011. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyszerű. keress más munkát. naponta add be az önéletrajzod 20 helyre.előbb utóbb sikerül találni. járj el párod nélkül is néha, régi barátokat felkeresheted, beülhetsz velük egy kávéra ,italra. legyen saját hobbid. járj el konditerembe, úszni, vagy bármit amit nem otthonról csinálsz.

ha ez sem segít akkor pedig szakítani kell.

2011. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor mi szerencsések vagyunk, mert nálunk nincsen összezördülés, pedig 16 éve együtt dolgozunk, 24 órából 23-at biztosan együtt vagyunk.Saját cégünk van, reggel együtt indulunk, este együtt jövünk el, a szabadidőnket együtt töltjük, még a barátok sem hiányoznak.Nyaralni hármasban járunk a fiunkkal, talán most már jön majd a barátnője is velünk, de nekünk az lenne a furcsa, ha nem lennénk ennyit együtt.


Ha neked terhes ez a helyzet, akkor változtassatok, legyenek külön programok, viszont az, hogy szinte idegesít ha megszólal, na az azért nem normális, ezt te is beláthatod.

2011. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!