Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osztanátok be havi...

Hogy osztanátok be havi 50ezret vásárlásra? Hol vásároltok?

Figyelt kérdés

Eddig nem sikerült pedig minden hónapban egyre kevesebbet költünk, és csak az olcsót az akciósat vesszük.Mindig kölcsön kérek a hó végén anyutól.

Van egy 4 hónapos babánk is, aki sajnos tápszeres és az nagyon drága azon nem tudok spórolni.


2011. jan. 28. 11:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem Magyarországon élek, de érdekes módon sok élelmiszer ugyan annyiba kerül vagy olcsóbb mint otthon.

Igazán nincs keret szabva a dolgoknak, csak az igényeinknek megfelelöen vásárolunk. 3 felnöttre és 1 gyerekre heti szintem 40-50 eurot költök el és hét végére sem fogy ki a hütö. Én nagyon figyelem az akciókat, például volt most csirkecomb 1,5kg-os csomag 2 euroért. Ebböl gyorsan vettem 5 csomagot, igy egy darabig nem kell csirkehúst vennem, veszek a következö héten halat, mert az lesz akciós. Így gyakorlatilag mindig van a mélyhütöben hús és minden más is.

Krumplit egyszerre 10 kg-ot veszek, mert úgy ötödébe kerül. A gyümölcs elég drága, azzal nem tudok trükközni.

Ha van ásványvíz akcióban, ami ugyancsak 50-60%-al olcsóbbat jelent a normális árnál, akkor veszek 15-20 rekesszel.

Ha van felvágott vége darab, akkor azt veszek, mert potom pénzbe kerül, finom is és még a nosztalgia élménye is megvan, mint régen a Coop-os párizsival, amit nem szeleteltek, hanem nekünk kellett otthon.

A tejet is mindig egész kartonnal veszek, margarin mindig van akcióba.

Egyszóval figyelni kell és ami éppen jó árban van, ahhoz újítani az étrendet, új dolgokat kipróbálni.


21/F

2011. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó vagyok, ja és nem éhezünk, olcsó üdítőt iszunk mert a vizünk olyan mint az almalé, és mindenünk meg van.Először nehéz volt azt megállni, hogy vásároljak, De tudtam nincs szükségünk arra az adott dologra, csak bennem van a késztetés hogy menjek és vegyek. Ebből a 18 ból kb 3000 ért szalámi féléket veszünk, 4000 et meghagyunk hóvégére és abból vesszük meg ami létszükséglet. És kaptunk 1 disznót levágásra a családtól így húst szinte nem kell vennünk.
2011. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
utolsó előtti már
2011. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%

Jó, ha én is kapnék disznót, biztosan könnyebb lenne.

Szerintem a kérdező sem kap...

2011. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nekünk is ennyi lenne, képzelheted mit szóltam mikor most januárban a férjem pont 50 ezerrel kapott kevesebbet a szokottnál....3an vagyunk, nekünk 5 hónapos a lányunk. Maradt az utolsó elött megoldás, összes ékszer zaci, aztán mivel ez sem volt elég, most anyám segít nekünk. Persze a babának mindent elöre megveszünk, szóval neki hónap végén is van mindene. Most csak mi éhezünk.

Mi bevezettük, hogy nem fözünk, mert nekünk a férjem étvágya miatt nem kifizetödö. Nagyon nehéz, 50 ezerrel amúgy általában sikerül kihúzni.

2011. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az Off-ért... Utólsónak : ha nem főzöl akkor mit esztek? Mármint milyen hideg kajákat vásárolsz?
2011. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

off.

nálunk hiába csapnám zaciba az ékszereket, a legdrágább is csak 15000-ért lett véve, a jegygyűrűm :)

2011. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
28%
23 éves vagyok.4éve lakok külön a szüleimtöl és én még soha nem kértem kölcsön a szüleimtöl.minden nap húst eszek hússal,mert azt szeretem és nem azon fogok gondolkodni hogy miröl tudnék lemondani hanem hogyan tudnék több pénzt keresni és akkor megvehetek mindent amit szeretek.Szerintem tegyél így te is!
2011. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok hasznos van benne.

Kedves utolsó 23:18-as, amíg én is 23 voltam minden munkát elvállaltam csak hogy ne kelljen lemondanom semmiről én is külön laktam a szüleimtől, de ha figyelmesen olvastál akkor észrevetted hagy van egy 4 hónapos babánk, akit senkire nem tudok rábízni.

ebben az esetben elég nehéz elvállalni munkákat, ami nagyot lendítene rajtunk nem gondolod? Hiszen a baba egész napos elfoglaltságot jelent, gondolom még nincs gyereked, és még egy észrevétel, nem a kérdésre válaszoltál.

2011. jan. 29. 15:14
 20/26 anonim ***** válasza:

23.18. Sajnos nem elég hogy valaki nagyon akar egy munkát.....főleg baba mellett. Lehet hogy nagy szerencséd volt, de kommented alapján sokat kell még tanulnod az Életről.

Lehet hogy büszke vagy arra hogy mindent megvehetsz, de

1. szerencsés voltál ha kaptál munkát, gyerek nélkül tudod könnyebb

2. rucikat venni nem kerül annyiba mint családot fenntartani és gyermeket nevelni (tudom mert voltam én is 23 éves aki mindent megvehetett a fizujából amit akart, viccen kívül, elég nagy lábon éltem mielőtt családom lett)

3. nem elég ha valaki nagyon akar sok munkát sok fizetésért, főleg a mai munkapiacot nézve, de mégegyszer leírom, ügyes vagy és szerencsés hogy Neked sikerült, de azzal hogy azt tanácsoltad a kérdezőnek tegyen úgy ő is hogy azon gondolkozzon hogy lehetne több pénzt keresni, nem találtad fel a spanyol viaszt, gondolom agyal eleget ő is hogy hogyan lehetne több pénzt keresni de ez nem olyan egyszerű egy 4 hónapos baba mellett, pláne ha még szopizik......de majd ha gyereked lesz, tudni fogod miről beszélünk :)

2011. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!