Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, anyu leszbikus...

Azt hiszem, anyu leszbikus kapcsolatban van, de nem akarja bevallani. Mihez kezdjek? Teljesen összetörtem, tanácsokat kérek!

Figyelt kérdés
Megpróbálok részletes lenni, de rövid. 16 éves lány vagyok, az anyám és apám fiatalon házasodtak össze, anyunak 18 éves korában születtem meg. Már egy olyan 5 éve állandóak a veszekedések, mert apu keveset van otthon, mióta másik állása van, sokat kell külföldre mennie és ezt anyu nehezteli. Anyu restaurátor, ő is sokat dolgozik, de mégis van ideje ránk. Van egy 4 éves húgom is. Anyunak lett egy munkatársa nyáron, valami 30 éves nő. Mindig együtt voltak, és apu kérdezte is, hogy ki az új barátja, akivel ilyen sokat találkozik. Aztán anyám és apám egyre többet veszekedtek, főleg esténként, mikor találkoztak. Karácsonykor, mikor eljöttek a szüleim barátai, érdekes dolgot hallottam egyik este. Úgy volt, hogy már húgom aludt, apám a nappaliban volt a barátaival, anyu a konyhában a legjobb barátnőjével, én meg lementem, hogy igyak valamit, meg hogy ne legyek egyedül. Anyu barátnője halkan beszélt és azt kérdezte, hogy "és akkor akar még találkozni vagy most hónapokig nem beszéltek megint?", aztán anyu észrevette, hogy ott vagyok és tök feltűnően a szemével intett a barátnőnek, hogy ne mondja tovább. Utána anyu ilyen furán viselkedett velem, mintha el akarna mondani valamit. Aztán egyik este anyu telefonált, visszajött, apám meg ordibált vele, hogy miért kell minden percben telefonálgatni, meg ilyet szól, hogy "A kis barátnőddel csevegsz már megint? Nem gondolod, hogy ez kezd fura lenni?" anyu meg sírva fakadt és utána nem tudom mi volt, mert átmentem a barátomhoz. Egyre furább lett ez az egész, anyu mindig eltűnt órákra csak úgy és nem mondta meg, hogy hova megy. Aztán 2 hete feljött a szobámba és elkezdett arról beszélni, hogy ő szeret minket, meg mindig kiáll mellettünk és hogy én megutálnám-e ha kiderülne róla, hogy nem tökéletes. Mondtam, hogy nem, miért, mi van? Aztán semmi nem volt, mondta, hogy nincs konkrét dolog, de reméli, hogy ha lenne, kiállnék mellette én is. Én ezekből a jelekből egyre jobban azt szűröm,le, hogy amiatt a nő miatt vannak a veszekedések és tudom, hogy ez más esetben, jelek nélkül baromság lenne, de így nem az..nagyon félek. Nem merek rákérdezni, mert nincs elég bátorságom, de érzem, hogy valami van, nem vagyok már olyan kicsi. Mi lesz velünk, ha kiderül valami anyuról? Mit kell tennem akkor? És hova fog vezetni ez az egész? Előre is köszönöm annak, aki ezt elolvasta és megpróbál segíteni!
2011. jan. 25. 19:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem, anyu legjobb barátnője már legalább 15 éve a legjobb barátnője és nem ugyanaz, akiről azt hiszem, hogy kapcsolata van. Csak ő mondta azt a dolgot karácsonykor
2011. jan. 25. 19:56
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább arról van szó, hogy anyukád azt mondja, hogy ezzel a nővel beszél, meg vele találkozik, közben nem, és apukádnak is gyanús lett, ezért tette ezt a megjegyzést. Mert már átlátszó neki ez a "barátnőmmel telefonálok" szöveg. Én mindenesetre előbb gyanakodnék erre, mint arra, hogy leszbikus. Mivel szerintem ez a verzió reálisabb.
2011. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ez a leszbikusság dolog szerintem sem úgy van, ahogyan gondolod. Ezt általában nem ilyen idős korban veszik észre magukon az emberek, szóval ez a feltételezés szerintem nem okés.
2011. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy igazatok van. Igazából semmi sem okés már hónapok óta, csak a veszekedések vannak, meg a titkolózás. Csak azért ezt tartottam a legfurább dolognak, mert anyu sokat beszélt arról a nőről, hogy lelkitársra talált és apu ezt furcsállta, mert neki nem mond már ilyeneket, és akkor az állandó találkák..mert anyu sosem volt ilyen jóban senkivel, vagyis ilyen szoros viszonyban, hogy még veszekedések is legyenek emiatt.
2011. jan. 25. 20:09
 15/26 anonim ***** válasza:
Ha fordítva lenne,akk mindenki azt irná, h a Te életed, úgy csináld,ah Neked jó, most én mondom, az Ő élete, és csinálja úgy, h boldog legyen, Te meg a sajátodat alakitsd úgy, h az legyél. Ha Nővel is lenne,valszeg nem fogja szétcsevegni, h gondod legyen később belőle, de attól még ugyanúgy fog szeretni,mint eddig.
2011. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
De még nyáron láttam, hogy az a nő majdnem hazakísérte, mert éppen akkor mentem valahova és láttam őket. Szóval én nem tudom, hogy mással találkozgat-e, az lenne a legjobb, ha nem lenne senki 3., mert akkor nem tudom, mi lesz a szüleimmel. De ez a nő dolog..én nem szoktam kombinálni, elhihetitek, főleg nem a szüleimről, csak annyi a furcsaság az elmúlt hónapokban..és akaratlanul is erre gondolok folyton. Egyébként volt szeptemberben egy fiatal tanárom (már nem tanít), akiről kiderült, hogy leszbikus és mikor meséltem anyunak, akkor mondott valami olyasmit, hogy "nincs mit szégyellnie, legalább nem törődik az elvárásokkal". Szóval erről a dologról pozitívan gondolkodik
2011. jan. 25. 20:18
 17/26 anonim ***** válasza:
32%

