Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalás ellen...

Lelkiismeret furdalás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 1 éve vagyok együtt a barátommal.Minden rendben van velünk,még egyszer se veszekedtünk:) A baj csak annyi,hogy anyagi szempontból nem egy szinten állunk.Ő törzsgyökeres pesti,én vidéki vagyok.Alföldön lakok.Saját vállalkozása van,amivel igencsak sok a bevétele.Komolyan mondom neki csak megszületni volt nehéz,az egész családja nagyon tehetős.Egyik barátnőmhöz mentem fel Pestre és elmentünk buliba.Ott ismerkedtünk meg.Később derült csak ki számomra,hogy társtulajdonosa a szórakozóhelynek.Neki nagyon tetszett,hogy én semmit nem tudtam erről és mégis nyitott voltam felé,vagyis,hogy nem a pénze miatt.Mivel fősulira járok itthon,csak péntektől-vasárnapig vagyok vele.Mi normális házba lakunk,lovaink vannak,bátyám fogathajtó.Szóval én hozzá vagyok szokva,hogyha kell udvart söprök,havat lapátolok,lovat csutakolok,,ha kell szénát hordok,ilyenek.Tudok varrni,sütni-főzni.Ha felmegyek hozzá,sose jövök ki 10.000 forintnál kevesebből.Ami havi szinten 40.000,plusz a bérlet a fősulihoz...Mi nem úgy vagyunk,hogy gondolok egyet és kiugrok Londonba,mint ahogy ő és a barátai.Ha elmegyünk étterembe,ő fizet.Nooka órája van,ami 100.000forintnál kezdődik...kitalálták,hogy menjünk ki sielni Franciaországba a barátokkal.Az ő barátaival.8személyes kisbusszal mentünk,fizette nekem az utat.A barátai is ilyenek..Franciaországba apartmanba laktunk,és ott kandalló volt.Itthon nekünk is kandallónk van,szóval tudom,hogy kell begyújtani,kisalakolni.Én mutattam meg nekik,hogy kell baltával fát vágni...annyira megtetszett nekik,hogy a környékről az összes fát összegyűjtötték és 1 napig azzal "játszottak".Beszéltem erről az anyukájával is,hogy nem szeretném ha azt hinnék,hogy én csak a pénzre megyek,mert nem így van.Az anyukája mondta,hogy ő ezt tudja,mert látja rajtam és nem is olyannak ismert meg.De nekem egyre jobban lelkiismeret furdalásom van,hogy ő 'tart' el.Dolgozni egyelőre nem tudok elmenni,hisz reggeltől késő délutánig suliba vagyok,aztán buszozok haza.Volt,hogy beakartam állni a pult mögé a szórakozóhelyükön,hogy segítek,de nem engedik,mert hogy néz az ki?!...

Volt már valaki ilyen helyzetbe?Mit tennétek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L


2011. jan. 30. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Most mi a problémád ezzel? Hogy szeret az a fiú, és elfogad olyannak amilyen vagy? Mert nem kéri, hogy állj be a pultba, és hogy nem neked kell kifizetned a Franciaországi utadat, és nem neked kell egy

étteremben fizetned? Gondolj bele. Te fordított helyzetben mit tennél? Nem ugyanezt? Ha megkérhetnélek ne hangoztasd azt folyamatosan a szülei és ő előtte, hogy nem a pénzéért vagy vele, mert ez előbb-utóbb balul sül el.

2011. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha lennék ien helyzetbe arra odafigyelnék h jól nézzek ki adjak magamra.

Megmondanám az anyjáéknak is h ha nem bírják a fejem mondják meg ne titkolózzanak.


De nem is értem tulajdonképp h mi bánt? Ha téged választott nem az érdekli h falusi vagy.

Neki sztem pont olyan nő kell amien te vagy. Nem a pesti k*rvák. Mert gondolom lehetne neki olyan is.


Ne érezd magad kellemetlenül. Ha értelmesek megfogják maguktól is mondani a nem tetszésüket.

