Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az? Nekünk másfél...

Miért van az? Nekünk másfél évente költöznünk kell az albérletünkből, mert mindíg eladják a fejünk fölül. Rendesen fizetünk, nem is keveset, de nekünk, sose jön össze az építkezés.

Figyelt kérdés
Másnak, aki rosszabbul él mint mi, annak meg igen. Mit csinálunk rosszul?
2011. jan. 24. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az anyagiak miatt nem jön össze az építkezés.

Egy ilyen beruházás nem kis pénz, csak stabil anyagi helyzet engedi meg.Kevés az infó, így csak ennyit tudok írni.

2011. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez csak egy módon megy.

Mi a hitelt kizártuk, nem akartam még nagymama koromban is törleszteni.Minden fölösleges kiadást megszüntettünk, és ami kis pénz jött, azt mindig anyagra fordítottuk.Telket mondjuk potom áron kaptunk egy nagyon drága környéken, ebben szerencsénk volt, de innentől mindent ennek rendeltünk alá.Éjt nappallá téve dolgoztunk, én nem ijedtem meg a betonkeveréstől, a lapátolástól, ásástól, műszaki dolgoktól.

És sikerült, egy kertvárosi 4 szobás házat összehoznunk 2 év alatt, és még mi is fiatalok vagyunk.

Ehez, nagyon oda kell tenni mind a kettőtöknek magatokat, máshogy egyszerűen nem megy.

2011. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyik ok, ami miatt nem mertem még albérltebe költözni. Kegyetlen lehet ez a bizonytalanság. Nem elég fizetni a sok pénzt, folyton költözgetni... Őszinte részvétem! Bocs hogy nem tudok építő jellegű hozzászólást, csak együtt érezni tudok. Én saját lakásra gyűjtögetek, és addig szenvedek anyámnál, hogy addig se az albérletre költsem... :-(
2011. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Rendesen fizetünk, nem is keveset"

Itt van a kutya elásva. Na nem a rendesen fizetéssel :)

Szerintem az a megoldás, hogy az ember egy-két évre összehúzza magát. Mi most összefogtunk a tesómékkal és egy icipici lakásban lakunk négyen. Így aztán egy főre igazán kevés fizetnivaló jut.

Igaz, hogy kicsit kényelmetlen, de kibírható. És mivel keveset fizetünk, a többi mehet a lakásalapba.

A teljes lakás nincs 40 nm, a bérleti díja 70 ezer körül van rezsivel együtt (az állapota miatt). Ha ketten fizetnénk, elég drága lenne. Így viszont csak 35 körül kell kiadnunk rá havonta. A többi meg majd a sajátra meg :) Ha 200 körüli bevételünk van, akkor 100-120 ezret kényelmesen félre tudunk tenni.

2011. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!