Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos az eskuvo, vagy igazabo...

Fontos az eskuvo, vagy igazabol nincs lenyege a papirnak?

Figyelt kérdés
eltudjatok kepzelni,hogy csak egyutt eltek a szerelmetekkel egy egesz eletet,de nem hazasodtok ossze?
2011. jan. 26. 17:52
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
51%
Szerintem nem annyira az jó ha van róla papír de igazából semmi más nagy jelentősége nincs!Elég ha szeretitek egymást!!
2011. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%

Abszolút! Engem teljesen hidegen hagy a papír.. Attól nem fogom se jobban, se rosszabbul érezni magam..

Ha nekem egyszer esküvőm lesz, akkor az csak a rokonok és barátok miatt egy összejövetel lehet (templomi esküvő nélkül), amit valahogyan megpróbálok emlékezetessé mindenki számára. Pl. szabadtéri ökörsütés egy várfal oldalában, miközben kobzosok húzzák a nótánkat:D

26N

2011. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%

Igen, el tudom képzelni. Engem is hidegen hagy az esküvő téma. (5 éve élek párkapcsolatban.)


26/N

2011. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

A papír nem számít, csak ami rá van írva. :D

Viszont sok jogi és esetleg vagyoni dolog is megváltozik a házasságkötés után.

Senki nem egy fecni miatt házasodik.

2011. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 napietus ***** válasza:
84%

volt hasonló kérdés, ott is ezt írtam: az olyan, mintha elvégeznéd a fősulit, és nem diplomáznál le. végül is minek, a tudás megvan, a diploma meg "csak egy papír", nem?


szerintem ugyanannyira "csak egy papír" mint a házassági anyakönyvi kivonat. nekem nem lenne "kerek" a történet, ha nem lennénk hivatalosan is egy család. az, hogy ezt ki hány emberrel szeretné együtt ünnepelni, megint más kérdés. aki pl. visszahúzódóbb, csendesebb típus, annak az esküvője is más, mint egy olyan típusnak, aki mindig szeret a középpontban lenni.


én magam 2 éve vagyok férjnél.


29/N

2011. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem valamilyen formában igenis fontos h összekössétek az életeteket, hivatalosan is meg templomban is.
2011. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 BlackSword ***** válasza:
88%
Nem... Mert ha valakit szeretek, akkor az legyen a feleségem, és látszódjon, hogy egy család vagyunk... Ergo nem párom van, hanem feleségem... Arról nem is beszélve, hogy a törvény esetén sem mindegy, nem mindegy, ha gyerek születik, és nem mindegy egyéb szempontokból sem... Együtt élni szerintem bárkivel, bármivel lehet... De összeházasodni... Az jóval több, mint egy papír...
2011. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Igen,ha igazán szereted vállalod papíron is.Megoldható

felhajtás nélkül is.

2011. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

számomra egyáltalán nincs lényege a papírnak.

sőt. zavarna, ha azt kéne mondanom, h férjnél vagyok.

egy gyűrűnek örülnék, de csak a szimbolikája miatt, aláírást nem kérek mellé :P


persze, örülök, hogy vannak még emberek, akiknek ez fontos, de mivel én úgy érzem, hogy semmire sincs garancia, így erre sem. visszás dolog érzelmekről papírokat aláírni...

2011. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%

Én is azért érveltem a "nem" mellett, mert úgy látom, sokaknak azért fontos a papír, hogy biztonságot nyújtson. Egyfajta megerősítés, hogy az embert nem hagyhatja ott a párja amikor csak akarja.. pedig szerintem ha valakit már csak ez tart vissza, akkor régen lőttek a házasságnak.

A jogi dolgokat meg lehet oldani esküvő nélkül is. Az én szemléletemben a papír csak egy kerítés.. ha az embert szereti a másik fél, akkor úgyis a kerten belül marad.

Ezzel nem elítélem a házasságot, de egyrészt én nem vágyom rá, másrészt annak nem látom értelmét, mikor valaki a fent említett ok miatt házasodik.

2011. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!