Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férje mellett eljár pasizni,...

Férje mellett eljár pasizni, de dolgozni nem akar. Milyen anyuka az ilyen?

Figyelt kérdés
Exbarátom anyukájáról van szó (miatta mentünk szét). 12 éve beteg a férje (szklerózis multiplex), de neki barátja van (szexuális kapcsolatba is kerülnek), dolgozni nem akar. Azt mondja: "Ápolásin vagyok, 24 órás felügyeletre van szüksége a férjemnek, én egész nap mellette vagyok, és figyelek rá!". Egyrészt nincs ápolásin (lehet, hogy rossz szót használok), hanem munkanélküli járadékot kap. Lett volna lehetősége (rokkant nyugdíjas) 4 vagy 6 órás munkát kapni (nagynéném a cégéhez felvette volna), de ő neki a 4 óra munka az sok, mert annyi ideig nem hagyhatja magára a férjét. Közben mi történik? Reggel fél6kor felkel, a férje kap egy pohár ásványvizet, kicseréli alatta a pelust, kap egy fél vajas zsemlét, és fél7 környékén elmegy "vásárolni". 11 óra felé hazaér, vett kb. 10 zsemlét, 20 dkg felvágottat és wc papírt (a bolt kb 5 percre van.. az áruház meg busszal 10 perc). csinál valami kotyvalékot, amit ő ebédnek nevez (régebben küldött fel, természetesen a szemetesben landolt), és odarakja a férje elé, hogy egye meg. Szegény ember, néha inni sem tud egyedül, és ha fél óra múlva nem fogy el a kis adag kaja, büntetésből lekapcsolja a tv-t (12 éve fekvőbeteg embernek a tv az EGYETLEN szórakozása). Aztán 2 óra felé ismét elmegy "vásárolni", majd délután valamikor hazaér. Kisfiának persze dolgoznia kell, de külföldre nem mehet (3 hétig kint lenne, 1 hetet itthon), hetelni nem mehet el (hétfőn elmegy, péntek este hazajön), esti érettségis suliba nem mehet (pedig mellette vállalhatna diákmunkát), mert nincs ideje tanulni mert az apjára kell, hogy vigyázzon. Pénzük alig van, mind a ketten aktív dohányosok (napi 1-1 doboz). Szerintetek jól tettem, hogy elhagytam a páromat, mert nem akartam ilyen családba bekerülni? Már az eljegyzésen gondolkodtunk...
2009. febr. 6. 12:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
94%

azert szerintem a baratod is ludas abban h nem tanult tovabb h jobb allasa legyen. 18 eves elmult mi az h az anyja nem engedi??? miert nem all a sarkara es csinalja a dolgait az o belatasa szerint. abban igazat adok az elottem hozzaszoloknak h nem konnyu 10en eveken vkit gondozni, es szerintem ez a no mar belefaradt ezert nem adja meg a torodest kellokeppen a ferjenek mert elege lett. o is szeretne torodest de egy ilyen beteg ember nem tudja megadni lehet h ezert van baratja mert tole megkpaja azt amire vagyik. sok no elvalt volna es bedobta volna vmi elfekvobe, az sem lett volna jobb. o inkabb meg gondozza csak szerintem szimplan elege van.

szerintem ha a fiut igazan szeretted volna tudtad volna befolyasolni egy picit h fuggetlenedjen az anyjatol foleg 18 eves kora utan. ertem amit irsz h nem szeretnel egy ilyen zagyva csaladhoz tartozni, de ha igazan szeretitek egymast megoldjatok a problemat elkoltoztok ettol a csaladi zurzavartol. igaz a sracnak is kell aldozni es nem csak neked turni. egy kapcsolatban ennek ketiranyunak kell lenni.

