Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Problémás vagyonmegosztás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Problémás vagyonmegosztás válással kapcsolatban. Jogi tanácsot kérek, tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szükségem lenne tanácsra, tapasztalatra. Én egyedülálló anyuka vagyok, két kiskorú gyermeket nevelek. a férjem lelépett egy nála 18 évvel fiatalabb lánnyal, mert szerelmes lett. 8 éve voltunk házasok. Előtte neki volt egy ingatlana, amire házassági szerződést íratott Anyósom. Ezt 3,9 M-ért vette. Én 400e-t vittem a házasságba. Abban laktunk 4 évet, közben megszületett a lányunk. Azt eladtuk 7,9 M-ért, helyett vettünk 8,5 M-ért (ami már akkor is 12 M-t ért, csak én áron alul tudtam megszerezni), ami csak az ő nevére került. Úgy terveztük, hogy ez jó befektetés lesz, max. 5 évet maradunk, majd veszünk egy kertes házat, ami meg az én nevemre kerül (kedvezőbb illeték, mert első lakás lett volna nekem). Itt lakunk 4 éve, ide született a fiunk. Az a kérdés, hogy mi a közös vagyon? A kettő közti különbség + értéknövelő befektetés (új nyílászárók, stb.) vagy a mostani eladási érték? Van még egy kocsi is, az is az ő nevén, de azt is közösen vettük (bár benne volt az előző kocsi összege is 300e, az újat 1,1M-ért vettük. Van még egy vitorlás is (természetesen az ő nevén), aminek a befektetett értéket vagy a mostani eladási árat néznek?

Azért írok ennyi kérdést, mert nem tudom, hogy mit kérhetek és nem mindegy, hogy mennyiből kell új fedelet kerítenem a fejünk fölé segítség nélkül?! Ő el szeretné adni a lakást, de azt hiszi, hogy mivel minden az ő nevén van, így minden őt illeti. Hogy a gyerekekkel mi lesz, az nem igazán foglalkoztatja! Most azt hiszi, hogy élheti a "fiatal, független szerelmesek" életét a nála 18 évvel fiatalabb csitrivel!


Írjatok!


2009. dec. 8. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ingatlan a férjed különvagyona, ebből csak az értéknövelő beruházás összegének a felére tarthatsz igényt. Az autó, és a vitorlás közös szerzemény, ha a házasság alatt vettétek, akkor is, ha az ő nevén van. A mostani értékük számít. Ha bizonyítani tudod, (pl betétkönyv) hogy 400 e Ft-ot vittél a házasságba, akkor igényt tarthatsz rá készpénzben, természetesen az inflációval növelt értéken. Két gyermekre a gyerektartás a jövedelme 40%-a, ezt már most, a válóper lezajlása előtt is kérheted, ha egy fogadónapon bemész a területileg illetékes bíróságra.


-jogász-

2009. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt szertintem sokféle választ fogsz kapni, ilyet is-olyat is, kerres fel egy ügyvédet, mert az itt leírtakról ő tutibb felvilágosítást tud adni, mint mi,bocs az Offért
2009. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A testvérem is most válik,így egy kicsit képbe vagyok..A helyzet az,hogy mindent amit a házasságkötés után szereztetek közös vagyonnak számít(függetlenül attól kinek a nevén van.) De minden a férjedé ami a házassági szerződésben benne van... A testvéremnél is van egy házassági szerződés 30nm-es kis házról.Az elmúlt években ebből a kis házból csináltak 150nm-es nagy házat.Nekik is van autó ami a férje nevén van...Most az ügyvéd mondta,hogy ilyen esetben a kis házat felértékelik,amiből levonják az eredeti állapotban lévő 30nm-es kis ház akkori értéket(vagyis anno annak idején 3.1 millióért vette),ezt az összeget a férje kapja(mert házasság előtti vagyon), a többit meg felezik.A kocsinál meg hiába van a férje nevén közös vagyon...

Ha tudod igazolni,hogy te 400 ezret vittél a házasságba akkor(vagyis házasság előtt a te pénzed volt) akkor jár neked az összeg..A háznál meg annyi jár a férjednek ami a házassági szerződésben rögzítve van.A többi felesbe fog menni.De Egy jó ügyvéd tud segíteni..

2009. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Természetesen senkit se érdekel, hogy mi kinek a nevén van. Itt az a kérdés, hogy házasság alatt (vagyonközösségben) szereztétek-e, vagy sem.

Így anyósnak házassági szerződést is felesleges volt íratnia a lakás kedvéért, hiszen azt a férjed úgyis a házasság előtt szerezte, szerződés nélkül sincs rajta vita.

Így közös a ház, az autó, a vitorlás, minden.

Természetesen le kell vonni belőle a férj házasság előtti vagyonát, (azaz az eredeti autó és az eredeti lakás), ezeket persze azon az áron, amin eladtátok őket anno (7,9 millió és 300.000) és a te házasság előtti vagyonodat (400.000). Ha a 7,9 millió azért lett annyi, mert a te vagyonodból feltuningoltátok a lakást, akkor azt is figyelembe kell venni.

Adjátok el a lakást, az a legjobb, mert akkor van egy fix érték, amit figyelembe kell venni az osztozáskor, nem bemondásra kifizet téged valamennyivel, hogy na, ennyi jár neked, ennyi lenne a fele, sőt abból levontam az én külön pénzemet, nesze a maradék (pl. 200.000 Ft)...

2009. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tiéd a ház eladási árából a lakás értékének levonása után maradt összeg fele.

Az autó,vitorlás fele.

2009. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Menj a jogiforum.hu-ra mondjuk, itt vannak 12 éves felhasználók is, olyanok is, akik 15 éve hatálytalan törvényekről beszélnek, meg olyanok is, akiknek szimplán fogalma sincs az egészről, de hallott valamit a szomszédasszonytól egy ismerőséről, amihez már tízszer hozzátett minden előadó egy kicsit, és az alapján ír ide neked marhaságot. Van olyan is, aki tudja miről van szó, de te nem tudod épp melyik fenti típus írását olvasod.


Miután itt vannak olyanok is akik képesek a hatályos törvény szó szerinti idézetét lepontozni "én jobban tudom" felkiáltással, én itt jogi tanácsot semmiképpen nem kérnék, mert nincs értelme.

2009. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Mindenképpen megnézem a www.jogiforum.hu oldalt is!


Volt egy olyan hozzászólás, hogy nem számít az előző házassági szerződés, mert az házasság előtt íródott az előző lakásra, így a MOSTANI INGATLAN KÖZÖS VAGYONNAK MINŐSÜL. Ez igaz???!!

2009. dec. 8. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Ami már a házasság előtt is megvolt neki, az az ő különvagyona, akár van szerződés, akár nincs.

(első)

2009. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én itt ilyet nem olvastam!

Csak azt, hogy az eredetileg a házasságotok előtt a nevén, tulajdonában lévő lakás MINDENKÉPP az ő különvagyona lett volna (mivel a házasság előtt szerezte), azért kár volt, felesleges házassági szerződést írni. Mivel a mostani házatok közös szerzemény, így az közös tulajdon, de a férj különvagyona is benne van (a saját, eredeti lakásának az ára), így az a rész, összeg természetesen csak őt illeti, le kell vonni az árát és a maradék összeget felezitek.


Ezt írták le, ketten is, azt senki nem írta, hogy "a házasság előtti lakás le van ...., a mostani lakást felezni kell és kész".

2009. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!