Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt élettársam adta be a...

Volt élettársam adta be a gyermekelhelyezést,18 hónapos a kislány. A Bíróságnak megírta, hogy nem vagyok beszámítható, voltam orvosnál, aki azt mondta, semmi bajom. Papír is van róla. Figyelembe veszik ezt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos. Vagy egy független szakértőt kirendelnek. Jaj, sosem érettem miért kell ide eljutni??

:(((

2011. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Figyelembe veszik a papírt, hogy okés vagy. Ritkán helyezik el a férfinál a gyereket, főleg olyankor csak, ha az anya iszik, drogozik,kurvul (de ezeket is bizonyítani kell) bűncselekményt követ el, vagy nem beszámítható.Ne aggódj, szerintem esélye sincs a pasinak.
2011. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy figyelembe veszik. Ha nem vennék, akkor mindenféle mocskolódásra elvennének gyerekeket emberekről. Ha neki van arról papírja, hogy te nem vagy beszámítható (amit nem hiszek), neked meg arról van, hogy de igenis az vagy, akkor meg megvizsgálnak megint egy másik (független) szakértővel.
2011. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen! ahogy az előttem válaszoló írta, össze-vissza mocskolódni nem lehet, bizonyítani kell.


3 éves kor alatt a bíróság csak nagyon ritka esetben ítéli az apának (utána se olyan könnyen)

2011. ápr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ez a téma érdemben szóba kerül a bíróságon, akkor a bíró el fog rendelni adott esetben egy elmeszakértői vizsgálatot, és az ő szakvéleményét fogja figyelembe venni. Te is vihetsz papírt, azt viszont nem fogadják el döntő érvényűnek. Mint ahogy a párod állítását sem. Egyébként hogy érti azt, hogy nem vagy beszámítható? Pszichés problémák, vagy azt állítja, hogy komplett elmebeteg vagy?
2011. ápr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Az lényegtelen, hogy ki adta be a gyerekelhelyezési kérelmet, az elbirálásban nem játszik szerepet.

2. Azt, hogy valakinek olyan baja van, ami miatt nem tudja a gyereket ellátni, orvosilag igazolni kell - és ehhez nem elég, ha a másik fél megemliti, meg az sem, ha egy (ismerös) orvos ad igazolást. Ha komolyan felmerül ez a lehetöség, akkor igazságügyi orvos vizsgálja ki az illetöt.

3. Ha kiderül, hogy ez csak rosszindulatú próbálkozás volt, az mindenképpen rossz pont annak, aki igy próbálja a másikat lejáratni.

4. Ha - mint ahogy a legtöbben feltételezik - te vagy az anya, akkor gyakorlatilag nincs esély arra, hogy a gyereket ne nálad helyezzék el.

2011. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok az anya. A volt élettársam azt írta a bírósági papírba, hogy pszichológiai kezelésben is részesültem, nem vagyok szavahihető, labilis idegállapotú, nem lehet rám számítani. Én voltam pszichiátrián, ott leírtak mindent, és semmi problémát nem találtak.
2011. ápr. 17. 09:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugalom amit a férjed irt annak nincs jelentősége, a bíroság kirendel egy dokit aki téged meg öt is megvizsgál.
2011. ápr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!