Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osztanátok be havi...

Hogy osztanátok be havi 50ezret vásárlásra? Hol vásároltok?

Figyelt kérdés

Eddig nem sikerült pedig minden hónapban egyre kevesebbet költünk, és csak az olcsót az akciósat vesszük.Mindig kölcsön kérek a hó végén anyutól.

Van egy 4 hónapos babánk is, aki sajnos tápszeres és az nagyon drága azon nem tudok spórolni.


2011. jan. 28. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%

Az az igazság,hogy nekem nincs annyi bevásárlásra:xD

És van egy 5 és egy 12 éves lányom.....

2011. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

mi is így vagyunk vele,hó végére elfogy a pénz.

amikor bemész a boltba kérdezd meg magadtól,h erre biztosan szükségem van?Pl csokinál,chipsnél,üditőnél.

2011. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg érdemes tápszerváltáson elgondolkozni és/vagy kiíratni dokival vényre.. Babavíz helyett jó a forralt csapvíz, és a tisztálkodószerekből (mosdókenőcs, popsikrém) is a legjobb a gyógyszertári. Az élelmiszereknél mást már nem tehetsz, mint hogy figyeled az akciókat, és figyelj arra, hogy mindig csak annyit vegyél, ami el is fogy.
2011. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha doki írja fel a tápszert, akkor 3300 körül van egy másfél heti adag.

Mi is 45-50 ezerből étkezünk egy hónapban.

Nem könnyű, de megoldható.

2011. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

4 hós babának csak a tápszer kell (mienk is tápszeres és az tényleg drága). neki nem kell hogy mást vegyél. mosd a pelenkát, max egy kisebb csomaggal vegyél, ha uton vagy vele.

minden héten írd mi fogy el mi az ami mindenképpen kell. minden héten 1x menj el vásárolni, akkor vegyél elegendö tejet, húst, felvágottat így hétköznap nem kell max 3 naponta egy kiló kenyér. mindig azt vedd meg ami fel van írva a listádra. ha valamit meglátsz a boltban és megvennéd akkor tedd vissza, és ha tényleg akarod akkor hét közben írd fel a listádra, pl egy szelet csokit is.

Szerintem 50 ezernek simán elégnek kell lennie. én németországban lakom és kb heti 40 €-t költünk vásárlásra, és elég nagy lábon élünk, sokszor vásárolunk olyan finom üzletekben ahol márkás külföldi élelmiszerek vannak.

2011. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Mi hetente egyzer megyünk Tesco-ba (férjemnek kedvezménye van, de enélkül is oda mennénk, vagy Auchan). Ez jobb mintha sokszor mész mert minden vásárlásnál meglátsz valamit úgyis amit nem terveztél be és sok kicsi sokra megy..


Szóval ,minden heti bevásárlás előtt eldöntjük mit eszünk a héten, mi kell hozzá. Felírom egy papírra, és körbenézek kell-e egyéb dolog (zsepi, ilyesmi). Kész listával megyek és ahhoz ragaszkodunk, mert ha sorról sorra mennénk és minden polcot szemügyre vennénk akkor tuti olyan is bekerülni a kosárba ami nem szükséges csak épp meglátom és "jaj de ennék...."


Az előre eltervezett kajáink általában főzelékek, mert olcsók és 3 napig is lehet enni, pörkölt (csak ha van szép husi akciósan), tésztafélék.


És valóban, ha megennék egy csoki, mérlegelek hogy tényleg megvegyem-e, mert kb 3 percig fog örömet okozni amíg betolom a számba, utána csak sopánkodok hogy a fenébe erre is költöttem....

2011. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 ezerből vond ki a baba tápszerét, a többit meg oszd el harminccal, és csak annyit költs el naponta a boltban. Mi is így csináljuk, nálunk 30 ezer jön ki két felnőtt emberre, ez ezer forint naponta, reggeli, ebéd, vacsora, ennyit kell beosztanunk, mert nincs több.
2011. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

Mi kb. ennyit tudunk beosztani, négyen vagyunk, két felnőtt, két gyerek.

A kaján lehet sokat spórolni, természetesen itthon főzök.

Hó elején veszünk lisztet, krumplit, olajat, cukrot, babot, lencsét, sárgaborsót, szóját, száraztésztát, pár paradicsom- és húskonzervet, nagy mennyiségben.

Így a főzéshez már csak valami apróságot kell venni, meg tejet, kenyeret, időnként egy-egy doboz tojást. (Ha akciós, akkor betankolok, most a Li...lben csak 20 ft.)

Igyekszem változatosan elkészíteni "ugyanazt": paprikás krumpli, sült krumpli, tócsni, krumplileves, burgonyáspogácsa. Lencseleves zöldséggel, krémlevesnek, főzeléknek, lencsefasírt, stb.

Lisztből természtesen azt csinálok, amit csak szeretnék, péksüteményt, fánkot, galuskát, nudlit, stb, stb.

Így laktató, kiadós, és olcsó ételeket lehet készíteni.


Pelenkából a legolcsóbb sajátmárkás is jó szokott lenni, amíg a pici tápszert eszik, addig neki legalább nem kell főzni, egyszer egy hónapban megveszed, és nem kell idegeskedni, ő már nem lesz éhes. :D


Felesleges dolgokról le kell mondani, és ott csökkenteni a kiadásokat, ahol lehet: nincs tv-előfizetés, csak net, vízzel, villannyal spórolni, lakásbiztosítást olcsóbbra cserélni, és több marad a zsebben.


Vásárolni aukciós oldalakon szoktam, ha valaki kitartó, rengeteg 1 ft-os aukciót le tud ütni, előre is sok ruhát vásároltam.

Amit az enyéim kinőttek, vagy már nem kell (pl. hintaló), azt teszem fel, és adom el én is. Ha nem is jön be sok, de többet ér, mint raktározni. (Több gyereket nem tervezünk, így már nem teszem el.)

Sajnos, muszáj belerázódnod, mert ahogy a gyerek nő, úgy csökkenek a bevételek, egyre kevesebbet fogsz kapni.

2011. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi a helyi piacon vásárolunk termelőktől, ez a legolcsóbb. A nagyáruházakban csak azt vesszük ami akciós és olcsó.


Nem eszünk húst, tojást, tejterméket is csak 1-2x egy hónapban, ezzel is sok ezret megspórolunk.


A tisztító szereket és pipere cuccokat a DM saját márkás termékei vesszük.


Olyan ételeket érdemes főzni ami olcsó alapanyagokra épülnek mint:

- krumpli

- hüvelyesek

- tészta

- gyökér zöldségek

- káposzta


így relatíve sokat lehet spórolni és változatosan is lehet étkezni és jut olyan luxus dolgokra is mint gyümölcs, teljes őrlésű kenyér, ritkán tejtermék...

2011. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem havi 18000 kajajegyem van. Én azt osztom be nagyjából, mi ketten vagyunk. De nem azért mert többre nem jutna, hanem alapból spórolok.Volt amikor hetente jártam tescóba és 7-8 ezer csak úgy elszállt. most listát írok mi kell.1 hónapban 2x megyünk ebből a pénzből. Bár biztos kevés lenne ez a pénz ha anyukám nem főzne nekünk is sokszor. Mi nem kértük csak ő akarja.mondjuk heti 2x biztos főz. De van mikor én főzök neki.
2011. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!