2009. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom azt a beteg embert,és sajnálom a feleségét is,mert hidd el bárhogy gondozza,nem könnyü.(ápolónő vagyok)Sokszor látok hozzátartozokat,kik fele ennyi éve vagy még ennyi sem ápolják férjüket,és rettenetesen fásultak fáradtak.Nagyon nehéz lehet.MINDEN ÁLLDOTT NAP!És tudod mi a legfurcsább,hát te menekültél el.De mi elől is?Mert féltél,hogy napot neked kell vigyázni a bácsira,vagy mert nem volt pénz ajándékra?Mert tudod lehetne sok mindent másképp csinálni.A barátod is,mivel nem csinál semmit,mondhatta volna az anyukájának,hogy bizonyos napokon ő vigyáz rá.Az anyukája meg vigyázz rá,mikor ő esti iskolába megy.Vagy délelött,délutáni megoldás.És valoban létezik otthon ápolási járulékok,te is utánna kérdezhettél volna,ha ők erre nem képesek,nem tudom mi miatt.Megértem azt is ha nem akartál ebben a kapcsolatban maradni,de akkor ne itélkezz.Egyébként megha valaki tiszta szivből szeret valakit,azt semmi pénzért és senkiért nem képes elhagyni.
2009. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sajnalom en is az asszonyt es a ferjet is. Nagyon nehez lehet ennyi even keresztul apolni valakit! Sok ideg kell hozza, nem csodalom, h 50 evesen 70 evesnek nez ki szerencsetlen. Meg tudja viselni az embert az ilyen, meg ha kivulrol nem is latszik, bele is lehet fasulni. Ha a ferje fekvobeteg nem csodalom, h szeretot tart az asszony. Nem tudok sokat errol a betegsegrol, de hosszu lehet 12 ev, gyakorlatilag tars nelkul, mert sajnos kegyetlen kimondani, de a ferje mar nem tars neki ebben az eletben.

Nem tudom, h miert vagy felhaborodva, h a fianak dolgoznia kell. Ha az anyjaval el, termeszetes, h leadja a fizeteset, amig otthon eltem en is ezt tettem. Gondolom kajat, szallast kap, a leirtak szerint cigit is. Ha nem tetszik neki, a fiu mar nagykoru, meg lehet probalni a sajat laban. Szerintem jol tetted, h elhagytad, mert te nem szeretted azt a fiut. Ugy gondolom, ha a fent emlitett aprosagok miatt kiakadtal, mi lenne, ha hasonlo helyzetbe kerulnetek, mint az exparod anyuja es apuja, vajon kitartottal volna mellette?

2009. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
épp ez a baj, hogy ő NEM ÁPOLJA, hanem kényszerűségből ad neki enni, meg gondolom a jobb illat reményében pelust cserél alatta. Könyörgöm, ez nektek az ápolás? Én apukám 1,5 évig feküdt, mert eltörte a lábát, wc-re se tudott kimenni, amikor anyukám dolgozott, odaültem mellé, beszélgettünk, kártyáztunk, tv-ztünk együtt. És mivel az anyjának adja le minden pénzét, így nehezen tudná összeszedni a pénzt, hogy kijusson. A "drága anyuka" azt mesélte nekem, hogy ők beadnák egy ilyen otthonba, de állítólag sokat kell fizetni, így olcsóbban jönnek ki, ha otthon marad. És ha az anyja elrakja exem iratait, hogy menjen ki az országból? Sehogy... Egyáltalán nem tudom azt a nőt sajnálni... Legyen barátja, persze...Csak tudod nekem ég a pofám miatta, hogy amíg ő a barátjával hempereg, a férjét újraélesztik a mentőben,. és ő ezt le se szarja.
2009. febr. 6. 17:53
 25/29 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, ne viccelj mar, eltette az anyukaja a baratod iratait?

Bemegy az okmanyirodaba, megmondja, hogy elvesztette az utlevelet, es ami meg hianyzik, es egy heten belul megvannak az iratok. Persze, ezt szerintem csak most talaltad ki. De lehet hogy igaz, nem tudom, te tudod.

Szoval ne pocskondarozzal senkit, ne talalj kifogasokat, majd 10-20 ev mulva, mar erettebben latod a vilagot, tobb mindent megtapasztalsz mint most.

De ha ugy gonolod, hogy nem lett volna jovod a baratoddal, hiszen nem tanul, nem csinal semmit, akkor jol dontottel. Anyukajat hagyd beken, nem szep amiket irsz rola! Meg ha igaz is, es megha rondan viselkedik is.

Akkor most tanulj, es dolgozz legyel szorgalmas, ne ugy mint a baratod volt!