"Nekem is az jön le ebből, hogy anyukádnak van valakije, akiről ez a nő tud, és falaz."

Erről lesz itt szó. Hamarosan anyukád bejelenti, hogy elválnak édesapáddal, és azt, hogy megismert valaki mást. Ilyenek a nők: Amíg az egyik férfit meg nem fogták biztosan, addig a másikat nem engedik el.

Csakhogy most itt vagy te is, és anyukádnak hatalmas bűntudata van. Érthető. Ha kiderülne anyámról, hogy csalja apámat, soha többé nem beszélnék vele többet, látni sem akarnám. Az árulásnál nincsen nagyobb bűn a szememben, pláne, ha a szülőmet árulják el!

2011. jan. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Most már biztos, hogy van valami:( Tegnap apu anyu telefonjáról akarta hívni a munkatársát, de anyu kapott egy sms-t a csajtól, hogy "Keress ürügyet és gyere." Ezen apám kiakadt és kiabált, hogy mire is kéne ürügyet keresnie, anyám meg mondta, hogy semmi köze hozzá és kb éjfélig ordibáltak. Én belehalok ebbe, anyu megcsalja apámat és ez 1000%
2011. jan. 28. 20:35
 19/26 anonim ***** válasza:
63%
Bár segíteni nem tudok, plusz nekem nincsenek együtt a szüleim, anyának is van legjobb barátnője, itt lakik két házzal arrébb, mégis folyamatosan telefonálnak, együtt mennek mindenhova, stb.. Ez nem azt jelenti, hogy a nőket szereti..
2011. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
31%

Hali!

Figyelj!



Én úgy veszem észre, hogy nálad MOST TELT BE A POHÁR!

Itt az ideje, hogy tiszta vizet önts a pohárba.

Üljetek le, és SZEMBESÍTSD szüleidet az érzéseiddel. Mondd meg nekik, amiket erről az egészről tudsz és hogy miket gondolsz, és beszéljétek át, mi ez az egész!?

LEGYEN AZ EGÉSZ CSALÁD JELEN (tehát apud is, a húgod azonban addig vidd át vmelyik barátnőjéhez, vagy a nagyihoz)!!! Akkor uis anyukád sem merne tovább kifogásokat keresni, mert apud itt neked is segíthet akár nyomást gyakorolni anyudra.



Hívd össze őket egy fix időpontra,... (intézd ezt úgy, hogy a húgod ennek az egésznek ne lehessen tanúja,) ...az ajtót zárd be, a szobakulcsot tedd zsebre, és vezesd le a tárgyalást. Szemléltetésül te7sz oda egy kancsó tiszta vizet 3 pohárral, és az egészet kezd7néd ezzel: Te ezt már idegekkel nem bírod tovább ezt az egész kialakult állapotot, és szeretnél végre tiszta vizet látni a poharadban.


