Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás Katalinról...

Névváltoztatás Katalinról Katára. Ez nagyon macerás? Mit gondoltok szerintetek érdemes?

Figyelt kérdés

Katalin a születési nevem. Úgy hogy Katalin nagyon utálon. Mindig csak Kataként mutatkozom be de a hivatalos helyeken elkerülhetetlen hogy kiírjam. A Katalinokat mindig le Katizzák amit még jobban utálok.

Lehetséges úgy hogy csak a Személyi, jogsi. TAJ, adó kártya, bankkártyát, lakcímet változtatom meg? Mert végül is a hivatalos papírokon rajt van hogy NÉV: ami lenne XY Kata Születési név: XY Katalin akkor így a bizonyítványokat talán nem kell át íratnom.


Barátaim szerint tiszta felesleges pénz kidobás mert így is mindenki Katának hív.

Szerintetek?


Amúgy 21 éves vagyok.


2011. szept. 29. 21:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Akkor viszont most már hamarosan be fog nőni a fejed lágya is.
2011. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Sajna szerintem nem lehet Mo.-n, de én is szívesen megtenném.
2011. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

21:31 Ezt nem értem. MIt nem lehet? Mi van ?

Légyszi értelmes hozzászólásokat


Nagyon köszönöm.

2011. szept. 29. 21:33
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Annyira sok értelme nincsen szerintem. Ha nagyon szeretnéd, legyen, nincs vele gond, de jó sok pénzbe fog kerülni.

Anyukám Julianna, őt is Katázzák. Nem engedte a "kedves" apuka Katának elnevezni, de a válás után Katára lett átszoktatva. De ő nem változtatta meg.

2011. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet változtatni, de: nagyon drága az alap eljárás+minden okmányod újat kell csináltatni, mert úgy veszik, mintha elhagytad volna. Barátnőm Ivettről Yvette-re változtatta pár hónapja, és sok időbe is telt mellesleg. De ha neked nem tetszik, akkor ez csak a Te döntésed. Én a helyedben várnék még pár évet, mert elég fiatal vagy, lehet pár év múlva meggondolod magad. Ha a baráti kör pedig alapból így hív, tényleg felesleges. Ha esetleg dolgozol, vagy suli, ott is úgy fognak hívni, ahogy bemutatkozol: Kata.
2011. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszi. Sejtettem hogy nem lesz olcsó. Annyit olvastam már a netem hogy asszem 10000 ft valami alapdíj. De a többi papírért nem tudom hogy mennyit kell fizetni.
2011. szept. 29. 21:37
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi 21:36. Még arra is gondoltam ha férjhez megyek egy füst alatt át lehet az egészet iratni. Bár az nincs bent az 5 éves tervbe.
2011. szept. 29. 21:39
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

szia

névváltoztatási kérelemmel megváltoztathatod, sok pénzbe kerül, mert minden iratot le kell cseréltetni. Még a bizonyítványokat is.

Neked kell eldöntened, h megér neked 20-30 ezer forintot. Ha igen, inkább gyerekszületés (ami nem biztos, h most aktuális, de köze van hozzá) előtt tedd meg, mert ha utána változtatod meg a neved, a gyerek okmányait is cserélni kell.

2011. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a Katákat ugyanúgy Katizzák mint a Katalinokat, és számomra érthetetlen miért érdekes az neked, hogy hivatalos helyen mit írsz a rublikába.


A Kata a Katalin egyik becézett formája, így kevés feleslegesebb dolgot tudok elképzelni, mint ezt a névváltoztatást.


Amit leírtál az szerintem kivitelezhetetlen. Ha X-nek hívnak akkor X-nek hívnak, nem Y-nak, akármilyen rublika is van "rajt".

2011. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan drága. 10ezer+3000 a személyi+lakcímkártya. a többi iratot elfogadják a régi formájában is.
2011. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!