Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leendő anyósommal és apósommal...

Leendő anyósommal és apósommal nem tudunk kijönni sehogysem. Már nem járok oda, de ez sem lesz megoldás. A párom soha nem állna az én oldalamra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom anyjával nem tudjuk egymást elviselni... Ez elég finom kifejezés volt. A párommal nem vagyunk még házasok, de régóta együtt vagyunk és együtt is lakunk. Ez idő alatt sokszor került már sor összetűzésekre a két öreggel, és mostanában elegem lett belőle, hogy a párom sosem kel a védelmemre. A legutóbbi esetnél is kifejezte felháborodását, (nekem) hogy: " majd megkérdem már tőle, mi a ...-t kell veled ordibálni, főleg mások előtt?!" Még örültem is, aztán másnap mikor hazajött, kérdeztem beszéltetek? Mmm, nem... És ez rendszeres. És k.rvára elegem van a szüleiből. Folyton a feszültség van. És az, hogy nem véd meg soha?! Nem áll egyikünk pártjára sem, de mindig mérges RÁM, hogy "nem tudunk megülni egymástól".
2011. jan. 28. 10:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hát erre is tudnék egy példát a saját családomból. Apukámék hárman voltak testvérek, egy húga és egy bátyja volt. Mindig a két testvér volt az igazi kedvenc, a bátyát taníttatták, a húgának otthon adtak meg mindent, bár azt hiszem az ő házasságának megromlásához is anyai segítség kellett.

Apukám a technikum elvégzése után távol került az otthontól, mégis a fizetése nagy részét hazaküldte, míg ő maga kopott ruhákban, hideg szolgálati szobában lakott egy épphogy kikezelt tbc után. Anyját ez nem hatotta meg, elfogadott minden általa küldött pénzt. Mikor anyámmal megházasodott, ez szintén nem tetszést váltott ki apám anyjából és az ő házasságukat is megkeserítette. Mivel apámnak már a saját családjára is kellett a pénz, már nem kaptak anyuciék a hugival annyi segítséget, bár még így is sokáig küldte rendszeresen apám nekik is a pénzt és egyéb élelmiszert, pedig nem dúskáltak ők sem még a kajában sem.

Tehát ez is lehet egy ok, amiért az egyébként mostohább gyerek - akitől viszont addig segítséget kaptak - egyszer csak megszűnik tejelni.

2011. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mindig ezt kapom: hagyjál már a hülyeséggel... Mindegy, hagyjuk.... De értsd meg hogy nem érdekel.... Ennyit tud. Segítsetek, mert megőrülök!!!Készülj fel ha lezs pici és vinni kell orvoshoz akkor is így fog reagálni,én nem várenám meg azt...!!!!
2011. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
A szüleitől külön lakunk. Ezért költöztünk el, mert folyton veszekedtünk. Az anyja miatt. És egy hajnalba, amikor én még 3 órakor kint bőgtem a tornácon, bementem, felkeltettem, mondtam neki, hogy ha holnap nem megyünk lakást nézni, összeszedem a motyómat, és leléptem. És másnap reggel ő keltett, hogy menjünk albérletet nézni. Tehát ő is tisztában van vele, hogy az anyja elviselhetetlen, csak nem meri kimondani. Ha nem így lenne, nem költöztünk volna. Ismerem már annyira.
2011. jan. 28. 12:47
 24/25 anonim ***** válasza:

Hát ha nem áll melléd, akkor bizony fájó szívvel, de el kell engedned.


Nem kívánhatod, hogy őrlődjön a szülei és közötted. Előbb-utóbb elválnátok. S akkor egyedül maradnál esetleg egy-két gyerekkel. (nem olvastam végig így feltételezem, hogy nő vagy)


Ha mégis magad mellé csalnád, akkor viszont egy idő után te lennél a gonosz, hogy a szülei ellen fordítottad, ott megint jön a vádaskodás stb.


Jól ebből nem lehet kijönni, pont mivel a párod vagy nem foglal állást, vagy ami rosszabb a pártodat sem amennyiben igazad van.

2011. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam, aki a saját példáját leírta. Ha már külön laktok, akkor csak azt teheted, ami én. Neked nem kell hozzájuk járnod, a találkozásokat a minimumra csökkentsd. A párodtól ne várd el ugyan ezt, akár milyenek is tisztelje, szeresse őket, mégis csak a szülei, az sem vetne rá jó fényt, ha teljesen ellenük fordulna. Az már jó pont rá nézve, hogy belátta, mielőbb külön kell költöznötök a békesség kedvéért. Meg lehet érteni, neki sincs könnyű dolga, hogy az általa szeretett családtagok között kell őrlődnie. Finoman megmondhatná ugyan nekik is a véleményét, talán meg is mondja, de én azt hiszem, nem érne el vele sokat.

Tehát Te kerüld az öregekkel való találkozást, párod csak látogassa őket, viszont otthon kerüld a velük kapcsolatos témákat, különösen pedig Neked nem kellene ezt erőltetni.

Csak úgy tudod az ezzel kapcsolatos feszültségeket csökkenteni, ha úgy állsz hozzájuk, minta nem is lennének.

2011. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!