ELEGED VAN EBBŐL A HELYZETBŐL, AZONNALI MEGOLDÁST AKARSZ, VAGY MIELŐBBIT!!! >:-O

MONDD EL A VÁGYAIDAT, milyen családi légkört szeretnél (ismét... esetleg!? :-o


Szeretnél mindent átbeszélni velük, méghozzá úgy, hogy mindenki nyugodtan, disztingváltan végighallgat mindenkit, amit mondani/kérdezni akar felírja addig egy papírra, hogy el ne felejtse,... és nem fog belevágni a másik szavába.

Elmondom neked őszintén, nálunk is ki szokott hasonló szitu alakulni, és sajna van úgy, hogy a családom többi tagja eléggé "nehézfejűen viselkedik", ilyenkor elég nehézkes dolgom van, hogy míg az egyik közbekotyog a másik beszédébe, addig a harmadik is elkezdi a magáét. És amikor rájuk szólok bezzeg van úgy, hogy nekik áll még feljebb, de én amikor csak egy láncszemre vagyok kíváncsi, akkor arra koncentrálok, és nem érdekel ki kit olt le, kinek mondja, és miért, addig játszok a "beakadt lemez-effektust", ameddig le nem állnak a káosszal, és tudjuk folytatni nyugodtan. Kemény csaták ezek, de a vitákat valahogy le kell vezetni, úgy, hogy azok ne alakuljanak át locsogó vitatkozásokká.



*****

Figyelmeztetlek ugyanakkor:

!!! MINÉL TOVÁBB VÁRSZ EZZEL, ANNÁL NEHEZEBB LESZ RÁVENNI ŐKET A VÁLTOZTATÁSRA, A HELYZET TISZTÁZÁSÁRA,... -- mert a régi sérelmekre jönnek még újabbak, még újabbak, amiket azonban le kell szedni ahhoz, hogy a sérelmek legalján visszakeressétek az alapokot, ergo -- ...ROSSZABB LESZ NEKED, ANNÁL HOSSZABB IDEIG SZENVEDSZ!!! EZT AKAROD? MINEK TOVÁBB VÁRNI???


Ha a szüleid nem akarnak belemenni ebbe a tisztázásba, akkor azt eljátszhatod pl. hogy addig nem állsz szóba velük, amíg meg nem beszélnek egy közös időpontot egy házassági tanácsadónál, és nem megy el MINDENKI ehhez a mindenki által elfogadott és jóváhagyott szaktanácsadóhoz, és nem tisztítjátok ki ezt az egészet. Esetleg, ha előzőleg megbeszéled egyik bnőddel, hogy egy ideig lak6nál-e náluk, akkor még el is költöz7sz nyomatékosításképpen.

Mert én ezt tenném, és utálom, ha nem lát6om át az egész helyzetet úgy, hogy én is értsem. Éppen ezért MINDENT MEG KELL TENNI A GORDIUSZI CSOMÓ KIBOGOZÁSÁÉRT, ÉS A CSALÁDI BÉKÉÉRT!!! HA ERRE NEM HAJLANDÓAK, AKKOR NE ÉRDEKELJEN A VÉLEMÉNYÜK, KÉRJ SEGÍTSÉGET AZ ISKOLÁBAN, (ofő, iskolapszichológus, diri) vagy fordulj a családvédelmisekhez, mert ez a játszma számodra már lelki terror, ami erősen befolyásol szinte egyre inkább MINDENBEN!

Le7, hogyha koleszba költöznél, valamelyest rendeződnek a problémák, persze ez nem 100%. De itt most rólad van szó, mert téged kell félteni, mert hamarosan idegösszeroppanást kapsz, ha tovább tűrsz, és nem hinném hogy te ebben az áldatlan állapotban képes lennél rendes tiniként boldogan folytatni életedet.


Sztem szembesítsd mindkettejüket, mertha négyszemközt beszélnél anyáddal, le7 tagadna mindent, és elintézné ezt néhány nyugtató mondattal... így viszont mindenki bizalmát a te célod érdekébe irányíthatod.


!!! MIHAMARABB NYISD MEG A CSAPOT, MERT KÜLÖNBEN HAMAROSAN SZÉTDURRAN A ZÁRSZELEP!!!


Majd számolj be, mi volt, és NE VÁRJ TOVÁBB! MINÉL KORÁBBAN VÉGE ENNEK, ANNÁL JOBB LESZ NEKED (és a húgodnak, de talán a szüleidnek is)!!! :-o


Üdv: EE

2011. jan. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!