2009. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
nem eltetti, hanem mi lenne ha eltenné.. nem ugyanaz.. ha nem tudsz olvasni sem, ne járj ilyen oldalakra. Amúgy az én dolgom, hogy kiről mit írok, ez az igazság.
2009. febr. 6. 18:43
 27/29 anonim ***** válasza:
81%
szerintem jó döntés volt,hogy szakítottatok. Nagyon máshonnan jöttök,mások az értékeitek,normáitok. Ráadásul te jóval hatârozottabban látod, mit kellene tenni,függetlenül attól,hogy jól vagy rosszul,míg a barátod be van ragadva ebbe az életbe. Nem illetek össze.
2009. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
18%
hát nagyon sajnálom , hogy szétmentetek.én ezt már hamarább is megjósoltam neked, hogy ezt nem fogod bírni idegileg.azt hiszem, te már írtál errol korábban is egy kérdést, ha jól emlékszem?idáig az utolsó válaszoló adott neked értelmes választ.a tobbi egyszeruen meg sem akarta érteni mi a probléma: az , hogy az anyja rátelepszik a fiára, hogy élni-, felnoni sem hagyja igazán, nem beszélve az érzelmi zsarolásról.minden normális szereto anya ilyen helyzetben azon lenne, hogy ha az o élete tonkrement, legalább a gyerekeé sikeruljon és legyen boldog.meg lehetne másképp is oldani a helyzetet, ha akarná.és azt sem akarták megérteni a tobbiek, hogy o egyszeruen "kihasználja" a helyzetét és nem szívvel-lélekkel csinálja azt amit te talán másképp csinálnál a szavaidból ítélve.,kikovetkeztetve.én elhiszem , hogy 12 év nagyon hosszú ido és van is aki nem bírja, viszont van olyan is aki becsuletesen csinálja.szerintem is van nagyon sok ember aki csak pénzért ímmel-ámmal gondozza hozátartozóját és mikor már megúnja egykettore úgy csinálja, hogy minél hamarább "elmenjen"./én gondoztam az édesanyámat aztán a novérem elcsalta, elvitte magához a gondozási díj miatt, mikor pedig már megúnta és édesanyám elesett eltort a csípoje csak 3 nap után vitte az orvoshoz még nekem sem mondta meg - otthagyta nyitott ablaknál a baleseti sebészeten.meg is halt.még annyit én nem kaptam rá segélyt mert én vállalkozó voltam és pénzt is csak annyit adott ami a kosztra volt elég.sajnos vannak ilyen emberek/bocsi csak azért írtam magamról ,hogy én tokéletesen megértelek,mások az erkolcsi értékeink és ezt várnánk el.viszont én azelott azt is írtam neked, hogy ha a párod 24 évesen nem tud kilépni az anyja árnyékából akkor valoszínuleg már ott is ragad és helyesebb ha befejezed ezt a kapcsolatot.te még fiatal vagy kapsz egy sokkal helyesebb fiút is.és az sem igaz aki azt írta, hogy az anyja miatt nem hagyta volna el és hogy te nem szeretted igazán.egyszeruen csak felnyíllott a szemed és megvilágosodott elotted, hogy milyen jovo várna rád. mindenkinek csak egy élete van és igenis nagyon meg kell nézni a családot, mert igaz, hogy nem az anyjához mégy de a család egy nagyon fontos jótékony de visszahúzó háttér is lehet.a kérdésedre pedig: ez egy igenis onzo, szívtelen, zsarnok "anyuka", te pedig a leghelyesebben teszed ha orokre hátat fordítasz az egész családnak és új életet kezdesz, mert rámenne az egész fiatalságod, az egész életed. hidd el bármit csinálnál úgysem tudnád sem oket, sem a már kialakult helyzetet megváltoztatni.kívánok neked az új élethez új kapcsolathoz sok sikert és jó egészséget!
2009. febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

:)

amúgy amióta szakítottunk, az anyja állítólag tök boldog, süt-főz otthon (egyik szomszédja mondja, aki anyukámnak volt munkatársa), és az exem sem keres (ha ennyire szeretett, egy hogy vagy esetleg jól esett volna tőle..mindenesetre jobb ez így)

2009. febr. 7. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!