18/F

2011. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem ezzel semmi baj..

ha tényleg ennyire tehetős akkor mi neki az a plusz egy ember :)

2011. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

(az utolsó hozzászóló vagyok)

még annyit tennék hozzá hogy nem kell hálálkodnod meg ilyenek.. csak szeresd gyermeki tisztasággal :) hidd el ez többet ér minden pénznél.

2011. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

neked nem kell emiatt lelkiismeret furdalásod legyen :) ha a fiú nem szeretne,már rég nem tenné meg neked ezeket.inkább örülj,hogy van egy ilyen rendes barátod,akinek nem számit hogy mijen vagy,de igy is szeret :) . ha pedig viszonozni szeretnéd,akkor én a helyedben pl. ezt úgy tenném meg,hogy ha tudom,hogy közeledik a szülinapja,névnapja,vagy most nemsokára is pl.a a valentinnap,akkor az összegyüjtött kis zsebpénzemből vennék neki valamit,ami nem is drága,nem is hasztalan,hanem valami kedves dolog,ami rád emlékezteti :) vagy készithetnél valamit sajátkezűleg,biztosan értékelné :)

hidd el,emiatt nem kell lelkiismid legyen,tudod kell,hogy ő igy szeret és nem érdekli a pénz,és tudja ő is rólad,hogy te sem a pénzére hajtasz,tehát rendes csajszi vagy :)

2011. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Ha a lelked nem tud megnyugodni, akkor mondd meg Neki, hogy Te imádod, boldog vagy mellette, Te Téged bánt a köztetek lévő anyagi különbség. De lehet, hogy az Ő szemébe pont Te vagy az igazi, mert végülis házias vagy és tehetős.

Nekem több olyan ismerősöm van Akik hasonlóan élnek (nő otthon gyermekekkel takarít, főz-süt, gyermekeket nevel és a férfi anyagi biztonságot teremt). Szerintem légy boldog, hogy megfogtad az Isten lábát és nem Neked kell majd gürcölnöd, hogy eltartsd a férfi párodat!!!

A barátnődnek is meséld el, hogy mennyire hálás vagy Neki, hogy általa ismerted meg, mert nagyon boldog vagy Vele!!!

Sok boldogságot!

2011. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem örülnöd kellene, hogy ilyen srácot fogtál ki, aki értékelni tud téged. Ne hozd fel neki, a közöttetek lévő különbségeket, mert ez előbb-utóbb megmérgezné a kapcsolatotokat. Sok sikert!
2011. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért a srác sem egy fehér holló, elég sok tehetős férfi van kis országunkban is. De szerintem ti sem vagytok csórók, ha lovaitok, földetek van.
2011. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek egymást, nincs ezzel gond. Gondolom soha nem vágta még a fejedhez. Én 21 voltam, amikor megismerkedtem a párommal. Hasonló volt a helyzet. 6 éve vagyunk együtt. Akkor még albiben laktam, örültem ha eltarom magam. Nem volt pénzem utazgatni, még csak hosszú hétvégékre sem. Amikor mentünk valahova, azt ő fizette. Ugyanúgy éreztem mint te most. Aztán ahogy telt az idő, összeköltöztünk, és nekem is sokkal könnyebb lett, mert a fizetésem nem az albira ment el. Ő a mai napig értékeli hogy házias vagyok, és soha nem éreztette velem hogy anyagilag nem úgy állok ahogy ő. Nem is várja el. Igaz soha nem is használtam ki.
2011. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

elmondom a barátod szemszögéből, hogy néz ki ez a sztori:

az, hogy téged zavar az anyagi különbség, ez annak a jele, hogy nem vagy egzisztencia vadász mint a mai fiatal lányok jelentős többsége. a te barátod meglehetősen tehetős, és költ is rád, de azért mert szeret. megsúgom neked, hogy örül annak, hogy talált egy rendes lányt a sok selejtből, mert nyilván túl van már pár kis kur*ván aki le akarta húzni. ha nekem lenne olyan barátnőm akik nem állnak velünk egy szinten anyagilag akkor én is ugyanúgy költenék rá, normális kereteken belül.

23f

2011. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!