Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehetséges, hogy egy...

Az lehetséges, hogy egy intézetben nevelkedett lány tizenévesen valahogy megtudja az eredeti szülei nevét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Igen, néha történik ilyen. Nem tudom, szerencsésnek mondható-e, vagy ellenkezőleg. Néha a szülő keresi a gyerekét, de gyerek is keresheti a szülőket. Csak a véletlen segíthet ilyenkor.
2011. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

A Gyámhivatalban az állami gondozottaknak 18 éves korukban megmondanak minden adatot, ha a gondozott szeretné tudni. Ezt jogszabály írja elő!

Ennek ellenére (magánvélemény) nem biztos, hogy szerencsés, ha megtudod(:

2011. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
húha :S
2011. jan. 23. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet. Miért kérded? :)
2011. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Intézetben nevelt gyermek:

- ideiglenesen elhelyezett

- átmeneti nevelésbe vett

- tartós nevelt gyermek lehet.

Ők és a szülők jogosultak a kapcsolattartásra az intézmény házirendje szerint, illetve gyámhivatal engedélyével pl iskolai szünetekben.

Tehát ők ismerik a családot, kivételt képez néhány tartós nevelésbe vett gyermek.


Akkor nem ismerheti a gyermek a szülőket, ha titkos örökbefogadás történt.


A kérdésre válaszolva: lehetséges.



egy gyermekvédelmis

2011. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves gyermekvédelmis válaszoló, titkosan fogadtak örökbe, de évtizedekig nem tudtam róla.

Mikor megtudtam, elmentem a Gyámhivatalba, ahol azonnal minden adatot megadtak (ekkor tudtam meg, hogy van 3 bátyám is).

Kérdeztem, ez hivatalos, hogy kiadják nekem az adatokat, azt mondták, igen, csak az én adataimat, illetve édesanyámék (Ők akik örökbefogadtak) adatait nem adhatják ki a vérszerinti világrahozónak (bocs, de nem tudom anyának nevezni, mert nem volt az a többiekkel sem.)

Ott tájékoztattak a jogaimról, mely szerint minden 18 évet betöltött állami gondozott és örökbefogadott megtudhatja a származására vonatkozó adatokat, de fordítva semmilyen körülmények között sem.

2011. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy intézetben dolgozom, erről a dolgoról rengeteget lehetne írni, millió rendelkezés szabályozza az adatokat és a kapcsolattartást.
2011. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ne tudhatnád meg de...nem tudjuk miért kerültél be?Élnek e a szüleid és ha igen van e családjuk?Szerintem ilyen esetben nagyon megbolygatná mindenki életét sok év után.lehet jobb ha nem tudod meg és te magad felépíted a saját életed.
2011. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!