Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem, anyu leszbikus...

Azt hiszem, anyu leszbikus kapcsolatban van, de nem akarja bevallani. Mihez kezdjek? Teljesen összetörtem, tanácsokat kérek!

Figyelt kérdés
Megpróbálok részletes lenni, de rövid. 16 éves lány vagyok, az anyám és apám fiatalon házasodtak össze, anyunak 18 éves korában születtem meg. Már egy olyan 5 éve állandóak a veszekedések, mert apu keveset van otthon, mióta másik állása van, sokat kell külföldre mennie és ezt anyu nehezteli. Anyu restaurátor, ő is sokat dolgozik, de mégis van ideje ránk. Van egy 4 éves húgom is. Anyunak lett egy munkatársa nyáron, valami 30 éves nő. Mindig együtt voltak, és apu kérdezte is, hogy ki az új barátja, akivel ilyen sokat találkozik. Aztán anyám és apám egyre többet veszekedtek, főleg esténként, mikor találkoztak. Karácsonykor, mikor eljöttek a szüleim barátai, érdekes dolgot hallottam egyik este. Úgy volt, hogy már húgom aludt, apám a nappaliban volt a barátaival, anyu a konyhában a legjobb barátnőjével, én meg lementem, hogy igyak valamit, meg hogy ne legyek egyedül. Anyu barátnője halkan beszélt és azt kérdezte, hogy "és akkor akar még találkozni vagy most hónapokig nem beszéltek megint?", aztán anyu észrevette, hogy ott vagyok és tök feltűnően a szemével intett a barátnőnek, hogy ne mondja tovább. Utána anyu ilyen furán viselkedett velem, mintha el akarna mondani valamit. Aztán egyik este anyu telefonált, visszajött, apám meg ordibált vele, hogy miért kell minden percben telefonálgatni, meg ilyet szól, hogy "A kis barátnőddel csevegsz már megint? Nem gondolod, hogy ez kezd fura lenni?" anyu meg sírva fakadt és utána nem tudom mi volt, mert átmentem a barátomhoz. Egyre furább lett ez az egész, anyu mindig eltűnt órákra csak úgy és nem mondta meg, hogy hova megy. Aztán 2 hete feljött a szobámba és elkezdett arról beszélni, hogy ő szeret minket, meg mindig kiáll mellettünk és hogy én megutálnám-e ha kiderülne róla, hogy nem tökéletes. Mondtam, hogy nem, miért, mi van? Aztán semmi nem volt, mondta, hogy nincs konkrét dolog, de reméli, hogy ha lenne, kiállnék mellette én is. Én ezekből a jelekből egyre jobban azt szűröm,le, hogy amiatt a nő miatt vannak a veszekedések és tudom, hogy ez más esetben, jelek nélkül baromság lenne, de így nem az..nagyon félek. Nem merek rákérdezni, mert nincs elég bátorságom, de érzem, hogy valami van, nem vagyok már olyan kicsi. Mi lesz velünk, ha kiderül valami anyuról? Mit kell tennem akkor? És hova fog vezetni ez az egész? Előre is köszönöm annak, aki ezt elolvasta és megpróbál segíteni!
2011. jan. 25. 19:34
1 2 3
 21/26 KÁELEF ***** válasza:

Megkérdezhetnéd apádad is hogy mi a véleménye erről az egészről, gondolom van neki.

Amiket írtál abból nekem az jön le hogy anyád egy nővel csalja az apádat. Pokoli lehet ez számodra, de nem hiszem hogy bármilyen formában is tudnád alakítani az eseményeket.

Beszélj apáddal, beszéljétek meg ketten, valamit sejtenie kell neki is.

2011. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg kívülállóként nézni a dolgot.

Elvégre már te is felnőtt vagy, 16 évesen már sokan szülnek.

Lehet önálló véleményed, rossz, vagy jó.

2011. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

nem biztos hogy nő az a személy akivel találkozik. lehet csak a barátnőjével beszélt telefonon (aki ott volt nállatok vagy egy másikkal).

az biztos hogy van egy férfi akivel találkozik.

2011. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az előző, aki azt írta, zárd be a családod egy szobába és szedd ki belőlük a dolgokat, nyilván olyan családban nőtt fel, ahol a szülők nem esnek egymás torkának és nem kevernek le néhány pofont a gyereknek, amiért a fejükre akar ülni. Nem tudhatod, hogyan reagálnálak az ő szülei.


Az azonban tuti, hogy beszélni kell velük. Legyél őszinte. Először anyádat vedd elő, mondd el neki, hogy tudsz a dologról, és elvárod, hogy mielőbb rendezze a helyzetet, amibe a családját belerángatta (valószínűleg válással..), mert nektek egyáltalán nem tesz jót ez a légkör. Apáddal is beszélhetsz, kérdezd meg, mi folyik itt valójában, mert te sem vagy hülye, és biztosítsd, hogy elfogadod, bármit is döntsenek, csak érjen végre véget ez az állapot. Sok szülő beleesik abba a hibába, hogy a házasság megromlása után is kötelességnek érzi, hogy együtt maradjon a gyerekek miatt. Te már elég idős vagy, de a húgod még kicsi.. valószínűleg azért nem léptek még, mert nem merik felrúgni a "biztos", "boldog" családi körülményeket. Akár nő, akár férfi van a háttérben, a válás után nyilván az lesz az új sláger a rokonságban, hogy XY-t felszarvazták, vagy YZ megcsalta a férjét egy nő miatt, és egyikük sem érzi szerintem kényelmesnek ezt a lehetőséget.. Inkább megpróbálják titkolni a helyzetet, mintha nem is lenne baj..

Azt, hogy ők egymás között hogy rendezik, bízd rájuk, de tegyék meg! Ha már tudják, hogy te is tisztában vagy az ügy részleteivel, biztos sürgetőbbnek fogják érezni a problémát..

2011. jan. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Elvégre már te is felnőtt vagy, 16 évesen már sokan szülnek. "


Ezen jót röhögtem. 16 éves még bőven GYEREK, és csak a kisebbség szül 18 éves kor alatt általában. Na mindegy. Szerintem is hívd őket össze, ha kell, zárd be őket, de tegyél valamit, elvégre ha a felnőtteknek nincs annyi eszük, hogy változtassanak és a ti érdekeiteket nézzék, akkor neked, gyereknek kell józanul cselekedned. Ne hagyd, hogy elcsesszék az életeteket.

2011. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
44%
Van valakije, ennyi. Az, hogy nő e vagy férfi, mindegy, nem rád tartozik. Felnőtt ember, joga van úgy élnie az életét, ahogy szeretné.
2011. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!