Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal tudja elpereln...

Milyen indokkal tudja elperelni a picit, tőlem? Én elkezdeném a gyermekelhelyezést, de nem tudom hogy hogyan és miként kell intézkednem. Köszönettel D. Rita

Figyelt kérdés
2008. február 22-én összejöttem egy nálam 10 évvel fiatalabb fiúval, felrúgtam miatta egy 5 éves kapcsolatot, de nagyon boldogok voltunk. Én főállásban üzletvezető vagyok egy élelmiszer boltban, vendéglátó vállalkozást csinálok és játékvezető is vagyok. Egy év múlva teherbe estem és megbeszéltük, hogy elvetetjük. Ő a kórházból hívott ki, hogy " nem tudja, hogy hogy fog alakulni, de kell neki a bébi". Én boldogan jöttem ki a kórházból és megtartottuk a gyerkőcöt. Én tovább folytattam a sokoldalú munkát, terhesen. Megszületett a gyermekünk 2009. szeptemberében és még ez év novemberében átköltöztünk hozzájuk azzal az indokkal, hogy igaz a főállású munkámnál gyeden voltam viszont a vállalkozást csinálnom kellett tovább. Az ő szülei sokat segitettek is ebben, viszont mi 2010. júliusában szétmentünk olyan indokkal a fiatalember révén, hogy ő még "élni akar". Mi elköltöztünk haza az én "hiteles" saját lakásomba a két gyerkőcömmel. És innen elkezdődtek a problémák. Ő azt szeretné a mai napig hogy három napot nála legyen a gyermek három napot pedig nálam. Én ebbe nem megyek bele és elkezdett fenyegetőzni a bírósággal, hogy elveszi tőlem a kisebbik gyerkőcöt ( mert csak az az övé ). Igaz az anyagi helyzetem nem a legfényesebb, de tavaly ( 2010. telétől ) tudtam csak visszamenni dolgozni. Két és fél évig amíg együtt voltunk addig én tartottam el őt is. Nem felhánytorgatás, de mégis. Még ilyen helyzetben nem voltam, de félek, hogy elveszítem a kisebbik gyermekemet, hogy elpereli. Nem nagyon engedem ottaludni és hogy elvigye a gyerkőcöt. Én bölcsödébe járatom a kicsit, mert muszály. Ő pedig csak vádaskodik a szüleivel együtt az anyagi helyzetem miatt.
2011. jan. 28. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem fogják elperelni a kicsit, hacsak nem vagy alkoholista, vagy nem bizonyítható, hogy a gyerekeid folyamatosan bántalmazod, esetleg orvos bizonyítja, hogy beszámíthatatlan vagy. Attól még, h nem fényes az anyagi helyzeted, ha tudod biztosítani a gyerekeknek a megfelelő körülményeket (iskola, tiszta ruha, rendszeres étkezés), nem fognak kötekedni, általában az anyának szokták ítélni a gyerekeket.

Külön melletted szól, hogy nem voltatok házasok, és ő lépett ki a kapcsolatból, mondván élni akar, ezt a mondatot a bíróságon bemondva tuti ellene fordítják.

Az anyagi helyzet mellett JÁR neked az apa tartásdíja... Csak nyugodtan fenyegetőzz te is ezzel, ezt is 100%, hogy megítélik neked.

Mindezt egybevéve biztos, hogy nincs mitől félned.


DE: a láthatást nem tilthatod meg... A bíróság heti x órát, vagy napot megítél az apának is (hacsak nem körözött bűnöző vagy pedofil), és habár a 3 napot nem hiszem, hogy megkap, márcsak a gyerkőc(ök) miatt is jobb lenne valamilyen alkut kötni, mert őket viseli meg a legjobban...

2011. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket csak nagyon nagy indokkal itéli az apának a biróság.Hogy nem vagy jómodu,nincsenek bankszámláid,a megkeresett bevételedből éldegéltek ez nem indok arra,hogy a gyereket neki itéljék.Ezt hidd el,ez igy van.Ha te a gyerekeidet ellátod,rendszeresen járnak mondjuk ovódába iskolába, rendezettek, tőled SENKI nem fogja elvenni.Ez miatt kár aggódni.
2011. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a gyermektartás dij iránti keresetet MOST már be is adhatod.A láthatás minden második hétvégén X nap,ez a birótol függ,meg a körülményektől.
2011. jan. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morcika83 ***** válasza:
100%

A láthatás amit a legtöbb esetben megítélnek: minden második 7vége és a szünetek fele.


De elperelni tényleg nagyon nehéz az anyától a gyereket!!!(néha sajnos)

2011. jan. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy 3 éves kor alatt még nem viheti el magával.Csak ha Te is mész.
2011. jan. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudja elperelni. Bocsanat ezert, de nem tudom megallni szo nelkul, hogy milyen felelotlensegeket halmoztal fel (10 evvel fiatalabb fiu, hosszas eltartasa, gyerekek felelotlen vallalasa, mas kapcsolat felrugasa). Azert mondom, hogy ez azert nem teljes mertekben a fiu hibaja es meg mindig jobb, hogy akarja latni a gyereket, mintha nem akarna...ha jol ertem heti 3 napra akarja, nem pedig elvenni toled.
2011. jan. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem heti három napra akarja, hanem hogy 3-om napot nálam, 3at pedig nála. Igen felelőtlen voltam, de ha tudom, hogy elesek akkor leülök
2011. jan. 28. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!