Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás után a régi...

Névváltoztatás után a régi születési nevem belekerül a lakcimkártyába?

Figyelt kérdés

Tudom előre is hogy férjezett név felvételekor belekerül, de én FIÚ vagyok, és az más eset!!!!!!

Szóval háziasszonyok és feleségek igen kérdését nem kérem!

Ez totál privát névváltoztatás!


2011. jan. 27. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nem kerül bele,csak az új neved a lakcímkártyába!Onnan tudom,hogy a férjem a minap válotztatta meg a nevét és nem írták be neki csak az újat!

2011. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Úgy érted, hogy nem a feleséged nevét veszed fel mondjuk kötőjellel? Mert ebben az esetben ugyanúgy, mint a nőknél, bekerülne a születési név rovatba az eredeti neved. Ha azonban a születési anyakönyvi kivonatodon is változtatják a nevedet, akkor már csak az újat kell bárhol feltüntetned.
2011. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm jár a pont nektek, végre 2 éertelmes igazmondó ember
2011. jan. 27. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ne haragudj, hogy érdeklődöm, de én is nevet szeretnék változtatni. A keresztnevedet változtattad meg? Simán beleegyeztetek? (A Belügym.) Úgy tudom, hogy meg kell indokolni, és nem tudom, hogy mennyire kötnek bele, vagy akadékoskodnak...Köszi a választ! L/26
2011. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
indoknak jó indokom volt, az egészet megváltoztatom, irok emailt a privátodra vagy irj te az enyémre
2011. jan. 27. 15:59
 6/8 A kérdező kommentje:
indoknak az is jó hogy nem jössz ki fateroddal nem akarod hordani a nevét stb vagy kitalálod h megrontott beleirod a kérelembe hiddel nem kötöszködnek mivel mindenki az áldozatot segiti...
2011. jan. 27. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nem kerül bele! Sőt, azzal utána nem is kell foglalkozni.

Kapsz egy születési anyakönyvi kivonatot az új névvel, és ennyi. Csak a névváltoztatási okiratot őrizd meg, ha valami van, akkor kérhetik.

Én 18évesen változtattam meg a keresztnevem. Amikor örököltem, a régi keresztnév volt benne, így bekérték az okiratot is.

De sehol nem lesz nyoma igazából!

2011. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ugyan kinek kéne a felesége neve második? jóég
2011. jan. 29. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!